Szukane słowo: egzekucja,

Ilość: 70


Szukaj w:


Gdy kredytobiorca staje się niewypłacalny, bardzo szybko zostaje wszczęta egzekucja. Pytanie dlaczego, skoro w Polsce tak narzeka się na opieszałość sądów? Odpowiedź jest prosta. Prawo do wystawienia zobacz więcej »
Pożyczyłeś pieniądze i nie możesz ich odzyskać? Pozostaje ci jedynie wystąpić na drogę sądową i... czekać. Natomiast jeśli jesteś mocno zdeterminowany, możesz skorzystać z usług niekonwencjonalnej wi zobacz więcej »
W dniu 2 lipca 2004 r. przekazano Prezydentowi do podpisania ustawę o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Przewidziane zmiany mają na celu usprawnienie zobacz więcej »
Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna”, prawdopodobnie od nowego roku zacznie obowiązywać całkiem nowa ustawa o egzekucji alimentów. W tym samym czasie ma też wejść w życie kolejna nowelizac zobacz więcej »
Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego i rzecznik praw obywatelskich wystąpili ze wspólnym wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Zaskarżyli przepis prawa energetycznego, który umożliwia przedsięb zobacz więcej »
Jaki cel przyświeca projektowi ustawy o Funduszu Alimentacyjnym?Podstawowym czynnikiem, który zdecydował o pomyśle złożenia projektu jest nieskuteczność egzekucji. Organy państwa nie są w stani zobacz więcej »
W dniu 20 stycznia 2005 r. weszła w życie obszerna i istotna nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zmiany nią wprowadzone dotyczą przede wszystkim małżeńskich ustroi majątkowych, lecz nie ty zobacz więcej »
Ostatnio przetoczyła się burza nad zmienionymi przepisami kodeksu postępowania cywilnego w związku z zagrożeniem, jakie dla wynagrodzeń pracowników niosłaby ewentualna egzekucja z majątku pracodawcy. zobacz więcej »
W Sejmie ma się odbyć czytanie  projektu zmian w regulacji dotyczącej postępowania wobec dłużników alimentacyjnych. Celem zmian jest w głównej mierze reforma i usprawnienie systemu egzekucji ali zobacz więcej »
Na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Dlaczego przepisy muszą regulować kwestie związane z archiwizowaniem akt komor zobacz więcej »
24 sierpnia 2005 r. wchodzi w życie zmiana kodeksu postępowania cywilnego dotycząca postępowania egzekucyjnego. Ulega zmianie przepis artykułu 890 kodeksu postępowania cywilnego dotyczący postępowani zobacz więcej »
22 marca 2006 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 marca 2006 r. w sprawie egzekucji grzywien, kar pieniężnych, opłat sądowych i kosztów postępowania w sprawach cywilny zobacz więcej »
Po poprawkach Senatu do Sejmu wrócił rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. Wskazujemy tu jedynie na niektóre z prop zobacz więcej »
Poprawę sprawności i skuteczności egzekucji, zwiększenie liczby komorników sądowych, zwiększenie dostępności do zawodu komornika oraz zmniejszenie obciążenia stron kosztami postępowania egzekucyjnego zobacz więcej »
ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI Jak bronić się przed zajęciem majątku? Paweł Jabłonowski doradca podatkowy w KancelariiChałas i Wspólnicy 1. Podatnik ma duże zaległości w zapłaciepodatków. Czy urząd skar zobacz więcej »