Uzytkownik: biznesprawo / Najciekawsze


Kursy akcji na Wall Street wzrosły nieznacznie, ale pozwoliło to osiągnąć historyczne maksima dwóm najważniejszym indeksom Dow Jones Industrial oraz S&P 500. Kluczowe było posiedzenie Rezerwa Federa zobacz więcej »
Nextbike Polska, operator stacji wypożyczania rowerów w 28 polskich miastach podpisał umowę z PKN Orlen. Na stacjach benzynowych koncernu w sześciu miastach pojawi się 35 stacji rowerowych i jedna z zobacz więcej »
Spółka planuje, że pierwsze inwestycje w Hiszpanii zrealizuje jeszcze w 2017 roku. Równolegle, jako jeden z kierunków rozwoju analizowana jest Bułgaria. zobacz więcej »
Grupa ma coraz większe problemy. zobacz więcej »
Wcześniej prezes PGNiG Piotr Woźniak mówił, że w średnim i długim terminie spółka chce pozyskiwać gaz wyłącznie spoza Rosji. zobacz więcej »
Najnowsze wyniki Sfinksa nienajlepiej przyjęli inwestorzy. Akcje spółki są jednymi z najsłabszych na giełdzie. zobacz więcej »
Bez większego echa przeszło pierwsze przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. zobacz więcej »
Hossa na Wall Street zdaje się nie mieć końca, gdyż wczoraj amerykańskie indeksy po raz kolejny kończyły notowania z nowymi historycznymi rekordami. zobacz więcej »
"Misiewicze" z PiS lepsi od "fachowców" z PO. Pierwszy raz od 4 lat żadna z największych państwowych spółek z GPW nie odnotowała straty. zobacz więcej »
GUS opublikował właśnie najnowsze dane na temat sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Polsce. zobacz więcej »
Mimo szczęśliwych znalezisk, firma boryka się problemami. zobacz więcej »
Kurs akcji Newagu, nad którym kontrolę sprawuje miliarder Zbigniew Jakubas, mocno poszedł we wtorek w dół. To reakcja na wyniki drugiego kwartału, bardzo słabego w wykonaniu producenta taboru kolejo zobacz więcej »
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych co miesiąc wylicza Wskaźnik Dobrobytu. We wrześniu wzniósł się on na najwyższy poziom od 2009 roku. Jeśli dalej będzie rósł w tak wysokim tempie jak obecnie, t zobacz więcej »
Konsorcjum, w skład którego wchodzi poznańska firma Torpol, złożyło pozew sądowy związany z modernizacją linii kolejowych w Łodzi i dworca Łódź Fabryczna. Według pozywających nie zapłacono za roboty zobacz więcej »
Wszystkie trzy najważniejsze indeksy akcji w Nowym Jorku osiągnęły w poniedziałek historyczne maksimum. Po raz kolejny. Inwestorzy czekają na Fed, który w środę ogłosi decyzję w sprawie polityki pie zobacz więcej »