Ubiegły tydzień był dobry dla notowań akcji na prawie całym świecie, z wyjątkiem kilku giełd azjatyckich. Najstarszy z głównych indeksów giełdy w Nowym Jorku w piątek ósmy kolejny dzień z rzędu usta zobacz więcej »
Na giełdzie w Nowym Jorku w piątek znowu notowano lekkie wzrosty. Uwagę rynku przykuł lipcowy raport z amerykańskiego rynku pracy. Dane zaskoczyły pozytywnie analityków. Indeks Dow Jones Industrial zobacz więcej »
Amerykanie pełnią rolę menadżera stabilizującego i interweniowali za każdym razem, kiedy kurs Play spadał poniżej 36 złotych, czyli poniżej poziomu ceny z oferty publicznej. zobacz więcej »
Nie spodziewam się kolejnego kryzysu finansowego za naszego życia – to słowa Janet Yellen, szefowej Fedu, czyli banku centralnego Stanów Zjednoczonych. Chociaż to dla nas dobra informacja to n zobacz więcej »
Choć giełdy zachowywały się w tym tygodniu przeważnie niemrawo, to jednak kilka ważnych indeksów zaliczyło od zeszłego piątku ponad 1-procentowy wzrost. Kluczowe były wyniki Apple i Tesli oraz dane zobacz więcej »
Stopa bezrobocia w USA wyniosła w lipcu br. 4,3 proc. wobec 4,4 proc. w poprzednim miesiącu, podał Departament Pracy USA. To wyrównanie wyniku sprzed dwóch miesięcy. Poprzednio tak niskie bezrobocie zobacz więcej »
Zaawansowanie budowy dwóch nowych bloków energetycznych 5 i 6 o łącznej mocy 1800 MW w Elektrowni Opole przekroczyło 80 proc. - podała Polska Grupa Energetyczna. W najbliższym czasie planowany jest zobacz więcej »
W lipcu do sklepów Stokrotki klienci zaczęli zaglądać dużo częściej niż rok temu. Sieć sklepów rośnie powoli, ale te, które już działały zwiększyły obroty. zobacz więcej »
Dyskonty odzieżowe TXM z mozołem wydobywają się z problemów z początku roku. Wtedy zwolniono prezesa po błędach przy wdrożeniu nowego oprogramowania, obsługującego powiększoną sieć. Spółka wyprzedał zobacz więcej »
Jeśli ktoś trzymał na giełdzie akcje wydawcy „Gazety Wyborczej” od momentu ostatnich wyborów parlamentarnych, to może sobie teraz dopisać zysk 48 proc. - wyliczył Puls Biznesu. To dużo l zobacz więcej »
Okazuje się, że nie tylko państwowe firmy mają problemy z inwestowaniem dużych pieniędzy za granicą. Kontrolowany przez miliardera Michała Sołowowa Synthos przeprowadzi do 11 sierpnia testy na utrat zobacz więcej »
Skoncentrowany na małych przedsiębiorcach Idea Bank poprawia wyniki. Wszystko dzięki wysokiej marży odsetkowej. Dwadzieścia mobilnych wpłatomatów pobiło rekord - wpłacono do nich już łącznie pół mil zobacz więcej »
Czwartek na Wall Street przyniósł niewielkie zmiany, ale indeks Dow Jones i tak zdołał siódmy raz z rzędu ustanowić historyczny rekord. Skok notowań zaliczył producent aut elektrycznych Tesla po pub zobacz więcej »
Światowe giełdy działają ostatnio w trybie wakacyjnym. Brak jest mocniejszych ruchów w górę, czy w dół. Co prawda najstarszy indeks giełdy w Nowym Jorku Dow Jones Industrial po raz siódmy pobił hist zobacz więcej »
Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to praktycznie każdy będzie mógł zyskać dostęp do wrażliwych danych akcjonariuszy polskich spółek. Zmiany forsuje resort sprawiedliwości, kierowany przez Zbigniewa zobacz więcej »