Uzytkownik: biznesprawo / Najciekawsze


Wskaźnik nastrojów biznesowych niemieckiego instytutu Ifo pokazuje, jak szybko rozwijać się będzie gospodarka w najbliższej przyszłości. Odkąd rozpoczęto jego wyliczanie nigdy nie był tak wysoko jak zobacz więcej »
Amrest zgodnie z deklaracją musi spłacić tych akcjonariuszy, którzy nie chcieli przeniesienia siedziby z Polski do Hiszpanii. Zgłosił się jeden duży udziałowiec. Dostanie prawie 200 mln zł. zobacz więcej »
890 mln zł dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, rekompensaty dla emerytów-górników, 100 mln zł dla PAIiH. Andrzej Duda podpisał nowelizację tegorocznego budżetu. zobacz więcej »
Miliarder Leszek Czarnecki gromadził w ostatnich miesiącach kapitał, sprzedając swoje spółki. Celem mogło być zabezpieczenie środków Getin Noble Banku przy ewentualnym zwiększeniu wymogów kapitałowy zobacz więcej »
Właściciel sieci Stokrotka Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe. Ta chce przejąć wszystkie akcje spółki i zainwestować w rozwój Stokrotki. Oferuje 100 zł za akcję, czyli 1,2 m zobacz więcej »
Jeszcze żadna polska firma nie wyłożyła tak dużych kwot na inwestycję w produkcję w Niemczech. Kontrolowany przez rodzinę Kulczyków Ciech podał, że na budowę zakładu do produkcji soli warzonej wyda zobacz więcej »
Akcje Mitsubishi Materials Corp spadały w piątek o aż 11 proc. po wiadomości, która może podważyć opinie o jakości wyrobów nie tylko japońskich koncernów. Okazało się, że dane o jakości materiałów b zobacz więcej »
Bogdanka odpowiada za jedną czwartą dostaw węgla do polskich elektrowni. zobacz więcej »
Jedna baryłka ropy, a więc około 159 litrów surowca, na giełdzie w Nowym Jorku kosztuje już ponad 58 dolarów (około 205 zł). zobacz więcej »
Miliarder Roman Karkosik, zamykający dziesiątkę najbogatszych Polaków dopuścił się manipulacji na giełdzie - zdecydował Sąd Rejonowy w Toruniu. Proces nie wykazał jednak, by jakikolwiek inny inwesto zobacz więcej »
CI Games po debiucie najnowszej gry z serii Sniper: Ghost Warrior przeżyła ciężkie chwile. Teraz oddycha coraz głębiej, bo sprzedaż jest lepsza niż można było sądzić po premierze. zobacz więcej »
Choć Polska to wciąż najważniejszy rynek dla Amrest Holdings, to spółka postanowiła przenieść swoją siedzibę do Hiszpanii. To zrozumiałe, jeśli się spojrzy na to jaką marżę mają restauracje u nas i zobacz więcej »
O amerykańskim kontrakcie PGNiG dowiedzieć można się było z materiału w „Wiadomościach” TVP, lub z wpisu na stronie internetowej spółki. Jako spółka giełdowa wszystkie ważniejsze informa zobacz więcej »
Wartość obligacji korporacyjnych wyemitowanych przez amerykańskie spółki sięgnęła najwyższego poziomu od wybuchu światowego kryzysu. CNBC nazywa to nawet tykającą bombą zegarową. zobacz więcej »
CD Projekt zaprezentował raport kwartalny. Wyniki okazały się dużo słabsze od oczekiwań, ale bardziej uwagę przykuwają informacje o nowych produkcjach. Cyberpunk 2077 ewidentnie nie jest obecnie pri zobacz więcej »