Komisja Europejska rozpoczęła pracę nad Europejskim Zielonym Ładem. Obecni są na nim ministrowie gospodarek największych europejskich państw, ale brakuje tych z Polski. A zmiany, które nowy program zobacz więcej »
Wysoka płaca minimalna to duże koszty dla pracodawcy. Część z nich będzie więc szukać oszczędności w inwestycjach w roboty i automaty. zobacz więcej »
Obniżony PIT będzie w pełni obowiązywać dopiero od 2020 roku, pomimo tego, że wejdzie w życie od października br. Dlaczego? Ponieważ podatek dochodowy jest rozliczany w systemie rocznym. zobacz więcej »
Jest pomysł utworzenia specjalnego funduszu, z którego finansowane byłoby systemowe wsparcie dla ofiar księży. Polskie duchowieństwo dało temu pomysłowi zielone światło. W ciągu kilku miesięcy fundu zobacz więcej »
Po sobotnich atakach dronów produkcja ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej spadła o połowę, a to oznacza, że cena ropy będzie rosła. zobacz więcej »
Dobrowolna składka na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska nie komentuje pomysłu wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce. Wskazuje jednak, że nie wszystkie zobacz więcej »
Wśród obietnic wyborczych, którymi PiS pochwalił się w swoim programie, zapisano likwidację opłat za wyrobienie dowodu osobistego. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że opłaty te zlikwidowa zobacz więcej »
Lider Wiosny w obietnicach wyborczych dotyczących dostępu Polaków do komunikacji przebija PiS. Rządzący mówią o autobusie w każdej gminie, Robert Biedroń dorzuca do tego pociąg w każdym powiecie. zobacz więcej »
Miliard złotych na wsparcie inwestycji zapowiedział PiS w programie wyborczym. Obiecuje też sprawniejsze wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie. zobacz więcej »
Niemal czterech na dziesięciu kierowców chciałoby otrzymywać spersonalizowane reklamy po wjeździe na stacje paliw. Prawie co trzecia osoba oczekiwałaby informacji o promocjach alkoholi. Nieco mniej zobacz więcej »
Już w październiku ruszą wypłaty nowego dodatku. Na 500 zł może liczyć 850 tys. osób niesamodzielnych. Chodzi zarówno o osoby z niepełnosprawnościami, jak i niektórych emerytów. - To nie dla mnie. zobacz więcej »
Filip Rdesiński w swojej karierze był już dziennikarzem "Gazety Polskiej", Niezależna.pl i Wiadomości TVP. Był też szefem Radia Poznań. Obecnie będzie współzarządzał spółką zależną Lotosu, zajmującą zobacz więcej »
Politycy opozycji pokazują paragony po zakupach podstawowych produktów. Chcą w ten sposób pokazać, że ceny w ostatnim czasie wzrosły. Na profilach polityków królują głównie warzywa. zobacz więcej »
Politycy opozycji sklepowymi paragonami po zakupach podstawowych produktów pokazują wzrost cen w ostatnim czasie. Na profilach polityków królują głównie warzywa. Zobacz co kupili posłowie. zobacz więcej »
Globalne koncerny farmaceutyczne sprzedają w Polsce lekarstwa nawet kilka razy taniej niż na zachodzie Europy. To, co jest korzyścią dla pacjentów, bywa też ich zgubą, kiedy leków brakuje. Różnica c zobacz więcej »