Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 r. Rząd zdecydował o przeznaczeniu 5,7 mld zł dodatkowych środków na program, podało zobacz więcej »
Załatwienie pozwolenia na pracę dla obcokrajowca powinno trwać 30 dni. Często są to jednak miesiące. Pośrednicy mają na to sposób. Otwierają firmy w całej Polsce i formalności załatwiają tam, gdzie zobacz więcej »
Nowe Jaworzno Grupa Tauron - spółka zależna Taurona Polskiej Energii - przystąpi do negocjacji z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa w sprawie rozszerzenia zakresu prac określonych w umowie na b zobacz więcej »
W kolejnych trzech latach tabor największego polskiego towarowego przewoźnika kolejowego powiększy się o co najmniej 31 lokomotyw. Sprzęt warty ponad 500 mln zł dostarczy konsorcjum Newagu. zobacz więcej »
Warszawa, 17.09.2019 (ISBnews) - Produkcja przemysłowa w USA wzrosła o 0,6% w ujęciu miesięcznym w sierpniu 2019 r., podał Fed. zobacz więcej »
W drugim terminie wezwania Famuru na akcje Primetech zawarto transakcje na 1 125 485 akcji, podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie. Łącznie w wyniku wezwania spółka nabędzie praw zobacz więcej »
ZUE zawarło z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi (PKP PLK) umowę na zaprojektowanie i wykonanie prac na odcinku tzw. Magistrali Węglowej za 582,7 mln zł netto (716,7 mln zł brutto), podała spółka. zobacz więcej »
Jeżeli Janusz Wojciechowski zostanie zatwierdzony na stanowisku komisarza ds. rolnictwa, obejmie dyrekcję generalną złożoną z 887 urzędników Komisji Europejskiej. Jednocześnie jego departament nie b zobacz więcej »
Grupa Lotos rozpoczęła eksploatację złoża Utgard w Norwegii ok. 3 miesiące wcześniej niż zakładał harmonogram, podała spółka. Dzięki temu uzyskano 25% oszczędności w stosunku do zakładanego budżetu. zobacz więcej »
Jeżeli Janusz Wojciechowski zostanie zatwierdzony na stanowisku komisarza ds. rolnictwa, obejmie dyrekcję generalną (tzw. DG AGRI) złożoną z 887 urzędników Komisji Europejskiej. Jednocześnie jego de zobacz więcej »
Warszawa, 17.09.2019 (ISBnews) - IBM uważa, że aby Polska nadążała za rozwojem technologicznym na świecie powinna stawiać szczególnie na trzy obszary: architektury chmury hybrydowej, sztuczną inteli zobacz więcej »
Środowiska przestępcze dostawały prezenty od rządu PO-PSL, tak było też w przypadku mafii lekowej - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przypomniał, że jego resort przygot zobacz więcej »
Rząd przyjął Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR), której głównym celem jest odejście od dotychczasowej polityki regionalnej, wspierającej największe miasta, podało Ministerstwo Inwest zobacz więcej »
PKO Bank Polski liczy na udział w kolejnych umowach kredytu opartego o czynniki społeczno-środowiskowe (ESG-linked), poinformował wiceprezes Jakub Papierski. zobacz więcej »
Gospodarka skutecznie broni się przed spowolnieniem, ale wyniki finansowe giełdowych firm nie powalają. Słabo wypada przemysł. Lepiej banki i spółki handlowe. zobacz więcej »