Piątek był szczególny w gospodarce amerykańskiej z kilku powodów. Najważniejsze indeksy na Wall Street przerwały ośmiodniową serię rekordów, jednocześnie podano, że bezrobocie zeszło do najniższego zobacz więcej »
Rezygnacja ma charakter natychmiastowy. zobacz więcej »
Mimo rosnących przychodów z odsetek oraz opłat i prowizji, ogólne statystyki nie wypadają najlepiej. zobacz więcej »
Nie oznacza to wyjścia z polskiego rynku, ale podatki firma będzie płacić za granicą. zobacz więcej »
Fed na ostatnim spotkaniu zaczął oswajać rynek z tą myślą. zobacz więcej »
Dzięki wykorzystaniu technologii, system będzie mógł ocenić zdolność kredytową klienta w czasie mierzonym w milisekundach. zobacz więcej »
Ceny akcji największych spółek z USA sięgnęły najwyższych wartości w historii. zobacz więcej »
Monsanto Co., amerykańska spółka, zajmująca się produkcją modyfikowanych genetycznie ziaren i chemii dla rolnictwa zaprezentowała w środę wyniki za czwarty kwartał roku obrotowego. GMO znowu sprzeda zobacz więcej »
W tym tygodniu na rynku ropy naftowej dominuje strona podażowa. Wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI zeszła na koniec sesji poniżej poziomu 50 dol. za baryłkę, a dzisiaj rano delikatnie odbija się w zobacz więcej »
Sygnity, wykonawca kluczowego projektu informatycznego państwa w ostatnich latach, czyli e-podatków, przez ten właśnie projekt wpadł w kłopoty. Teraz opracował plan, jak się z nich wydobyć. Chce zwi zobacz więcej »
Agencja ratingowa EuroRating nadała bankowi Idea Bank zamówiony rating kredytowy na poziomie BB. Perspektywa ratingu została określona jako stabilna. Oznacza to, że wiarygodność jest na poziomie sze zobacz więcej »
Vistal Gdynia złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości. To wszystko dzieje się w niecały miesiąc od wiadomości o odpisach na realizowane kontrakty. Przez wiele lat zyskowna zobacz więcej »
UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska od francuskiej państwowej spółki. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem, że na giełdzie sprzedawana będzie większość energii zobacz więcej »
Środa na Wall Street przyniosła nowe historyczne rekordy najważniejszych indeksów. S&P 500 zanotował siódmą z rzędu wzrostową sesję, co jest najdłuższą serią od maja. Siłę gospodarki i w związku z t zobacz więcej »
mBank postanowił przejąć na własność zastawione przez Almę akcje Vistuli i Krakchemii. W tym drugim podmiocie stał się przez to największym akcjonariuszem. Bank odzyska w ten sposób 22 mln zł kredyt zobacz więcej »