We wtorek dolar spadł do rekordowo niskiego poziomu w stosunku do euro. Tak zareagował rynek na spekulacje o możliwym nadzwyczajnym obniżeniu stóp procentowych przez Fed. zobacz więcej »
Amerykański Zarząd Rezerwy Federalnej nie wierzy już dłużej, by amerykańska gospodarka mogła się rozwijać w tempie wyższym niż 2,5 procent rocznie bez generowania presji inflacyjnej - ujawniła ta ins zobacz więcej »
Zwykle nie mam ochoty zdmuchiwać migoczącego płomyka nadziei. Sprawy mają się i tak wystarczająco źle. Ale dziś muszę postąpić wbrew tej zasadzie. W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami wielkiego podek zobacz więcej »
Do sprzedaży miejsca postojowego w garażupodziemnym należy stosować stawkę VAT w wysokości 22 proc.Garaż nie zaspokaja bowiem potrzeb mieszkaniowych. JAKI PROBLEM ROZSTRZYGNĘŁA IZBA Podatnik zawarł zobacz więcej »
Minister finansów Alistair Darling przyznał we wtorek wieczorem w Izbie Gmin, że z urzędu podatkowego administrującego zasiłkiem wychowawczym na dzieci (tzw. child benefit) zginęły dwa komputerowe dy zobacz więcej »
Przedsiębiorca świadczący usługi transportowemoże zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety z tytułupodróży służbowych. Takie rozliczenie jest jednaklimitowane. JAKI PROBLEM ROZSTRZYGNĘŁA IZBA zobacz więcej »
Strona może wnieść skargę o stwierdzenie, że wpostępowaniu, którego skarga dotyczy, nastąpiło naruszenie jejprawa do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki. Strona ma prawo do wniesienia takie zobacz więcej »
Wolne od CIT są dochody spółdzielni uzyskane zgospodarki zasobami mieszkaniowymi z wyłączeniem dochodówuzyskanych z innej działalności niż gospodarka zasobamimieszkaniowymi. JAKI PROBLEM ROZSTRZYGNĄŁ zobacz więcej »
O około 30 proc. wzrośnie w tym roku liczbakontraktów wynajmu zawieranych przez firmy rent-a-car. Tozasługa rozwoju gospodarczego i większego ruchu turystycznegozwiązanego z biznesem. Ale powstają te zobacz więcej »
Radcowiemogą stosować marketing i reklamę, jeśli są one zgodne z prawemi godnością zawodu Informowanie o usługach prawniczych nie może zawieraćpropozycji zawarcia umowy z konkretnymi klientami Podsta zobacz więcej »
Uprzywilejowanie części udziałów co dodywidendy w konsekwencji prowadzi do swoistego upośledzeniaudziałów pozostałych. Niewłaściwe jest więc posługiwanie się wstosunku do nich pojęciem dywidendy zwyk zobacz więcej »
Osoby prowadzące skład podatkowy musząprowadzić stosowaną ewidencję dotyczącą wyrobów akcyzowychzharmonizowanych objętych procedurą zawieszenia poboru akcyzyoraz wyłączonych z tej procedury. Przepisy zobacz więcej »
Do 30 listopada zarządcy i właściciele dużychobiektów, jak np. magazynów, biurowców, sklepówwielkopowierzchniowych, muszą przeprowadzić kontrolę ich stanutechnicznego. Za niewykonanie obowiązku grozi zobacz więcej »
Być może nie będzie awantury i na grudniowy szczyt Unii Europejskiej pojedzie zarówno premier Donald Tusk (50 l.), jak i prezydent Lech Kaczyński (58 l.). zobacz więcej »
Beata Sawicka (43 l.), była posłanka PO, wpłaciła na konto Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu pieniądze, które wręczył jej agent CBA. zobacz więcej »