zobacz więcej »
Analitycy Open Finance radzą zwrócić uwagę na PBG i KGHM zobacz więcej »
Wadowicki producent hydrauliki siłowej, kierowany przez Arkadiusza Śnieżkę, przejmie 646,7 tys. akcji giełdowego konkurenta, dających 56,5 proc. głosów na WZA. Reakcja inwestorów jest mieszana. zobacz więcej »
Bląd w ustawie, którą opracował resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry może zastopować prawie 1,5 tysiąca procesów - donosi "Puls Biznesu". W rezultacie nawet 10 tysięcy oskarżonych może uniknąć sk zobacz więcej »
Miliard złotych zainwestował producent opon Michelin w fabrykę w Olsztynie. Zbudował nową linię produkcji, zakład produkcji mieszanek i centrum logistyczne, podaje "Puls Biznesu". zobacz więcej »
Ceny energii pójdą w górę nawet o 10 procent. Podwyżki są nieuniknione, bo polskie górnictwo jest deficytowe, a ceny surowców na świecie szybko rosną (Rzeczpospolita). zobacz więcej »
We środę cena ropy naftowej znalazła się na granicy 100 dolarów za baryłkę. Zróżnicowane dane na temat amerykańskich zapasów ropy nie popchnęły ceny powyżej tego progu, jednak świat musi przyzwyczaja zobacz więcej »
Przeżyłem objawienie dotyczące Dubaju w ubiegłym tygodniu, w okolicy Souk Madinat Jumeirah. Stałem w miejscowej filii Trader Vic's, kalifornijskiej sieci barów o tematyce hawajskiej, z koktajlem Mai zobacz więcej »
Bony towarowe powinny być zakupione w ramachzamówień publicznych, jeśli ich wartość przekracza 14 tys.euro. ORZECZENIE Regionalna komisja orzekająca w sprawach onaruszenie dyscypliny finansów publicz zobacz więcej »
Firmy wchodzące na NewConnect muszą polegaćna wiedzy doradzającej im firmy. Autoryzowani doradcy sąodpowiedzialni też za sporządzenie wiarygodnego dokumentuinformacyjnego. Każda spółka, która chce za zobacz więcej »
Amerykański gigant lotniczy Boeing Co., największy obok europejskiego Airbusa producent samolotów na świecie, otrzymał już w tym roku zamówienia na 1047 maszyn, co jest rekordem w dotychczasowej hist zobacz więcej »
Ropa w czwartek w Nowym Jorku jest sprzedawana po ok. 97 USD za baryłkę, po środowych rekordach powyżej 99 USD - podają maklerzy. zobacz więcej »
Znów niespokojne było na dalekowschodnich giełdach. Po środowych spadkach na Wall Street przed dzisiejszą świąteczną przerwą, inwestorzy w Azji byli zdezorientowani. zobacz więcej »
Boeing, największy obok europejskiego Airbusa producent samolotów pasażerskich na świecie otrzymał w tym roku zamówienia na 1047 maszyn. To najlepszy wynik w historii firmy. zobacz więcej »
Po sukcesie rozporządzenia roamingowego, Komisja Europejska planuje kolejne zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Chce m.in. ułatwić zmianę operatora, poprawić przejrzystość cen i taryf i usprawnić dzi zobacz więcej »