Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Zgłoszenia trzeba nadsyłać do 15 listopada. Jest o co walczyć. Na tym stanowisku wypł zobacz więcej »
Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę przeniesienia majątku produkcyjnego spółki Staropolskie Specjały w celu zwolnienia jej z długu. Wartość przejmowanych zakładów wyliczono na 293 zobacz więcej »
Indeksy giełdowe w Nowym Jorku ustanowiły w poniedziałek kolejne historyczne szczyty. Tym razem wzrosty podtrzymane zostały przez banki, które korzystają na poprawie rentowności amerykańskich obliga zobacz więcej »
Czwarta sesja wzrostowa pod rząd na Wall Street i najstarszy indeks giełdowy w Nowym Jorku przekroczył poziom jeszcze niedawno niewyobrażalny. Dow Jones Industrial znalazł się w środę powyżej 23 tys zobacz więcej »
Stanisław Kluza, pierwszy szef Komisji Nadzoru Finansowego i dwukrotny kandydat na prezesa GPW jest szykowany na prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, jednej z najważniejszych instytucj zobacz więcej »
Najbliższa rewizja ratingu Polski przez S&P zaplanowana jest na najbliższy piątek 20. października. zobacz więcej »
Do połowy przyszłego roku ma trwać rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 682 między Łapami a Markowszczyzną. zobacz więcej »
Na zakończenie piątku euro było najtańsze względem złotego od ponad miesiąca. zobacz więcej »
Dow Jones Industrial po raz pierwszy w historii przekroczył wartość 23 000 pkt. zobacz więcej »
Wokół posła Misiło ostatnio rozpętała się medialna zawierucha. Okazał się głównym konkurentem Ryszarda Petru do fotela przewodniczącego Nowoczesnej. Jeśli mu się uda wygrać, to lepiej, żeby partia t zobacz więcej »
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zgodził się jeszcze na przejęcie sieci telewizji kablowej Multimedia Polska przez jej dotychczasowego konkurenta UPC. Ma podejrzenia, że ograniczy to konk zobacz więcej »
Dziś rozpoczął się Kongres Partii Komunistycznej, który ma wybrać władze i zdefiniować cele na kolejnych 5 lat. zobacz więcej »
Netflix jest już wart na giełdzie prawie 89 mld dol. To poziom takich firm jak Nike, czy giganta w bankowości Goldman Sachs. Wyniki trzeciego kwartału zaskoczyły pozytywnie analityków. Serwis ma już zobacz więcej »
W centrum uwagi rynków znajdowały się niższe od oczekiwań dane CPI z USA. zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego podała, że nie ma zamiaru zmienić stanowiska z sierpnia względem debiutu giełdowego Raiffeisen Bank Polska. Oznacza to sankcje po 15 maja przyszłego roku w przypadku, gdy zobacz więcej »