Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz poinformował, że wpłynęło już ponad 18 tys. wniosków o 500+ dla osób z niepełnosprawnością. Rozpatrywanie wniosków rozpocznie się 1 paź zobacz więcej »
Wielka rewolucja dla firm już pewna. PiS w sobotę ogłosił zmiany w składkach dla najmniejszych przedsiębiorców. Dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, tonuje nastroje. Spodziewa się dodatko zobacz więcej »
Polska Grupa Energetyczna (PGE) i PKN Orlen podpisały list intencyjny w sprawie organizacji współpracy na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. zobacz więcej »
Z okazji 90. rocznicy urodzin Anny Walentynowicz NBP wykonał kolekcjonerskie monety z wizerunkiem działaczki społecznej, opozycjonistki w czasach PRL. Moneta ma nominał 10 zł. zobacz więcej »
Amica zawarta z Fagor S. Coop. umowę licencyjną nadającą jej prawo do używania znaku towarowego "Fagor" przez okres 15 lat z automatyczną prolongatą na okres kolejnych 15 lat, podała spółka. Opłata zobacz więcej »
Już 85% produktów sprzedawanych w sklepach na stacjach PKN Orlen w Polsce pochodzi od polskich dostawców i zostało wyprodukowane w naszym kraju, poinformował prezes Daniel Obajtek. zobacz więcej »
Poczta Polska została partnerem logistycznym w programie Empik Premium, podała Poczta. Partnerstwo Poczty Polskiej w programie Empik Premium wpisuje się w strategiczne działania spółki, których cele zobacz więcej »
Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w strefie euro spadła o 0,4% m/m w lipcu 2018 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W całej UE produkcja spadła o 0,1% w tym ujęciu. zobacz więcej »
Legimi oferuje roczne obligacje serii W z oprocentowaniem na poziomie 8,5%. Spółka zamierza pozyskać 2,35 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję Legimi 3.0 oraz refinansowanie zadłużenia. Leg zobacz więcej »
Proponowane przez resort infrastruktury przepisy dotyczące użytkowania e-hulajnóg nie poprawią bezpieczeństwa – uważają samorządy. A tych jeździ po polskich ulicach ponad 10 tys. zobacz więcej »
Eneris Fuels Société Anonyme z siedzibą w Frisange (Luksemburg) złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o przejęcie przez podmioty zależne kontroli nad spółką Onico, podał zobacz więcej »
Koalicja Obywatelska pierwszy raz jest o krok przed PiS-em. Ma już kandydata na premiera. Tymczasem w PiS trwa walka o tę nominację. W grze - oprócz Mateusza Morawieckiego - są Joachim Brudziński, M zobacz więcej »
Zarząd Atalu podjął uchwałę w sprawie utworzenia Programu Emisji Obligacji do łącznej kwoty 100 mln zł, podała spółka. zobacz więcej »
Spółka Plichta złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie nabycia mienia (zorganizowanej części przedsiębiorstwa) należącego do Polbis Auto, podał Urząd. zobacz więcej »
P.A. Nova planuje sfinalizować sprzedaż parków handlowych w Kamiennej Górze, Krośnie i Sosnowcu do końca września i zakłada, że sprzedaż 4 parków - łącznie z tym zbytym w sierpniu - dostarczy ok. 34 zobacz więcej »