Ambasadorzy czterech państw grożą Polsce wielomilionowymi pozwami. Mówią, że prezydencki projekt pomocy kredytobiorcom może łamać unijne prawo. Ale Paweł Mucha, minister z Kancelarii Prezydenta, zap zobacz więcej »
Dzięki zmianom czynników makroekonomicznych, jak również nastrojów rynkowych, których nie psują już katastroficzne prognozy, rynki obligacji mogą pozwolić inwestorom "przyzwoicie" zarobić w tym roku zobacz więcej »
Obecna umowa Grupy Azoty z PGNiG na dostawy gazu ziemnego oparta jest o ceny hubu zachodnioeuropejskiego, co oznacza, że mamy takie same ceny, jak Europa Zachodnia, w tym także europejska część konc zobacz więcej »
W porównaniu do zeszłego roku pietruszka zdrożała o ponad 100 proc. Teraz jest droższa od ananasa. Kapusta z 40 gr zdrożała do 1,75 zł za kilogram. Drożeją także ziemniaki. zobacz więcej »
Wydawca "Gazety Wyborczej" przejmie 40 proc. akcji spółki Eurozet, właściciela Radia Zet za 130 mln zł. Oznacza to, że z gry odpadła Fratria i inni potencjalni nabywcy. zobacz więcej »
Droższe paliwo, droższe taksówki, droższe mieszkania. Tak wygląda koszt życia w Brukseli. Ale przy odrobinie kombinacji polscy europosłowie i tak wychodzą na duży plus. A perspektywa emerytury jest zobacz więcej »
W wyniku wezwania ogłoszonego przez CCC, których przedmiotem było 50 333 095 akcji spółki Gino Rossi zawarto transakcje na 33 283 510 akcji, podał Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako podmiot pośr zobacz więcej »
Warszawa, 20.02.2019 (ISBnews) - Projekt zgazowania węgla, realizowany wspólnie z Tauronem w Kędzierzynie, jest konsekwentnie realizowany i przebiega zgodnie z harmonogramem, poinformował prezes Gru zobacz więcej »
Warszawa, 20.02.2019 (ISBnews) - Grupa Azoty pracuje nad strategią na lata obejmujące okres po 2020 roku, wynika z wypowiedzi prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego.  zobacz więcej »
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) złożył do Comarchu w zakresie Metryk Niezaliczonych ZUS oświadczenie o odstąpieniu od umowy, w zakresie Metryk Powiązanych i Integratora, ZUS złożył oświadczenie zobacz więcej »
Wielka Brytania ciągle ma opcję przełożenia brexitu. Zdaniem Jeana-Claude’a Junckera, szefa Komisji Europejskiej, jeżeli brytyjski rząd złoży wniosek o opóźnienie wyjścia z Unii Europejskiej, to kra zobacz więcej »
Comarch otrzymał od ZUS informację o odstąpieniu od umowy na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego. Zakład wezwał konsorcjum do zapłaty kary umownej w wysokości 24,2 mln zł zł w terminie zobacz więcej »
Trudna sytuacja na rynku agro dotyczy zarówno Grupy Azoty, jak i wszystkich producentów w Europie. Spadek kursu akcji spółki jest m.in pochodną niewielkiej liczby akcji (25%) pozostających w wolnym zobacz więcej »
Jak z 200 zł zrobić w niecałe dwa miesiące 1400 zł? Wystarczyło na początku roku kupić jedną akcję Gremi Media. Wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" robi furorę na zapleczu warszawskiej giełdy. zobacz więcej »
Wizz Air powinien przekroczyć liczbę 10 mln pasażerów na polskim rynku w 2019 r., wobec 9,27 mln w ubiegłym roku, poinformował prezes Jozsef Varadi. zobacz więcej »