Prezes Michał Krupiński zaprzecza pogłoskom o możliwej fuzji z PKO BP. zobacz więcej »
Numerem jeden zestawienia jest prezes Cyfrowego Polsatu, a więc firmy należącej do Zygmunta Solorza-Żaka. zobacz więcej »
Rok rozpoczął się bardzo mocno na światowych giełdach akcji. Po 11 zakończonych sesjach kontraktów na indeks S&P 500, aż 10 przyniosło zamknięcia na historycznych maksimach. Na GPW jest to słabiej o zobacz więcej »
Szczególnie należy uważać na akcje banków. zobacz więcej »
Przedświąteczna gorączka była w ubiegłym miesiącu niezbyt wysoka. Opublikowane w piątek dane GUS pokazują, że w grudniu wydaliśmy na zakupy o zaledwie 6 proc. więcej niż rok temu. Wzrost sprzedaży d zobacz więcej »
19 stycznia to Narodowy Dzień Popcornu. To jedno z tych dziwnych świąt, na które brakuje już nawet miejsc w kalendarzu, a w których tworzeniu celują głównie Amerykanie. W Polsce szczególnie celebrow zobacz więcej »
Agenci CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w korupcję przy budowie nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno. Twierdzą, że zatrzymany wcześniej pracownik dzielił się łapówkami ze swoim p zobacz więcej »
Jarosław Michniuk złożył rezygnację z funkcji prezesa Boryszewa, poinformowała spółka. Rada nadzorcza czasowo powierzyła obowiązki prezesa Piotrowi Szelidze. zobacz więcej »
Akcjonariusze JSW przegłosowali w czwartek utworzenie funduszu inwestycyjnego. Trafi do niego półtora miliarda złotych z nadwyżek ceny węgla koksującego. Spółka gromadzi pieniądze na czarną godzinę, zobacz więcej »
Producent płyt do produkcji mebli Pfleiderer Group utworzył rezerwę na koszty kary za zmowę cenową od UOKiK. Rezerwa jest większa niż sama kara. Różnica to potencjalne koszty prawne. Spółka zamierza zobacz więcej »
Jeszcze w tej kadencji Sejmu Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) przekształcą się w fundusze inwestycyjne, a większość zgromadzonych tam pieniędzy trafi na prywatne konta Polaków - wynika z nieoficjal zobacz więcej »
Wśród akcji z WIG20 nikt nie wyprzedził Alior Banku we wzrostach na giełdzie w czwartek. Jeśli dobrze pójdzie, to po dwóch i pół roku od transakcji PZU może zacząć wykazywać zysk z inwestycji w akcj zobacz więcej »
Wskaźnik dobrobytu instytutu BIEC doszedł w styczniu do najwyższego poziomu od początku globalnego kryzysu finansowego. Wynagrodzenia wzrosły o 5 proc. powyżej inflacji. zobacz więcej »
Prezydent podpisał ustawę o rynku mocy, która za trzy lata zwiększy nasze rachunki za prąd o około 2 zł. Jeszcze nie zapłaciliśmy ani złotówki, a sytuacja finansowa elektrowni już się poprawiła. Ene zobacz więcej »
Orlen Lietuva zarabia więcej niż oczekiwano. Polski właściciel zwiększy wartość litewskiej rafinerii w swoich księgach o 800 mln zł. zobacz więcej »