PKN Orlen poinformował w piątek wieczorem, że złożył w Komisji Europejskiej wersję roboczą wniosku dotyczącego koncentracji w związku z planowanym przejęciem Lotosu. zobacz więcej »
Przyjęło się, że grudzień to dobry czas do zarabiania pieniędzy na giełdzie. Ten rok może być jednak wyjątkowy. Analitycy wskazują na długą listę problemów i nie wykluczają spadków na giełdach od Wa zobacz więcej »
Niedawno TXM pozyskało ponad 30 mln zł finansowania. Tylko w trzecim kwartale spora część tych pieniędzy poszła w straty. Spółka narzeka, że środki nie wpłynęły wcześniej i obwinia pogodę. zobacz więcej »
Ostatnie lata dla Deutsche Banku upływają na płaceniu kar za afery. Od 2008 roku poszło już na to 18 mld euro. A dwa dni temu okazało się, że to jeszcze nie koniec. Akcjonariusze nie wytrzymali. zobacz więcej »
Od dziś Vistula i Bytom to jedna firma - sąd zarejestrował połączenie. Wszystkie największe polskie marki męskiej odzieży trafiły do jednego podmiotu. zobacz więcej »
zobacz więcej »
Dzisiejsza sesja stała pod znakiem gołębiego wydźwięku słów szefa Fed, co wyraźnie pobudziło apetyty inwestycyjne na Wall Street i pozytywnie przełożyło się także na pozostałe parkiety, choć już w m zobacz więcej »
Polska sieć Dino goni konkurencyjną Biedronkę. W przyszłym roku będzie mieć ponad tysiąc sklepów. Na rozwój Dino chce wydać w rok prawie 700 mln zł. Choć analitycy prognozują wzrost sprzedaży i zysk zobacz więcej »
Blisko 700 mln euro wyparowało z kont posiadaczy akcji Deutsche Banku. Do centrali w Niemczech weszli śledczy, którzy zabezpieczają dokumenty dotyczące udziału pracowników banku w praniu brudnych pi zobacz więcej »
Prezes amerykańskiego banku centralnego nieoczekiwanie zmienia kurs w polityce pieniężnej. Sugestia, że nie ma już wiele miejsca do podwyżek stóp procentowych skutkowała wyjątkowo mocnymi wzrostami zobacz więcej »
Spółki pod zarządem państwa przebiły prognozy analityków w trzecim kwartale. W skali roku poradziły sobie nawet lepiej niż spółki prywatne. Niestety oznacza to jedynie mniejszy spadek zysków, a nie zobacz więcej »
Nowe kompetencje dla premiera Mateusza Morawieckiego. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy dot. zarządzania mieniem państwowym. Szef rządu będzie miał większy wpływ na spółki Skarbu Państwa. Zdan zobacz więcej »
Przewodniczący rady wierzycieli GetBack wystosował apel do państwowych banków. Skoro skorzystały na działalności spółki, to według niego teraz powinny wyłożyć pieniądze i wesprzeć postępowanie układ zobacz więcej »
Część osób, które złożyły reklamacje w Idea Banku odnośnie sprzedaży obligacji Getback, podpisało ugody. Bank na aferze stracić może nawet 60 mln zł. zobacz więcej »
Decyzja w sprawie połączenia z Idea Bankiem jeszcze nie zapadła - poinformował Artur Klimczak, prezes Getin Noble. Po publikacji wyników za trzeci kwartał banki wracają do rozmów. zobacz więcej »