Wyniki Banku Pekao w drugim kwartale spadły w porównaniu z ubiegłym rokiem. To jednak nie jest niespodzianka - rok temu dopisano zysk na sprzedaży udziałów w Visa Europe. Dane finansowe przyjęte zos zobacz więcej »
Macro Games podpisał umowę z National Geographic Partners. Ma współpracować przy produkcji i wydaniu aplikacji mobilnej "NatGeo Wild Colors" na rynek międzynarodowy. W grę wchodzą też inne projekty. zobacz więcej »
Wzrostem 0,4 proc. indeksu WIG20 zaczęła się sesja giełdowa w środę. Gorsze wyniki pokazują banki. Lepsze wyniki Enei napędziły akcje pozostałych "energetyków". Tylko niewielkie zmiany indeksów wida zobacz więcej »
PGNiG do spółki z Lotos Petrobaltic zaczęły wiercenie otworu poszukiwawczego na koncesji Kamień Pomorski w gminie Golczewo. To około 50 km od Świnoujścia. Złoże szacowane jest nawet na 7,5 mln barył zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego przedłużyła dla Raiffeisen Bank Polska termin, w którym jego akcje mają trafić na giełdę. Po nieudanej ofercie publicznej, w której okazało się, że austriacki właściciel zobacz więcej »
Pierwsza sesja w sierpniu dała kontynuację wzrostów akcji w Nowym Jorku. Historyczny rekord po raz kolejny pobił indeks Dow Jones. Zbliżył się na niecałe 40 pkt. do poziomu 22 tys. pkt. Najwyższa w zobacz więcej »
Szaleństwo na amerykańskich indeksach wydaje się nie mieć końca. zobacz więcej »
O blisko 1,5 mld zł może być zawyżony majątek biznesmena, który według oficjalnych rankingów od lat plasuje się w dziesiątce najbogatszych Polaków. zobacz więcej »
Polska jest jednym z głównych rynków zbytu mocnych alkoholi od Marie Brizard Wine & Spirits. zobacz więcej »
Mimo wyraźnie gorszego od prognoz odczytu indeksu PMI dla Polski, notowania WIG20 startują na plusie. zobacz więcej »
Tydzień na giełdzie w USA upłynie na interpretacji danych gospodarczych i raportów kwartalnych spółek. zobacz więcej »
Polska firma przejmuje niemieckie restauracje Pizza Hut. AmRest podpisał umowę franczyzy, dzięki której będzie mógł stawiać nowe lokale. Dodatkowo przejmie też dwa loklae w Dusseldorfie. zobacz więcej »
Dzisiejsza sesja była ostatnią w miesiącu lipcu. Jak na zamknięcie pierwszego etapu wakacji aktywność dopisała, a w segmencie największych spółek nie brakowało też wzrostów cen akcji. zobacz więcej »
Grupa Energa zapewnia, że nie powinno być już problemu z dostarczaniem klientom faktur za energię zgodnie z terminem. Koncern zapowiada przywrócenie funkcji Rzecznika Klienta Energi i wprowadzenie d zobacz więcej »
Ostatnia sesja miesiąca była mieszana w wykonaniu większości światowych rynków akcyjnych. Jednakże poniedziałek, jak i cały lipiec był dobrym okresem dla warszawskiego indeksu blue chipów. WIG20 wzr zobacz więcej »