Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpoczyna produkcję najnowszej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, zaprojektowanych w ramach globalnej platformy Toyoty TNGA (Toyota New Global Ar zobacz więcej »
PKP Cargo przewiozło 8,3 mln ton towarów w lipcu, co oznacza wzrost o 8,5% w stosunku do czerwca br. W porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła także praca przewozowa wykonana przez grupę i wyniosł zobacz więcej »
Od CDM Pekao zaczynała obycie z giełdą akcji większość indywidualnych inwestorów w Polsce. Teraz biuro znikło. Formalnie, bo realnie nadal działa. Tyle, że pod nieco inną nazwą i już nie niezależnie zobacz więcej »
Legimi oferuje roczne obligacje serii W z oprocentowaniem na poziomie 8,5%. Spółka zamierza pozyskać 2,35 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję Legimi 3.0 oraz refinansowanie zadłużenia. Leg zobacz więcej »
Archicom Polska - spółka zależna Archicomu - oraz Zakłady Chemiczne Organika (ZCh Organika) uzyskały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, po zobacz więcej »
Japońska agencja ratingowa R&I ogłosiła decyzję o podwyższeniu oceny ratingowej Polski do poziomu A z poziomu A- dla zobowiązań w walucie zagranicznej, podało Ministerstwo Finansów. Ocena ratingowa zobacz więcej »
Atal odnotował 57,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 125,87 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. zobacz więcej »
Polska Grupa Energetyczna (PGE) jest na ostatnim etapie wyboru zagranicznego partnera przy realizacji inwestycji w morską energetykę wiatrową, wyłoniona została krótka lista czterech potencjalnych p zobacz więcej »
Od stycznie mocno zmienią się zasady wystawiania faktur VAT. Będzie to można zrobić tylko pod warunkiem, że na paragonie jest NIP nabywcy. Ma to przeciwdziałać wyłudzeniom, tak popularnym m.in. na s zobacz więcej »
Tauron Polska Energia odnotował 1 mln zł straty netto w II kw. 2019 r. według szacunkowych danych, podała spółka. zobacz więcej »
Zarząd Atalu podjął uchwałę w sprawie utworzenia Programu Emisji Obligacji do łącznej kwoty 100 mln zł, podała spółka. zobacz więcej »
Rynek samochodów używanych w Polsce obejmował od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 r. 512 200 ofert sprzedaży pojazdów, tj. o 41 300 samochodów więcej r/r, wynika z raportu AAA Auto, opartego na analizie zobacz więcej »
Aż 25 inwestycji na kolei jest opóźnionych - wynika z ustaleń dziennikarzy. Dla pasażerów to droższa i dłuższa podróż. A dla PKP - standard. zobacz więcej »
Kruk, który w I połowie roku obserwował niewielką - niższą od oczekiwanej - podaż portfeli ze strony krajowych banków, oczekuje jej zwiększenia w II półroczu 2019, poinformował członek zarządu Micha zobacz więcej »
Cognor Holding złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie nabycia mienia ISD Huta Częstochowa, podał Urząd. zobacz więcej »