Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lutego 2019 r. wzrosło o 0,9% m/m i wyniosło 963 572,9 mln zł, podało Ministerstwo Finansów, prezentując ostateczne dane. Od początku roku zadłużenie wzrosło o 1% zobacz więcej »
Największe komitety wyborcze, jak te PiS czy Koalicji Europejskiej, mogą wydać na kampanię nawet 19 mln zł - szacuje "Dziennik Gazeta Prawna". To maksymalny dopuszczalny limit, więc nie jest powiedz zobacz więcej »
Warszawa, 23.04.2019 (ISBnews) -  JSW Koks wybrał ofertę Rafako jako najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym pn. Poprawa efektywności energetycznej w JSW Koks - "Budowa bloku energetycznego op zobacz więcej »
Po co wyrzucać, skoro można odsprzedać? W USA rynek odzieży używanej rośnie szybciej od sieciówek i za pięć lat ma być wart 51 mld dolarów. Trend dociera do Polski. - Widać to na grupach facebookowy zobacz więcej »
Akcjonariusze Zakładów Magnezytowych Ropczyce zdecydowali na walnym zgromadzeniu o wypłacie dywidendy w kwocie 5,66 mln zł, czyli 1,3 zł na akcję, podała spółka. zobacz więcej »
EPP osiągnęło wzrost dochodów netto z najmu (LFL NRI) w wysokości 4,2% w 2018 r., podała spółka. W centrach handlowych EPP w ubiegłym roku odnotowano rekordową liczbę 100 mln odwiedzających. zobacz więcej »
W obiegu w fizycznej postaci są banknoty i monety o wartości 221 mld zł. To blisko trzykrotnie więcej niż jeszcze 12 lat temu. Statystyczny banknot po wypuszczeniu na rynek wraca do NBP po niewiele zobacz więcej »
Choć przedstawiony przez Ursus plan restrukturyzacji zakłada, że produkcja spółki zostanie przeniesiona do Dobrego Miasta, nie jest wykluczone, że uda się utrzymać produkcję w Lublinie, poinformował zobacz więcej »
Warszawa, 23.04.2019 (ISBnews) - Ferrum miało wstępnie 353,17 mln zł przychodów i ok. 5,53 mln zł straty netto na poziomie skonsolidowanym w 2018 r., podała spółka. zobacz więcej »
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 60,3 tys. ton w marcu 2019 r. i była o 24% wyższa niż przed rokiem, podała spółka, prezentując wstępne dane. zobacz więcej »
Przed nami majowe miniwakacje. Część ekonomistów i pracodawców węszy kataklizm i zachęca do pozostania w pracy. Powód? Każdy dzień wolnego to kilka miliardów złotych straty dla gospodarki. – W dobie zobacz więcej »
To już naprawdę ostatni dzwonek. Tylko do 23 kwietnia można złożyć wniosek do ZUS o ponowne, korzystniejsze przeliczenie emerytury. Dotyczy to ponad stu tysięcy Polek, które kilka lat temu przeszły zobacz więcej »
W 2018 roku wydatki budżetu przekroczyły dochody o prawie 8 mld zł, a dług publiczny wzrósł do 1 bln 34 mld zł. Kwoty są duże, ale w porównaniu do PKB okazuje się, że od lat finanse państwa nie były zobacz więcej »
Ursus przedstawi konkretny plan dezinwestycji w połowie maja 2019 roku. Łącznie z tytułu sprzedaży części majątku spółka chciałaby pozyskać nawet 50 mln zł, poinformowała ISBnews wiceprezes spółki d zobacz więcej »
Najpierw urząd skarbowy wskazuje podatnikowi, że ten może płacić niższy VAT. Gdy ten prosi o zwrot nadpłaty, rusza kontrola. Po dwóch latach fiskus stwierdza, że jednak się pomylił i chce pieniędzy zobacz więcej »