Ostatnie sesje przyniosły powrót nerwowej atmosfery na giełdowych parkietach, a wszystko za sprawą słów nowego prezesa Fed, który wydaje się otwarty na możliwość aż czterech podwyżek stóp procentowy zobacz więcej »
Donald Trump ma zamiar drastycznymi posunięciami likwidować gigantyczną dziurę w amerykańskim handlu zagranicznym. Ogłosił wprowadzenie ceł na stal i aluminium. Akcje w Nowym Jorku poszły mocno w dó zobacz więcej »
Stołeczny parkiet czeka niewielka rewolucja. Po zamknięciu sesji 16 marca zmienią się składy portfeli najważniejszych indeksów. zobacz więcej »
Obawia się m.in. nieodpowiedzialnej konkurencji. zobacz więcej »
Fuzja Orlenu i Lotosu stworzy molocha. Nawet jeśli będą oszczędności dla spółki, to nie przełożą się raczej na niższe ceny na stacjach. Gigant ma przecież sfinansować polską elektrownię atomową, a d zobacz więcej »
Prezes giełdy chwali się rekordowymi zyskami. zobacz więcej »
Pomorscy posłowie PiS zmienili poglądy o 180 stopni w sprawie łączenia Lotosu i Orlenu. zobacz więcej »
Na samej działalności czołowy polski operator telekomunikacyjny miał ponad 12 mln zł zysku brutto. Obciążeniem okazał się jednak podatek dochodowy. zobacz więcej »
mBank odnotował 1 091,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 1 219,28 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. zobacz więcej »
Jest już gotowy scenariusz pilota serii Wiedźmin Netfliksa. Kurs akcji polskiego współproducenta Platige Image zamiast pójść w górę to mocno spadł. Spółka się tym nie przejmuje. Netflix włączył ją j zobacz więcej »
Inwestorzy, którzy kupili akcje sieci komórkowej Play w ofercie publicznej i ich nie sprzedali, na zyski będą musieli dłużej poczekać. Spółka podała wyniki za ubiegły rok i nie są optymistyczne. Zad zobacz więcej »
Czwarty kwartał ub.r. dla grupy Eurocash okazał się dużo gorszy niż rok wcześniej. Niewielki zysk nie nadrobił strat z poprzedniej części roku, w rezultacie jeden z liderów handlu w Polsce skończył zobacz więcej »
Akcje na Wall Street zaliczyły we wtorek największy zjazd od wyprzedaży sprzed trzech tygodni. To reakcja na przemówienie Jerome'a Powella, nowego szefa Fed. Po jego słowach rynek doszedł do wniosku zobacz więcej »
Rozważane jest bezpośrednie lub pośrednie przejęcie minimum 53 proc. udziałów. zobacz więcej »
Władze Próchnika szukają pieniędzy na rozwój i spłatę zobowiązań. zobacz więcej »