Od początku roku łączne przychody ze sprzedaży butów i ubrań sięgają 7 mld 720 mln zł. zobacz więcej »
Pomimo niewielkiego spowolnienia odnotowanego latem, polski sektor przemysłowy zamknął trzeci kwartał z przytupem - wynika z badań IHS Markit. zobacz więcej »
Mogło się wydawać, że wrześniowe wybory w Niemczech zakończą tegoroczny kalendarz polityczny w Europie. Niemniej Katalończycy w ten weekend zmącili spokój inwestorów na Starym Kontynencie. zobacz więcej »
Narzekając na specyfikę polskiej giełdy Piotr Surmacki wskazuje, że już od kilu lat mógł mieszkać w San Francisco i tam rozwijać biznes. zobacz więcej »
Polska spółka informatyczna PiLab szykuje się do skoku na amerykański rynek. Jako jedna z nielicznych uzyskała już patent na swoje oprogramowanie. W ekspansji pomóc ma ekspert od wizualizacji danych zobacz więcej »
W centrum uwagi były m.in. dane o inflacji w USA. zobacz więcej »
Po raz pierwszy w historii Polska została uznana za kraj z grupy rynków rozwiniętych. Oznacza to, że od września 2018 r. będziemy znajdować się w gronie państw takich, jak np. USA czy Niemcy. zobacz więcej »
Firma Pirelli jest piątym pod względem wielkości producentem opon na świecie. zobacz więcej »
Kończący się tydzień był kolejnym udanym dla ropy naftowej. W całości wynika to jednak z wzrostowego poniedziałku, gdyż kolejne dni przyniosły ustabilizowanie cen, mimo wzrostu napięcia wokół Kurdys zobacz więcej »
Walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Pocztowego zdecydowało o podwyższeniu kapitału. Pieniądze mają wyłożyć dwaj główni udziałowcy, czyli Poczta Polska i PKO BP. Bankowi brakuje kapitału, żeby się zobacz więcej »
Nextbike Polska, operator systemów rowerów miejskich w 27 polskich miastach, planuje zwiększenie liczby zainstalowanych rowerów o minimum sześć tysięcy sztuk. To wzrost o połowę w porównaniu z bieżą zobacz więcej »
Mennica Polska podpisała umowę z Ministerstwem Finansów w Tajlandii. Wyprodukuje medale ze złota, upamiętniające ceremonię kremacji Króla Bhumibola Adulyadeja. zobacz więcej »
Firma Esotiq & Henderson, w której udziałowcem i dyrektorem kreatywnym jest znana modelka Joanna Krupa, od dziewięciu kwartałów zaczęła przyzwyczajać akcjonariuszy do strat. Sytuacja się odmieniła. zobacz więcej »
Prawie trzydzieści milionów złotych - tyle wydał w ostatnich dwóch miesiącach jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, Zbigniew Jakubas, żeby zwiększyć swoje udziały w Netii. Wiodący udział w spółce mi zobacz więcej »
Sesja na Wall Street w czwartek skończyła się delikatnymi wzrostami indeksów. S&P500 poprawił rekordowe notowania dzięki McDonald's. Rynek czeka na początek prac w Kongresie nad reformą podatkową Tr zobacz więcej »