Po raz pierwszy od dziesięciu lat Grupa Lotos podzieli się swoim zyskiem z akcjonariuszami. Ci zdecydowali w środę o przeznaczeniu 184,87 mln zł na dywidendę. To zaledwie 16 proc. zysku za ubiegły r zobacz więcej »
Orbis dostał zgodę na przejęcie pięciogwiazdkowego hotelu Sofitel w Budapeszcie. Zapłaci za niego nie więcej niż 44 miliony euro. Sprzedającym jest francuski Accor, który kontroluje Orbis. zobacz więcej »
Chińskie blue chipy zaliczyły najgorszy dzień od sześciu miesięcy. Ale to wyjątek na giełdowej mapie świata. Generalnie akcje idą w górę, choć dzisiaj stopy podwyższy Fed. zobacz więcej »
Maxcom sprzedał wszystkie akcje małym inwestorom. Chętnych było dużo więcej, niż wynosiła oferta. Za pozyskane środki spółka ma uruchomić produkcję smartfonów dla seniorów. zobacz więcej »
Rada nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie powołała Jarosława Grzywińskiego w skład zarządu spółki na stanowisko wiceprezesa. Za pięć dni wymieniana będzie też skład Rady. zobacz więcej »
Odbicie w górę akcji w Nowym Jorku dało we wtorek nowe rekordy indeksów. Na umiarkowanych plusach znajdowały się akcje sektora bankowego przed oczekiwaną decyzją Fed o podwyżce stóp procentowych. zobacz więcej »
W tym roku prawdopodobnie więcej spółek ucieknie z GPW niż na niej zadebiutuje. zobacz więcej »
Rada Nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych powołała Jarosława Grzywińskiego na stanowisko członka zarządu i wiceprezesa - poinformowała we wtorek w komunikacie spółka. Grzywiński był dotychczas od zobacz więcej »
Jeszcze w tym roku, a najpóźniej w 2018 r. przyjdzie krach – wieszczy legendarny inwestor Jim Rogers. Kryzys może doprowadzić do upadku zachodniej cywilizacji, będą upadały rządy i całe kraje, zobacz więcej »
Znamy ostateczny termin oferty publicznej znanego banku. zobacz więcej »
Kruk znów będzie kusił inwestorów na rynku obligacji. zobacz więcej »
O prawie 110 mln zł więcej wypłacili w maju Polacy z funduszy akcji niż do nich wpłacili. zobacz więcej »
Miedziowy koncern to kolejna spółka z udziałem Skarbu Państwa, w której szykują się poważne zmiany kadrowe. zobacz więcej »
Analitycy mają nową rekomendację dla akcji Dom Development. zobacz więcej »
Sprawdź, jaki przebieg miała w poniedziałek sesja na nowojorskiej giełdzie. zobacz więcej »