Już 85% produktów sprzedawanych w sklepach na stacjach PKN Orlen w Polsce pochodzi od polskich dostawców i zostało wyprodukowane w naszym kraju, poinformował prezes Daniel Obajtek. zobacz więcej »
Kruk, który w I połowie roku obserwował niewielką - niższą od oczekiwanej - podaż portfeli ze strony krajowych banków, oczekuje jej zwiększenia w II półroczu 2019, poinformował członek zarządu Micha zobacz więcej »
Zarząd Atalu podjął uchwałę w sprawie utworzenia Programu Emisji Obligacji do łącznej kwoty 100 mln zł, podała spółka. zobacz więcej »
Wzrost gospodarczy Polski wyniesie ok. 4,3% w tym roku i 4% w roku przyszłym pod warunkiem utrzymania zdywersyfikowanej polityki gospodarczej, szacuje w rozmowie z ISBnews dyrektor generalny HSBC Po zobacz więcej »
Poczta Polska została partnerem logistycznym w programie Empik Premium, podała Poczta. Partnerstwo Poczty Polskiej w programie Empik Premium wpisuje się w strategiczne działania spółki, których cele zobacz więcej »
"Nie zmarnujcie tego czasu" - apelował w marcu do brytyjskich władz Donald Tusk, gdy Unia wydłużała termin brexitu do końca października. - Zmarnowali ten czas. To 3,5 roku impotencji klasy politycz zobacz więcej »
Introl odnotował 0,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. zobacz więcej »
Zadłużenie w jednostkach samorządu terytorialnego (JST) wyniosło 76 454 mln zł na koniec II kw. br. i stanowiło 28,6% planowanych dochodów ogółem oraz było o 1,3% wyższe od zadłużenia kwartał wcześn zobacz więcej »
Wzrost płacy minimalnej w przyszłym roku na zaskakująco wysokim i nieplanowanym poziomie może skomplikować zamówienia publiczne. Wszystko przez wzrost cen za usługi. zobacz więcej »
Po podwyżce pensji minimalnej w 2019 roku część pracowników ochrony zdrowia zarabia poniżej granicznego 2250 zł brutto. Placówki medyczne nie nadążają z podwyżkami – a jeżeli pensja urośnie do 4 tys zobacz więcej »
Od CDM Pekao zaczynała obycie z giełdą akcji większość indywidualnych inwestorów w Polsce. Teraz biuro znikło. Formalnie, bo realnie nadal działa. Tyle, że pod nieco inną nazwą i już nie niezależnie zobacz więcej »
Atal odnotował 57,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 125,87 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. zobacz więcej »
Oszczędnych ludzi nie stać na tanie rzeczy - głosi stare powiedzenie. Świetnie odnosi się też do… ogrzewania naszych domów. Bo to, co wydaje się najtańsze, w rzeczywistości okazuje się rozwiązaniem zobacz więcej »
Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpoczyna produkcję najnowszej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, zaprojektowanych w ramach globalnej platformy Toyoty TNGA (Toyota New Global Ar zobacz więcej »
Redakcja money.pl została zasypana lawiną wiadomości od oburzonych osób w sprawie drastycznych podwyżek cen za wywóz śmieci. Gminy ustalają cennik na granicy limitów. zobacz więcej »