Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury spadł w październiku o 0,5 proc., po wzroście we wrześniu o 0,3 proc. - podała w środę Conference Board. zobacz więcej »
Rząd Ukrainy ma zamiar zwiększyć prognozy inflacyjne na bieżący i przyszły rok - powiedział w środę dziennikarzom wicepremier, minister finansów Mykoła Azarow. zobacz więcej »
Baryłka ropy ze styczniowych kontraktów zdrożała o 47 centów, czyli 0,5 proc., do 98,50 USD, po publikacji najnowszych danych o zapasach w USA. zobacz więcej »
Zgodnie z przewidywaniami analityków, początek handlu na amerykańskich giełdach znów stoi pod znakiem spadków. Taki obrót sytuacji sugerowała zarówno spadająca wycena kontraktów terminowych na indeks zobacz więcej »
Tomasz Lis znalazł pracę. Były szef "Wydarzeń" został doradcą zarządu wydawnictwa Edipresse Polska SA - wydawcy m.in. "Przekroju" i "Przyjaciółki". zobacz więcej »
92-letni kanadyjski przedsiębiorca czeskiego pochodzenia, syn założyciela słynnej firmy obuwniczej "Bata" - Tomasza Baty - będzie domagał się od władz Czech odszkodowania za przejęty po wojnie przez zobacz więcej »
We wtorek dolar spadł do rekordowo niskiego poziomu w stosunku do euro. Tak zareagował rynek na spekulacje o możliwym nadzwyczajnym obniżeniu stóp procentowych przez Fed. zobacz więcej »
Ograniczanie dostępności pieniądza zmienia się z silnego w wielki, niewygodny, niedźwiedzi uścisk. Wiadomości po obu stronach Atlantyku wskazują na to, że pożyczkodawcy będą zmuszeni szukać nowego ka zobacz więcej »
Wiodące europejskie banki otrzymały we wtorek ostrzeżenie - jeżeli nie opracują na zasadzie dobrowolności ułatwień dotyczących przenoszenia rachunków przez klientów, muszą się liczyć z wprowadzeniem zobacz więcej »
Według niektórych szacunków, miłośnicywirtualnego świata wydają rocznie ponad 1,5 mld dolarów roczniena zakup wirtualnych przedmiotów, zwierząt, nieruchomości czypostaci (awatarów). Zjawisko dotarło zobacz więcej »
Spółka spożywcza Mispol zamierza przeprowadzić w I połowie przyszłego roku emisję 5,5 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy i pozyskać z niej kilkadziesiąt milionów złotych. Śro zobacz więcej »
Japoński minister handlu Akira Amari uważa, że kurs 110 jenów za dolara jest odpowiedni i dalszy spadek do 100 jenów za dolara w ciągu najbliższego roku może być zbyt gwałtowny - podała w środę agenc zobacz więcej »
Ukraina gotowa jest płacić za rosyjski gaz 160 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - poinformował w środę wicepremier i minister finansów Mykoła Azarow. zobacz więcej »
Kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd spadają na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu na amerykańskich giełdach. Analitycy tłumacza to wzrostem obaw o spowolnienie największej gospodar zobacz więcej »
Spółka kierowana przez Tadeusza Sorokę należy do nielicznego grona szczęśliwców, których nie dotyka środowa przecena na GPW. zobacz więcej »