Podstawą do skorzystania z ulgi w podatku od spadku jest złożenie w urzędzie skarbowym formularza SD-Z1. Jeśli podatnik pomyli się i zamiast niego wypełni druk SD-3, wówczas może utrącić p zobacz więcej »
Premier Hiszpanii, Jose Luis RodriguezZapatero ogłosił we wtorek rządowy Plan Dostępności Mieszkań,przewidujący m.in. dotacje mieszkaniowe dla osób rozpoczynającychsamodzielne życie. zobacz więcej »
Benedykt XVI powiedział podczas środowejaudiencji generalnej, odnosząc się do protestów przeciwko nałożeniu podatków, że niektóre wydarzenia w historii powtarzająsię. zobacz więcej »
Biuro badawczo-analityczne DiS przedstawiło raport obrazujący rozwój centrów usług w Polsce. Wynika z niego, że w Polsce działa aktualnie ponad 200 centrów zajmujących się świadczeniem usług opartych zobacz więcej »
Bank BISE wprowadził do swojej oferty promocyjną lokatę internetową (tygodniową lub miesięczną) o oprocentowaniu 5,5% i 6% w skali roku. zobacz więcej »
Rada nadzorcza Banku DnB Nord Polska powołała w skład zarządu banku Joannę Wardzińską – pierwszego zastępcę prezesa zarządu Banku BISE. zobacz więcej »
Podstawą do skorzystania z ulgi w podatku od spadku jest złożenie w urzędzie skarbowym formularza SD-Z1. Jeśli podatnik pomyli się i zamiast niego wypełni druk SD-Z1, wówczas może utrącić zobacz więcej »
Zagranicznym inwestorom coraz trudniej znaleźć w Polsce pracowników Koreańczycy z fabryk LG Electronics pod Wrocławiem chcą zatrudnić przy taśmie produkcyjnej nastolatków. Choć firma miała być rajem zobacz więcej »
Cena ropy na największym na świecie rynku amerykańskim pobiła we wtorek wieczorem i w nocy z wtorku na środę czasu polskiego kolejnerekordy wszech czasów. zobacz więcej »
Brytyjska linia kolejowa Chiltern Railways przygotowuje się do przetestowania nowego systemu, dzięki któremu podróżujący będą mogli dokonać zakupu biletu za pomocą telefonu komórkowego. zobacz więcej »
Polski oddział zarejestrowanej w Luksemburgu spółki, należącej do francuskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Predica, kończy przygotowania do startu na naszym rynku - donosi "Gazeta Prawna". Będzie s zobacz więcej »
Dziennikarstwo obywatelskie (ang. citizen journalism) to rodzaj dziennikarstwa uprawianego przez nieprofesjonalnych dziennikarzy w interesie społecznym lub za 2000 złotych miesięcznie. zobacz więcej »
Bardzo dawno temu jako pierwsi na tych łamach pisaliśmy o możliwych obostrzeniach dotyczących udzielania przez banki kredytów mieszkaniowych. Jak się później okazało, chodziło o tzw. Rekomendację S. zobacz więcej »
Zespół psychologów z uniwersytetów Toronto, Harvarda, Hawajskiego i McGill zbadał możliwości neurologicznej oceny predyspozycji do sprawowania funkcji kierowniczych. zobacz więcej »
Firma O2 poinformowała, że 9 listopada w Wielkiej Brytanii zadebiutuje iPhone. Data ta wyznacza jednocześnie dzień europejskiej premiery telefonu Apple'a. zobacz więcej »