W nocy z piątku na sobotę 22 czerwca, w klinice w Zabrzu zmarł Kazimierz Pazgan - założyciel firmy Konspol i jeden z najbogatszych Polaków. Miał 71 lat. zobacz więcej »
Szwajcarski Bank Narodowy wprowadził w miejsce LIBOR wprowadza nową stopę procentową. Jej wartość póki co się nie zmieniła. zobacz więcej »
Andrej Babisz kupował media, aby utorować sobie drogę do polityki. Gdy wszedł do rządu, dbał przede wszystkim o interes swoich dawnych spółek. Czescy obywatele - choć na co dzień stronią od polityki zobacz więcej »
Warszawa, 26.06.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Marvipol Development postanowili, że zysk netto w łącznej kwocie 9 209 tys. zł osiągnięty w roku obrotowym 2018 zostanie przeznaczony w całości na kapi zobacz więcej »
Co trzeci sprzedawany w UE produkt ma identyczne lub niemal identyczne opakowanie, ale inny skład – wynika z opublikowanego przez Komisję Europejską raportu o podwójnej jakości produktów zobacz więcej »
Wojna handlowa USA-Chiny jest faktem, co odbija się już na globalnym spowolnieniu. Eskalacja konfliktu z Iranem i zagrożenie wojną domową w Turcji niosą kolejne zagrożenia. Nawet silna polska gospod zobacz więcej »
Najbliższa waloryzacja rent i emerytur zaplanowana została na marzec 2020 r. Przeprowadzona jest ona corocznie i rekompensuje seniorom m.in. inflację. Znamy pierwsze szacunki najbliższej podwyżki, m zobacz więcej »
Embargo na import żywności z krajów Unii Europejskiej będzie obowiązywać do 31 grudnia 2020 roku. W poniedziałek Władimir Putin podpisał dekret w tej sprawie. zobacz więcej »
Majówki były w tym roku co prawda bardziej obfite niż rok wcześniej, ale wygląda na to, że Polacy porzucili rozrzutność i wydają pieniądze z rozwagą. Wynagrodzenia rosły szybciej niż nasze zakupy. D zobacz więcej »
Kursy najważniejszych walut idą w dół. Za euro zapłacimy najmniej od ponad roku. Dolar jest najtańszy od 5 miesięcy. Impulsem okazują się zmiany w polityce największych banków. zobacz więcej »
Minister środowiska Henryk Kowalczyk zdradza plany na pierwsze półrocze 2020 r. Zapowiada kaucje na opakowania z makulatury, szkła i plastiku, co do których możliwy jest recykling. zobacz więcej »
O kontroli w sklepach należących do spółki Jeronimo Martins Polska UOKiK poinformował na Twitterze. Ze skąpych informacji wynika, że urzędnicy sprawdzają czy koncern nie wykorzystuje swojej pozycji zobacz więcej »
Mimo nałożenia kar za nielegalny wywóz medykamentów do budżetu państwa nie trafiła ani złotówka – pisze "DGP". zobacz więcej »
Trwa konflikt pomiędzy inwestorami a Tomaszem Czechowiczem. Ci pierwsi chcą wypłacić środki włożone w fundusz MCI TechVentures. Właściciel MCI jednak zgodnie ze statutem funduszu im to blokuje, choć zobacz więcej »
PKN ORLEN i Lotos powinny być połączone już kilkadziesiąt lat temu - mówią eksperci. Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek mówi wprost: tu już nie ma czasu na dyskusje. Trzeba wziąć się do pracy i budować zobacz więcej »