Urząd Lotnictwa Cywilnego znalazł się pod ostrzałem przewoźników za to, że wpuszcza zagraniczną konkurencję. Biura podróży zacierają ręce, bo mogą wysłać turystów do miejsc wcześniej nieosiągalnych. zobacz więcej »
Wielkopolscy producenci żywca, podobnie jak tydzień temu, rozpoczęli w środę przed południem na drogach krajowych nr 5 Poznań-Wrocław i nr 12 Głogów-Jarocin protesty przeciwko trudnej sytuacji na ryn zobacz więcej »
Inwestorzy nadal są nerwowi. Sytuacja  na światowych rynkach finansowych wciąż pozostaje niepewna, a inwestorzy nie bardzo wiedzą, jaką wagę nadać poszczególnym informacjom. To sprawia, że na rynkach zobacz więcej »
Polacy mają tendencję do czczenia przegranych, o czym świadczą choćby nasze święta narodowe, które odbywają się w rocznice przegranych wojen i bitew. Jednak zdaniem Janusza Korwin Mikke potrz zobacz więcej »
Aby zmienić nastawienie społeczeństwa musimy pokonać pewien opór. Jest to nieuniknione i każdy reformator musi to wiedzieć - m.in takie oto wnioski wypływają z nauki zwanej cybernetyką. O jej zobacz więcej »
Obecnie trwa ten okres w ciągu roku, gdy większość firm przechodzi przez męczarnie planowania wydatków. W pewnym sensie jest to najważniejszy proces w biznesie w ciągu roku, z drugiej strony ponury k zobacz więcej »
Przywódcy albańskiej większości w Kosowie uznali wyniki wyborów parlamentarnych z ostatniego tygodnia za doskonały pretekst do ogłoszenia niepodległości. Pozornie dotyczące wyznaczenia nowego rządu w zobacz więcej »
Czy USA wejdą w fazę recesji? Na to pytanie trzeba dać dwie odpowiedzi: nikt tego nie wie na pewno i nie ma to znaczenia. O wiele ważniejsze pytanie dotyczy tego, czy amerykańska gospodarka dalej będ zobacz więcej »
Samo zakwalifikowanie w księgach towaru jakozlikwidowany nie oznacza, że uległ on rzeczywiście likwidacji.Dokumentem potwierdzającym likwidację nie są przecież dowodymagazynowe LK. Potwierdzają one j zobacz więcej »
Spółka jawna nabyła 15 marca 2002 r. lokalużytkowy w Warszawie o pow. 124 mkw., na który zaciągnęła wbanku kredyt w wysokości 250 000 CHF. 5 listopada 2007 r.spółka podpisała umowę przedwstępną sprze zobacz więcej »
UniCredit Italiano, główny akcjonariusz banków Pekao SA i BPH, zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze w tym roku, zapowiedział w środę prezes GPW Ludwik Sobolewski. zobacz więcej »
Podczas wczorajszej sesji kurs USD/PLN znacznie się obniżył. Dzisiaj o godz. 9.00 kształtował się na poziomie 2,4760 o niemal 4 gr niższym niż dzień wcześniej. Do spadku kursu tej pary walutowej przy zobacz więcej »
Rodzimi inwestorzy giełdowi staną dziś, podobnie jak we wtorek, przed pewnym dylematem. Wczoraj dotyczył on tego, czy kierować się poniedziałkową silną przeceną na Wall Street i sprzedawać akcje? Czy zobacz więcej »
  zobacz więcej »
Zarząd dystrybutora komórek zgodnie z oczekiwaniami pb.pl podwyższył prognozę zysku za 2007 do 5 mln zł. Kurs spada jednak wraz z rynkiem. zobacz więcej »