Prawo i Sprawiedliwość wśród swoich priorytetów od lat wymienia uszczelnienie systemu podatkowego. Teraz pokazuje efekty tej pracy, ale inne ambitne plany związane z finansami publicznymi i podatkie zobacz więcej »
Cedrob szacuje, że zakup majątku Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji, a także zapewnienie kapitału obrotowego oraz odbudowanie rynku może pochłonąć ponad 250 mln zł, wynika ze słów pre zobacz więcej »
Warszawa, 18.09.2019 (ISBnews) - Decyzja GPW o zakończeniu notowań indeksu Respect i wprowadzeniu na jego miejsce WIG-ESG to właściwe posunięcie, które nie tylko pomoże w ocenie fundamentów spółek, zobacz więcej »
Po atakach na rafinerie w Arabii Saudyjskiej wzrosły centy ropy naftowej, co przełożyło się na wyższe ceny paliw na rynku hurtowym, jednak dziś obserwujemy stabilizację cen ropy w okolicy 65 USD za zobacz więcej »
Warszawa, 18.09.2019 (ISBnews) - Krakowska sortownia Poczty Polskiej zyska nową halę w Niepołomicach na przełomie października i listopada br. Wynajęcie nowej hali umożliwi sprawną obsługę rosnącego zobacz więcej »
Warszawa, 18.09.2019 (ISBnews) - Inflacja HICP w strefie euro wyniosła 1% r/r w sierpniu br. wobec 1% r/r miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat, prezentując finalne dane. zobacz więcej »
Warszawa, 18.09.2019 (ISBnews) - Inflacja HICP w Polsce wyniosła 2,6% r/r w sierpniu br. wobec 2,5% r/r inflacji miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym wsk zobacz więcej »
Uchwalona w listopadzie 2017 roku polityka rządu dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym nie wymaga aktualizacji, ocenił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej zobacz więcej »
Creepy Jar planuje wydać grę Green Hell" w wersji na konsolę Nintendo Switch na przełomie 2019 i 2020 r., a na PS4 i Xbox One - w 2020 r., podała spółka. Creepy Jar zaktualizował planowane działania zobacz więcej »
Warszawa, 18.09.2019 (ISBnews) - Spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego, podał Piotr i Paweł. Po potwierdzeniu złożonych spisów wierz zobacz więcej »
Całkowite oczyszczenie systemu PERN z zanieczyszczonej chlorkami organicznymi ropy naftowej potrwa dłużej niż zakładane pierwotnie 6-8 miesięcy, poinformował prezes PERN Igor Wasilewski. zobacz więcej »
Warszawa, 18.09.2019 (ISBnews) - Banki komercyjne, które odnotowały na koniec roku pozytywny wynik finansowy w formie dywidendy wypłaciły 37,6% zysku za 2018 r., tj. 5,5 mld zł, podała Komisja Nadzo zobacz więcej »
Zakończenie prac przy budowie zbiorników na ropę w Gdańsku w 2020 roku oraz oddanie do końca 2023 roku II nitki rurociągu pomorskiego zapewni Polsce osiągnięcie niezależności w obszarze dostaw ropy zobacz więcej »
Od środy 18 września zaczyna obowiązywać ustawa o przeciwdziałaniu marnowania żywności. Każdy sklep wielkopowierzchniowy i hurtownia muszą mieć od teraz umowę z wybraną organizacją pomocową i jej ni zobacz więcej »
Duże i średnie firmy płacą pracownikom przeciętnie już 5,12 tys. zł brutto - wynika z najnowszych danych GUS. To lepiej niż oczekiwali ekonomiści, ale w porównaniu z lipcem pensje spadły. zobacz więcej »