Siedem reprezentatywnych organizacji związków zawodowych i pracodawców, w tym Konfederacja Lewiatan, sprzeciwia się zniesieniu górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, podała Ko zobacz więcej »
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) rozpoczęło konsultacje społeczne zielonej księgi dotyczącej fundacji rodzinnej, które potrwają do 14 października 2019 r., poinformował wiceminis zobacz więcej »
Warszawa, 16.09.2019 (ISBnews) - Połowa Polaków kupuje prezenty świąteczne na Boże Narodzenie wcześniej, ponieważ wiąże się to m.in. z możliwością skorzystania z atrakcyjnych ofert, czy rozłożenia w zobacz więcej »
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiły XXII edycję Polskiego Produktu Przyszłości, podały instytucje we wspólnym komunikacie. Konkurs pro zobacz więcej »
PKP Cargo podpisało z Forespo Poland list intencyjny, którego przedmiotem jest wyrażenie zainteresowania spółek transakcją obejmującą wydzierżawienie oraz zbycie przez Forespo na rzecz PKP Cargo (lu zobacz więcej »
W ciągu ostatnich czterech lat spożycie cukru na przeciętnego Polaka wzrosło o jedną czwartą i w 2018 roku sięgnęło rekordowego pułapu 51 kg. Zwiększa się tym samym liczba osób otyłych czy cierpiący zobacz więcej »
Energa rozpocznie realizację programu lojalnościowego dla inwestorów indywidualnych "Energa w Akcji!" 23 września, poinformował wiceprezes Jacek Kościelniak. zobacz więcej »
Polska jest importerem ropy, więc każdy wzrost światowych cen, to uderzenie w naszą gospodarkę i nasze kieszenie. Na stacjach wciąż mamy ceny paliw często poniżej 5 zł za litr. O ile zdrożeją? zobacz więcej »
Na ponad 33 mln zł szacuje się straty Skarbu Państwa, jakie spowodowała działalność grupy działającej na terenie Poznania i okolic. zobacz więcej »
- Pracodawcy podchodzą do tego sceptycznie i krytycznie zarazem - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Leszek Juchniewicz, ekspert Pracodawców RP. - 30-krotność została wprowadzona dlatego, że zobacz więcej »
– Warto rozważyć obniżkę stóp procentowych – napisał członek RPP Eryk Łon. W jego ocenie decyzja taka przysłużyłaby się finansom polskich rodzin, ponieważ obniżyłaby koszty obsługi kredytów mieszkan zobacz więcej »
Warszawska giełda chce przejąć konkurenta z Bratysławy. Z entuzjazmem o najnowszych planach nie wypowiada się pierwszy prezes GPW. Władze giełdy myślą o podboju zagranicy, a na własnym podwórku mają zobacz więcej »
W Katowice Airport rozpoczęła się rozbudowa terminala B i potrwa dwa lata. Po jej zakończeniu terminal będzie większy o ok. 40 proc., a lotnisko obsłuży do 8 mln pasażerów rocznie. Jeszcze nie opadł zobacz więcej »
Dziś w "Money. To się liczy" tematem zniesienie 30-krotności składek ZUS, przeciwko któremu protestują pracodawcy. Gościem będzie dr Leszek Juchniewicz, ekspert Pracodawców RP. W drugiej części o ko zobacz więcej »
Elektryczne hulajnogi szybko stały się hitem. Resort infrastruktury postanowił uregulować ich status i mocno ograniczyć jazdę po drogach i chodnikach. Według projektowanej zmiany prawa drogowego i u zobacz więcej »