Napływ bezpośrednich inwestycji do Polski netto wzrósł do 11,82 mld euro w 2018 r. z 8,14 mld euro rok wcześniej, podał Narodowy Bank Polski (NBP). zobacz więcej »
Giełdowy Indeks Produkcji (GIP60) zakończył wrzesień na poziomie 826,2 pkt, tj. o 3,68% więcej niż przed miesiącem. Negatywne dla polskiego przemysłu sygnały, których we wrześniu przybyło, nie zdoła zobacz więcej »
Warszawski sąd okręgowy Bogusława B. Biznesmen skazany w latach 90-tych za aferę Art B. spędzi w więzieniu 6 lat za kierowanie piramidą finansową. zobacz więcej »
Minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisał rozporządzenie ws. ostrzejszych przepisów dotyczących alarmowania o smogu. Dzięki temu alarm smogowy będzie w Polsce ogłaszany, gdy średniodobowa wartoś zobacz więcej »
Budimex Nieruchomości - w 100% zależny od Budimeksu - sprzedał 555 lokali mieszkalnych w III kw. 2019 r. w porównaniu z 301 umowami sprzedaży zawartymi w III kwartale 2018 r., podał Budimex. W tym s zobacz więcej »
Inpro przekazało 83 lokale w III kw. 2019 r. wobec 96 szt. rok wcześniej, podała spółka. Jednocześnie poinformowała, że przeważająca część obrotów grupy przypadać będzie na ostatni kwartał roku. zobacz więcej »
Warszawa, 04.10.2019 (ISBnews/ BM Reflex) - Nic nie wskazuje na odbicie cen paliw na stacjach w najbliższym czasie. Obniżki na rynku hurtowym skutecznie chronią kierowców przed podwyżkami w detalu, zobacz więcej »
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) podpisała porozumienie z JSW Innowacje, Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) i Gminą Suszec w zakresie rewitalizacji i rozwoju terenów Kopalni Węgla Kam zobacz więcej »
Inpro zrealizowało przedsprzedaż mieszkań na poziomie 220 umów w III kw., czyli o 14% więcej niż w okresie porównywalnym (w III kwartale 2018 - 193 lokale), podała spółka. zobacz więcej »
Ministerstwo Energii ma nadzieję na wzrost produkcji energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji do 2030 r. o nawet 50% w stosunku do poziomu produkcji z 2017 r., poinformował wiceminister Tad zobacz więcej »
Ponad 10 tys. zarządców sukcesyjnych było na koniec września tego roku wpisanych do CEIDG, poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Przedsiębiorcy mają możliwość us zobacz więcej »
Gaz-System jest w trakcie realizacji 2 000 km gazociągów i planuje realizację kolejnych 1 000 km po 2022 r., poinformował prezes Tomasz Stępień. Inwestycje wyniosą ok. 14 mld zł w ciągu 4 lat i 10 m zobacz więcej »
Rada nadzorcza Protektora podjęła uchwałę w sprawie odwołania i wyboru prezesa zarządu, podała spółka. Na podstawie uchwały odwołano prezesa zarządu Tomasza Malickiego ze składu zarządu spółki ze sk zobacz więcej »
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął nabór wniosków o nisko oprocentowane pożyczki z Funduszu Dostępności, podał bank. W budżecie programu na 2019 r. założono 42,8 mln zł, które wykorzystać b zobacz więcej »
Polska wynegocjowała z Komisją Europejską derogację, która powinna pozwolić nadal współfinansować infrastrukturę przesyłu i dystrybucji gazu ziemnego ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywi zobacz więcej »