Szukane słowo: majątek

Ilość: 258


Szukaj w:


W Senacie znajduje się projekt zmiany ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Zmiana dotyczyć będzie uchylenia absurdalnego przepisu, który zezwalał na obciążanie nieruchomości stanowiących majątek zobacz więcej »
Z chwilą rozwodu ustaje majątkowa wspólność małżeńska. Dorobkowy majątek staje się współwłasnością w częściach ułamkowych. Do tego majątku wchodzi także spółdzielcze mieszkanie o statusie lokatorskim zobacz więcej »
Prawo upadłościowe i naprawcze nakłada na sąd w postępowaniu o ogłoszenie upadłości obowiązek przeprowadzenia z urzędu postępowania zabezpieczającego, przede wszystkim przez ustanowienie tymczasowego zobacz więcej »
Jeśli wkład jednego z małżonków w spółce cywilnej został finansowany środkami pochodzącymi z majątku wspólnego (dorobkowego) małżonków, to po rozwodzie jest on rozliczany w sposób analogiczny do rozl zobacz więcej »
W dniu 20 stycznia 2005 r. weszła w życie obszerna i istotna nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zmiany nią wprowadzone dotyczą przede wszystkim małżeńskich ustroi majątkowych, lecz nie ty zobacz więcej »
22 marca 2006 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 marca 2006 r. w sprawie egzekucji grzywien, kar pieniężnych, opłat sądowych i kosztów postępowania w sprawach cywilny zobacz więcej »
Przetarg na wart 590 mln zł majątek upadłegoPrzedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC) Katowice został wpiątek unieważniony. zobacz więcej »
Zobowiązania Elektrimu wynoszą blisko 4,58mld zł - ustalił wstępnie sąd. Majątek spółki oszacował na 1,89mld zł. Ale sąd wierzy, że Elektrim przetrwa, że układ jest dlawierzycieli korzystniejszy od l zobacz więcej »
Zobowiązania Elektrimu wynoszą blisko 4,58 mld zł – ustalił wstępnie sąd. Majątek spółki oszacował na 1,89 mld zł. Ale sąd wierzy, że Elektrim przetrwa, że układ jest dla wierzycieli korzystnie zobacz więcej »
Chociaż podobno nie jest już najbogatszy na świecie (wyprzedził go meksykański multimiliarder Carlos Slim) to rachunki za prąd, gaz i benzynę nadal nie należą do problemów Billa Gatesa. Forbes ponown zobacz więcej »
Politycy odpowiadają na pytania o prywatyzację: Czy zamierzacie prywatyzować majątek państwowy? Czy będą firmy, które nie zostaną sprywatyzowane? zobacz więcej »
W ostatnich latach ponad milion Polaków
opuściło kraj, chcąc otrzymać więcej za kapitał swoich umiejętności. W tym samym
czasie właściciele kapitału zainwestowanego w akcje polskich spółe zobacz więcej »
Ustawa o rachunkowości nie nakazujeinwentaryzować niskocennych składników majątku, które byłybezpośrednio zaliczane w koszty. Jak natomiast postępować zniskocennymi środkami trwałymi, które zostały z zobacz więcej »
92-letni kanadyjski przedsiębiorca czeskiego pochodzenia, syn założyciela słynnej firmy obuwniczej "Bata" - Tomasza Baty - będzie domagał się od władz Czech odszkodowania za przejęty po wojnie przez zobacz więcej »
Ubezpieczenie wziętego w leasing auta nietylko chroni przed szkodą spowodowaną np. kradzieżą. Zgodniez przepisami podatkowymi nie można wliczyć w koszty stratspowodowanych taką szkodą, jeśli majątek zobacz więcej »