Nieważne jak pozytywny jest wydźwięk czynników wokół dolara, waluta trafia na presję wyprzedaży. zobacz więcej »
Państwowa grupa wydobywcza wypracowała w trzecim kwartale 360 mln zł zysku, podczas gdy spodziewano się, że zarobi "na czysto" ponad 550 mln zł. zobacz więcej »
W czwartek zmarła Halina Wasilewska-Trenkner, była minister finansów. Choć w ministerialnym fotelu zasiadała krótko, jej wiedza zyskała jej ogromny szacunek. - Proszę nie ufać nikomu, bo wszyscy kła zobacz więcej »
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował postępowanie dotyczące przejęcia sieci supermarketów Mila do drugiej fazy. Tym samym budowa nowego konkurenta Biedronki na krajowym rynku zbliża się zobacz więcej »
Polski Fundusz Rozwoju inwestował już wspólnie z PZU w przejęcie Banku Pekao. Zaledwie tydzień temu głośna była umowa wejścia w WB Electronics, prywatną firmę oferującą nowoczesne produkty uzbrojeni zobacz więcej »
Heronim Ruta współpracował z Zygmuntem Solorzem-Żakiem „od zawsze”. Dzięki temu należy do najbogatszych ludzi w Polsce. Trzy lata temu oddał kontrolę nad swoim udziałem w Cyfrowym Polsac zobacz więcej »
Duży udział złych kredytów w portfelu Getin Noble Banku jest już od długiego czasu zmorą jego właściciela, miliardera Leszka Czarneckiego. W trzecim kwartale bank wciąż zajmował się tworzeniem rezer zobacz więcej »
Najważniejsze indeksy na Wall Street zakończyły sesję spadkami. Najmocniej traciły spółki z sektora paliwowego. W tym tygodniu ceny ropy dość wyraźnie spadły. zobacz więcej »
Takiego zainteresowania akcjami KGHM-u nie było dawno. zobacz więcej »
Biznesmen swoją koncepcję miał już przedstawić obecnemu właścicielowi, Romanowi Karkosikowi. zobacz więcej »
Już prawie 15 mln aktywnych kart SIM w Polsce jest w sieci Play. Rywal ma ich o pół miliona mniej. zobacz więcej »
Widzimy pole do głębszego cofnięcia się rozgrzanych w poprzednich miesiącach do czerwoności rynków ryzykownych aktywów. zobacz więcej »
Kwota przypadająca na akcjonariuszy to ponad 2 mld zł, co z zadowoleniem przyjęła warszawska giełda. Akcje PZU od rana są na plusie. zobacz więcej »
Akcje giganta po serii niekorzystnych informacji znalazły się na najniższym poziomie od 2011 roku. zobacz więcej »
Badania pokazują, że w krótkim czasie dzięki nim można skutecznie zarabiać na giełdzie. zobacz więcej »