Szukane słowo: klauzula

Ilość: 83


Szukaj w:


Niebawem zniknie art. 24b par. 1 ordynacji podatkowej, określający podatkowe skutki tzw. obejścia prawa. Trybunał Konstytucyjny wyrokiem z 11 maja br. uznał go za sprzeczny z ustawą zasadniczą. Jedna zobacz więcej »
Pożyczyłeś pieniądze i nie możesz ich odzyskać? Pozostaje ci jedynie wystąpić na drogę sądową i... czekać. Natomiast jeśli jesteś mocno zdeterminowany, możesz skorzystać z usług niekonwencjonalnej wi zobacz więcej »
Mimo niekorzystnego dla siebie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, fiskus nie rezygnuje. Za wszelką cenę chce zachować kontrowersyjne prawo do oceny działań podatników pod kątem tego, czy nie zmierzają zobacz więcej »
W dniu 20 stycznia 2005 r. weszła w życie obszerna i istotna nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zmiany nią wprowadzone dotyczą przede wszystkim małżeńskich ustroi majątkowych, lecz nie ty zobacz więcej »
Z dniem 6 maja 2006 r. zaczną obowiązywać zmienione przepisy Kodeksu postępowania cywilnego. Europejski Tytuł Egzekucyjny w sprawach bezspornych to orzeczenie wydawane w niektórych sprawach przez sąd zobacz więcej »
PROBLEM CZYTELNIKA Sprzedaję mieszkanie i chcę, by zapłacono miprzelewem. Muszę zabezpieczyć się na wypadek, gdybym popodpisaniu umowy nie otrzymał zapłaty. Słyszałem, że dobrzejest w akcie notarialn zobacz więcej »
Piłkarz reprezentacji Anglii i Los Angeles Galaxy David Beckham być może kupi klub, w którym obecnie występuje. Według amerykańskich mediów w kontrakcie znajduje się klauzula umożliwiająca mu przejęc zobacz więcej »
zobacz więcej »
zobacz więcej »
Klauzula "Buy American", stanowiąca część planu ratunkowego amerykańskiej gospodarki, nie podoba się Komisji Europejskiej. Bruksela grozi, że jeśli Amerykanie nie wycofają się z tego rozwiązania, sk zobacz więcej »
zobacz więcej »
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod koniec sierpnia ukończy raport o zasadach spłat kredytów walutowych. - Nie kwestionujemy wysokości spreadów, ale zasady ich naliczania - wyjaśniła w TVN C zobacz więcej »
Mercor wykonał zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych nowej instalacji destylacji ropy naftowej dla Grupy Lotos. Warunki finansowe umowy są objęte klauzulą poufności. zobacz więcej »
Być może to afera hazardowa sprawiła, że rząd nie chce żadnych niedomówień, jeśli chodzi o gry losowe. Resort skarbu ogłosił właśnie, że obejmie przetarg na nowego operatora gier liczbowych dla Tota zobacz więcej »