W 2008 roku szpitale, w których wykonuje się dużo świadczeń zdrowotnych pacjentom z innych województw, zarobią dodatkowo - czytamy w "Gazecie Prawnej". Narodowy Fundusz Zdrowia zmienia sposób dzielen zobacz więcej »
W dostawach na styczeń w handlu elektronicznym na NYMEX w Nowym Jorku baryłka ropy zdrożała w środę o 1,26 dol, czyli 1,3 proc., do rekordowych 99,29 dol za baryłkę. Po spadkach kursu dolara wzrosło zobacz więcej »
Niektórzy szefowie państwowych firm zmazali, przyklejone im przez dziennikarzy łatki politycznego nadania. Dziś analitycy doceniają ich pracę. Czy nowa władza pozwoli im pełnić funkcje dalej? - zasta zobacz więcej »
- Najpóźniej w marcu ruszy Terminal 2 na warszawskim Okęciu - zapowiedział w środę minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (PO). Dodał, że jego resort bada sprawę zerwania przez Porty Lotnicze umow zobacz więcej »
Niedługo zamiast indeksu WIG20 może pojawić się WIG25 lub WIG30. Władze giełdy czekają tylko na wejście na parkiet nowych, dużych spółek (Parkiet). zobacz więcej »
Koniec gorączki na rynku materiałów budowlanych. Po wiosennych, bardzo gwałtownych podwyżkach cen nie ma już śladu. Np. cegły, które podrożały wówczas najbardziej, dziś kosztują tyle samo co na począ zobacz więcej »
Seco/Warwick to ciekawa i perspektywiczna spółka, która zaoferowała w ofercie atrakcyjną cenę sprzedaży akcji -- twierdzi Jarosław Parczewski z DM BOŚ. Cena emisyjna 37 zł za akcje sprawia, ż zobacz więcej »
Silne spadki jakie w listopadzie zanotowała GPW sprawiły, że inwestorzy są bardziej nieufni jeśli chodzi o zakup akcji w ofertach publicznych -- zauważa Tomasz Mączka z X-Trade Brokers. W prz zobacz więcej »
Królowa Anglii rozmawiała we wtorek ze związkiem farmerów i innymi znaczącymi właścicielami ziemi o odwołaniu się od cięć dotacji zaproponowanych przez władze Brukseli. Wielka Brytania i Niemcy ataku zobacz więcej »
Przepis art. 87 ust. 2 ustawy z 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług określa jedynie technicznysposób przekazania nadwyżki podatku naliczonego nad należnymi nie stanowi materialnoprawnej pods zobacz więcej »
Czy deweloper odpowiada za szkodę wynikłą zniewykonania zobowiązania na podstawie art. 471 kodeksucywilnego, jakie są skutki ograniczenia prawa głosuakcjonariusza w statucie spółki, w jakiej kategori zobacz więcej »
Ruszyła oferta akcji Konsorcjum Stali. Spółka musiała mocno zweryfikować oczekiwania. zobacz więcej »
Na Dalekim Wschodzie kolejna przecena. Inwestorów przestraszyła rekordowo droga ropa i obniżenie prognozy przyszłorocznego wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych przez tamtejsze władze monetarne. zobacz więcej »
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą dużo droższe niż poprzednie - ostrzega "Dziennik". Rosnące ceny to żadna nowość, ale inflację "wspierają" rosnące szybciej niż zwykle zarobki i popyt globalny zobacz więcej »
Szef zapewnia Ci służbowe napoje? - Być może będziesz musiał płacić za nie podatek - alarmuje "Gazeta Prawna". Wartość pieniężna przyznawana pracownikom na zakup napojów z automatu stanowi ich przych zobacz więcej »