Lipiec to najlepszy w tym roku miesiąc dla producentów ropy. Głównie dzięki ubiegłemu tygodniowi, kiedy Brent wzrosła o ponad 9 proc. Zapowiedź przyszłotygodniowego spotkania OPEC oraz potencjalne s zobacz więcej »
Jak podaje GUS, inflacja w lipcu wzrosła do 1,7 proc. z 1,5 proc. miesiąc temu. Oznacza to, że za 100 zł dzisiaj, kupimy tyle samo co za 98,30 zł rok temu. Równie szybko ceny rosły tylko w niewielu zobacz więcej »
W pierwszym półroczu Grupa Żywiec sprzedała o 3,4 proc. piwa mniej niż rok wcześniej, ale jej zyski wzrosły. Firma ograniczyła promocje w Biedronce i Lidlu. Nie dawało to producentowi dużych korzyśc zobacz więcej »
Reforma sądownictwa w Polsce znacząco zagraża jego niezależności. To zwiększa ryzyko korupcji i może negatywnie wpłynąć na poziom inwestycji w Polsce - tak przynajmniej twierdzi agencja ratingowa Mo zobacz więcej »
Sezon wyników spółek w USA jest już w połowie i zepchnął na dalszy plan działania banków centralnych czy dane makro. W Polsce dane przesłały dopiero pierwsze spółki. W tym tygodniu pojawi się jednak zobacz więcej »
Podczas piątkowej sesji na Wall Street przeważały spadki, ale indeks Dow Jones Industrial w drugiej części dnia wyszedł na plus i wyznaczył trzeci dzień z rzędu swój historyczny rekord. zobacz więcej »
"Gazeta Finansowa" w sieci upubliczniła serię nagrań rozmów dotyczących m.in. rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie leków. zobacz więcej »
Zobacz podsumowanie najważniejszych wydarzeń rynkowych dnia. zobacz więcej »
Pomimo ogólnie słabych nastrojów na rynkach, polskie aktywa zachowują się całkiem nieźle. zobacz więcej »
AmRest chce przenieść siedzibę statutową z Polski do Hiszpanii. Jeśli do tego dojdzie, to tam będzie płacić podatki. Zamierza też wejść na giełdę w którymś z krajów Europy Zachodniej, pozostając jed zobacz więcej »
To już kolejna próba przejęcia. Poprzednia się nie powiodła i skończyła dużym zamieszaniem. zobacz więcej »
Jeden z największych w Polsce banków opublikował raport za pierwsze półrocze 2017 r. zobacz więcej »
W piątek uwaga inwestorów będzie skupiona na danych dotyczących wzrostu gospodarczego w USA. zobacz więcej »
Zobacz jak wygląda sytuacja na rynku walutowym. zobacz więcej »
Już niemal 50 proc. spółek z S&P500 przedstawiło swoje wyniki finansowe. zobacz więcej »