Bilans ryzyk jest teraz umiarkowanie negatywnydla większości instrumentów inwestycyjnych Aktywa polskich OFE przekroczyły 142,8 mld zł(październik 2007), a aktywa TFI wyniosły 144 mld zł.Wymienione f zobacz więcej »
Dokonana przez amerykański Komitet Otwartego Rynku korekta prognoz wzrostu gospodarczego USA na 2008 rok z 2,5-2,75% na 1,8-2,5% przyczyniła się do znacznego pogorszenia nastrojów na rynkach. Inwesto zobacz więcej »
Pod koniec środowych kwotowań złoty był słabszy wobec wtorkowego zamknięcia. Spadły też ceny obligacji, o czym głównie zdecydowały słabe wyniki aukcji obligacji 5-letnich. W czwartek dilerzy oczekują zobacz więcej »
Ukraina kończy przygotowania do wejścia do Światowej Organizacji Handlu (WTO) i ma nadzieję na oficjalne zaproszenie przez organizację, 19 grudnia 2007 roku - poinformował dziennikarzy pierwszy zastę zobacz więcej »
40 proc. Amerykanów spodziewa się recesji w przyszłym roku, wynika z najnowszego sondażu Reuters/Zogby, opublikowanego w środę. zobacz więcej »
PiS zapowiada, że ponownie prześle do Sejmu projekt ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Według posłów tej partii projekt zawiera pomysły działań deregulacyjnych i elementy pakietu Kluski. zobacz więcej »
160 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - tyle jest w stanie płacić Ukraina za rosyjski gaz. Kwotę zatwierdził rząd projekcie przyszłorocznego budżetu. zobacz więcej »
Możliwe, że rozszerzeniu ulegnie jednak unijna definicja wina. Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za uznaniem za wino produktu otrzymanego również z innych niż winogrona owoc zobacz więcej »
Najbardziej hojni i najbardziej pomysłowi mecenasowie kultury ze świata biznesu zostaną wyróżnieni nagrodami ARTS & BUSINESS AWARDS 2007. To już trzecia edycja konkursu, w którym docenia się owocną w zobacz więcej »
Podstawa obliczania indeksu największych spółek notowanych na warszawskim parkiecie WIG20 zostanie powiększona o 10 kolejnych spółek i tym samym przekształcony w WIG30 w 2009 roku - zapowiedział prez zobacz więcej »
ZMIANA PRAWA - Urzędy skarbowe będą przekazywaćdarowiznę organizacjom. Muszą więc rozbudować ewidencjęksięgową. W rozliczeniach podatkowych osób fizycznych za2007 rok to urzędy skarbowe będą musiały zobacz więcej »
CITIGROUP O BARLINKU. Analitycy Citigroup obniżyli cenę docelową dla akcji producentapodłóg drewnianych Barlinek do 16,8 zł z 18,4 zł, podnoszącrekomendację do trzymaj ze sprzedaj. DI BRE OPOLIMEKSI zobacz więcej »
Zakłady Mięsne "Herman" z Kielnarowej koło Rzeszowa (Podkarpackie) przygotowują się do debiutu na giełdzie. Pierwsze notowanie odbędzie się 4 grudnia, pieniądze z giełdy firma chce przeznaczyć na roz zobacz więcej »
Ukraińska spółka Kernel Holding zadebiutuje na GPW w piątek, 23 listopada, poinformowała spółka w komunikacie. Spółka będzie 71-ym debiutantem w tym roku i 10-tą zagraniczną spółką wchodzącą w tym ro zobacz więcej »
Wskaźnik nastojów konsumentów spadł w listopadzie do 76.1 pkt., poinformował Uniwersytet Michigan. W październiku sięgał 80,9 pkt. zobacz więcej »