Minister środowiska Henryk Kowalczyk zdradza plany na pierwsze półrocze 2020 r. Zapowiada kaucje na opakowania z makulatury, szkła i plastiku, co do których możliwy jest recykling. zobacz więcej »
Kursy najważniejszych walut idą w dół. Za euro zapłacimy najmniej od ponad roku. Dolar jest najtańszy od 5 miesięcy. Impulsem okazują się zmiany w polityce największych banków. zobacz więcej »
Jest praca sezonowa dla chcących spróbować swoich sił na poczcie. Znajdzie się zajęcie nie tylko dla listonoszy, ale też dla sortujących paczki i listy czy kierowców. zobacz więcej »
O kontroli w sklepach należących do spółki Jeronimo Martins Polska UOKiK poinformował na Twitterze. Ze skąpych informacji wynika, że urzędnicy sprawdzają czy koncern nie wykorzystuje swojej pozycji zobacz więcej »
Trwa konflikt pomiędzy inwestorami a Tomaszem Czechowiczem. Ci pierwsi chcą wypłacić środki włożone w fundusz MCI TechVentures. Właściciel MCI jednak zgodnie ze statutem funduszu im to blokuje, choć zobacz więcej »
Mimo nałożenia kar za nielegalny wywóz medykamentów do budżetu państwa nie trafiła ani złotówka – pisze "DGP". zobacz więcej »
PKN ORLEN i Lotos powinny być połączone już kilkadziesiąt lat temu - mówią eksperci. Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek mówi wprost: tu już nie ma czasu na dyskusje. Trzeba wziąć się do pracy i budować zobacz więcej »
Produkty i usługi drożeją, jednak nadal jest u nas taniej niż w innych państwach Unii Europejskiej. Z danych Eurostatu wynika, że Polska jest jednym z najtańszych rynków Wspólnoty. Niestety, w kwest zobacz więcej »
Efektem zmiany decyzji urzędników była wielomilionowa kara, którą firma musiała zapłacić fiskusowi. Po kilku latach okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. zobacz więcej »
Walka trwała blisko 8 lat, jednak wielka inwestycja w elektrownię węglową, na którą Kulczykowie planowali wydać nawet 12 mld zł, nie dojdzie do skutku. Ekologom udało się ją zablokować, wiążącą decy zobacz więcej »
Adam Milewski, były dyrektor audytu wewnętrznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej, stracił pracę po tym, jak ujawnił raport dot. ogromnych nieprawidłowości w spółce. W dokumencie mowa m.in. o 120 tysią zobacz więcej »
Na autostradzie A1 między Toruniem a Gdańskiem za przejazd można już płacić automatycznie aplikacją Autopay. Kierowcy, którzy się na to zdecydują, będą mogli przejeżdżać przez bramki wyznaczone tylk zobacz więcej »
Apetyt na ryzyko wśród inwestorów z USA jest tak duży, że giełda, obligacje i nieruchomości są rekordowo drogie. Bańka spekulacyjna rośnie, a wraz z nią zagrożenie gwałtowną zmianą nastrojów na rynk zobacz więcej »
- W pierwszych dniach lipca składamy wniosek do Komisji Europejskiej. Zobaczymy, jaka będzie decyzja Komisji - mówił o planowanej fuzji dwóch polskich spółek paliwowych prezes Orlenu Daniel Obajtek. zobacz więcej »
Wzmożony ruch w Biedronkach usytuowanych nad morzem wymaga od właściciela sieci nieszablonowych rozwiązań. Chętni do pracy w kurortach będą przenoszeni na wakacje na trudny letni odcinek. Pobyt i do zobacz więcej »