W październiku ruszą wypłaty nowego dodatku dla seniorów tzw. 500 plus dla emerytów. Wniosek o świadczenie uzupełniające dla seniorów można już składać w ZUS. Sprawdź, dokładnie kogo dotyczy. zobacz więcej »
Kodeks pracy znowelizowany. 7 września weszła w życie nowelizacja kodeksu pracy. Zmiany dotyczą m.in. świadectwa pracy i dyskryminacji oraz mobbingu. zobacz więcej »
Stan środków walutowych w dyspozycji Ministerstwa Finansów na koniec sierpnia 2019 r. wyniósł łącznie 2 377,5 mln euro (10 423,9 mln zł), podał resort.  zobacz więcej »
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięciu Ukraińców i jednego Polaka, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która przemycała ogromne ilości bursztynu. Wszyscy zatrzymani zobacz więcej »
PGE płaci grube miliardy za prawa do emisji CO2. Ale raz do roku jest czas na oddech ulgi. W drugim kwartale wpłynęły darmowe uprawnienia warte aż 1,4 mld zł. Dzięki temu zysk największego producent zobacz więcej »
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wniosków złożonych do 15 września br. wyniosła 414,8 mld zł, podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Według umów podpisanych do 15 września br., kwota do zobacz więcej »
Warszawa, 16.09.2019 (ISBnews) - Mfind wprowadza markę Punkta w ramach realizacji strategii, która zakłada pozycjonowanie spółki jako internetowej multiagencji z ofertą dostępną w trzech kanałach: o zobacz więcej »
Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 2,2% w sierpniu 2019 r. w ujęciu rocznym wobec 2,2% r/r w lipcu 2019 r., podał Narodowy Bank Polski (NBP). zobacz więcej »
Warszawa, 16.09.2019 (ISBnews) - Pierwsze produkty Pharmeny zostały wprowadzone przez chińskiego dystrybutora do sprzedaży na terenie Chin, Hong Kongu, Makao oraz na Tajwanie poprzez T-mall - najwię zobacz więcej »
Już 33 proc. pracowników z Ukrainy chciałoby zostać w Polsce na stałe – wynika z raportu EWL. To wzrost o jedną trzecią w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to taką chęć deklarowało 22 proc. Ukraiń zobacz więcej »
Ubezpieczenia komunikacyjne PKO Banku Polskiego (PKO BP) są dostępne w aplikacji mobilnej IKO, od kilku tygodni można je kupić również poprzez iPKO, podał bank. To jeden z najprostszych sposobów zak zobacz więcej »
Najpierw koniec lipca, potem sierpnia, wreszcie 13 września. Zarządca ZM Kania nie wykonał nawet tego trzeciego terminu sporządzenia planu restrukturyzacji. CBŚ zablokowało dokumenty. Zanosi się na zobacz więcej »
W reakcji na niedzielny atak na saudyjskie pola naftowe notowania czarnego złota w przypadku odmiany Brent podczas dzisiejszego otwarcia zanotowały... zobacz więcej »
Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Kielc dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (IDR) na poziomie BBB, podała agencja. Perspektywa ratingów jest negatywna. zobacz więcej »
Warszawa, 16.09.2019 (ISBnews) - Starhedge złożył warunkową ofertę objęcia od 32,75% do 32,99% akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Elektrobudowy, podała spółka. Łączna wartość transakcji wynios zobacz więcej »