Pracownicy węgierskich kolei państwowych MAV podjęli w środę sześciogodzinny strajk, domagając się wstrzymania likwidacji deficytowych linii lokalnych. W tym samym czasie francuscy transportowcy przy zobacz więcej »
Spada liczba emigrantów z nowej UE szukających pracy w Wielkiej Brytanii. W III kwartale br. w tym celu przyjechało tam 56 tysięcy osób z nowych krajów UE, czyli o dziewięć tysięcy mniej niż w analog zobacz więcej »
- Zarząd PKN Orlen złamałby prawo, gdyby zastosował się do prośby nowego ministra skarbu Aleksandra Grada, by nie podejmować "istotnych dla spółki działań" - poinformował prezes PKN Orlen Piotr Kowna zobacz więcej »
Dla polskich przedsiębiorców wciąż najefektywniejszym sposobem pozyskiwania kapitału na finansowanie działalności są kredyty bankowe i giełda. Nadal niewielu przedsiębiorców, szukając inwestorów, zdo zobacz więcej »
Expose premiera Tuska wysłuchamy w piątek. Z uwagą, myślę, z nadzieją i z pewną obawą. zobacz więcej »
Informacje o tym, że kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości zaczyna się „rozlewać” na kolejne obszary rynków finansowych jest niepokojący. Przykładem może być chociażby wiadomość o pr zobacz więcej »
Wdowa po szpiegu-dysydencie Aleksandrze Litwinience zamierza oddać swoją sprawę Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka aby zmusić rosyjski rząd do przyjęcia odpowiedzialności za jego śmierć i wypła zobacz więcej »
Ochrona i (ewentualne) wsparcie ze stronypaństwa i stanowionego przezeń prawa, na przykład w postacipodatkowych ulg związanych z budową budynków mieszkalnych,przysługują podmiotom, które budowy dokon zobacz więcej »
ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI e-mail: prawogospodarcze@infor.pl Ryszard Skubisz profesor Uniwersytetu MariiCurie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalista w zakresie prawawłasności intelektualnej, prowadzi zobacz więcej »
Dolar osłabił się w środę na rynku międzybankowym w Londynie wobec euro do nowego rekordowego poziomu, po publikacji przez Rezerwę Federalną (Fed) niższych prognoz wzrostu PKB w USA - podają dealerzy zobacz więcej »
Japoński eksport wzrósł w październiku o rekordowe 13,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego i dwa razy tyle, co we wrześniu - poinformował w środę japoński resort finansów. zobacz więcej »
Dwa chińskie koncerny wygrały przetarg na eksploatację złóż miedzi w Afganistanie - poinformowało w środę w Pekinie Ministerstwo Handlu. zobacz więcej »
Mocne spadki na rynkach azjatyckich i zachodnioeuropejskich robią wrażenie na warszawskich inwestorach. Indeksy GPW wyraźnie tracą, zwłaszcza mWIG40 i sWIG80. zobacz więcej »
I znów pod kreską. Wtorkowe wybicie indeksów na europejskich giełdach miało jedynie spontaniczny charakter. W środę wszystko wróciło do normy, czyli do trendu spadkowego. zobacz więcej »
Gdyby akcje włoskiego inwestora Pekao i BPH zadebiutowały na GPW już dziś, byłyby dla inwestorów dużo tańszą alternatywą wobec walorów krajowych instytucji finansowych. zobacz więcej »