Zmniejszenie biurokracji, prywatyzacja, wejście do strefy euro - te tematy zdaniem ludzi biznesu powinien poruszyć premier Tusk w jutrzejszym exposé, pisze "Gazeta Prawna". zobacz więcej »
Fala spadkowa na warszawskiej giełdzie powinna mieć swoje apogeum w styczniu 2008 roku, a potem powinna odbić się od dna. Obecnie jest więc dobry moment do zakupu akcji perspektywicznych spółek. zobacz więcej »
Akcje na londyńskiej giełdzie straciły w środę gwałtownie na wartości w wyniku ostrej przeceny na rynkach azjatyckich i wzrostu cen ropy, która kosztuje już prawie 100 dolarów za baryłkę. zobacz więcej »
Jeśli Unia Europejska ma cieszyć się dynamicznym rozwojem w najbliższej przyszłości, musi pokazać, że potrafi polepszyć status i poziom życia prawie pół miliarda obywateli w 27 krajach członkowskich. zobacz więcej »
Prezydent Władimir Putin dopuścił się dotkliwego ataku na Zachód i zmarginalizowaną rosyjską opozycję, oskarżając ich o spiskowanie w celu osłabienia kraju oraz chęć przywrócenia w nim chaosu i powsz zobacz więcej »
Rządy Włoch, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii walczą o zreformowanie swoich gospodarek, ale niewiele z tego wynika. Czy możliwe jest wprowadzenie w tych krajach poważnych reform? Czy kraje te pot zobacz więcej »
Jeżeli spółki posiadają duże ilości środkówtrwałych, dopuszczalne jest przy ich inwentaryzacji korzystaniez arkuszy spisowych z wpisanymi nazwami takich składnikówmajątku jednostki. PORADA Spółka, w zobacz więcej »
Na debiut na NewConnect może liczyć każdaspółka, która ma dobry pomysł na biznes i perspektywydynamicznego rozwoju. W tym tygodniu na NewConnect zadebiutowałproducent opraw oświetleniowych spółka Lug zobacz więcej »
Cena ropy na największym na świecie rynku amerykańskim pobiła w środę w ciągu dnia nowy rekord wszech czasów powyżej 99 dol. za baryłkę, ale potem cofnęła się, gdy nadeszły wieści o większych zapasac zobacz więcej »
Ceny energii pójdą w górę. Podwyżka może sięgnąć nawet 10 procent. Dlaczego? Bo kopalnie chcą więcej za surowiec - pisze "Rzeczpospolita". zobacz więcej »
Wynagrodzenia osób bezpośrednio realizującychcele projektów pomocowych wypłacane z unijnych środków sązwolnione z PIT. ORZECZENIE Podatniczka wygrała konkurs na realizacjędwóch projektów typu nonprof zobacz więcej »
Jeśli nie najlepsza koniunktura na giełdzie niezniechęci emitentów, to do końca roku odbędzie się co najmniejosiem pierwszych publicznych ofert. Ich wartość można szacowaćnawet na 1,7 mld zł. Hitem k zobacz więcej »
Postępowanie przed EuropejskimTrybunałem Sprawiedliwości w sprawach podatkowych może byćzainicjowane przez różne podmioty, np. państwa członkowskie,Komisję Europejską, sądy krajowe. Czy sam podatnik zobacz więcej »
Skąd przyszedł pomysł na nowykodeks etyczny radców prawnych? Panie prezesie, czy korporacjauległa presji środowiska? - Wdrażamy najlepsze wzorce europejskie.Zasady, które wprowadziliśmy do naszego k zobacz więcej »
Tryb powoływania sędziów TKnie pozwala na weryfikację kandydatów Kandydaci na sędziów musząbyć oceniani przez środowisko prawnicze Wybór sędziów powinienodbywać się z udziałem obywateli Fundacja i zobacz więcej »