Godziwych stóp zwrotu trzeba teraz szukać za wschodnią granicą lub w egzotycznych krajach. Czas dużych zysków w Warszawie na razie się skończył. Kapitał szukać będzie nowych, perspektywicznych rynków zobacz więcej »
Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku w piątek lekko rosną i są w okolicach 91 USD po czwartkowej zniżce wywołanej łagodną pogodą w USA i spodziewanym spadkiem popytu na surowiec - podają makl zobacz więcej »
Prezydent Rosji Władimir Putin po odejściu z urzędu szefa państwa mógłby zostać następnym przewodniczącym rady nadzorczej koncernu Gazprom - pisze w piątek dziennik "Wiedomosti". zobacz więcej »
Wydatki francuskich konsumentów niespodziewanie spadły w listopadzie o 0,1 proc. licząc miesiąc do miesiąca, po spadku miesiąc wcześniej o 1 proc. - podał w piątek francuski urząd statystyczny Insee zobacz więcej »
Parkiety na Dalekim Wschodzie udanie zakończyły tydzień. Wszystkie główne giełdy tego regionu odnotowały pierwsze od siedmiu sesji zwyżki indeksów. Popyt generowały przede wszystkim spółki technologi zobacz więcej »
Dzień wygasania kontraktów terminowych sprawia, że wynik piątkowej sesji na GPW jest całkowicie losowy. Na rynku, gdzie arbitrażyści potrafią zrobić z indeksem wszystko, w takim dniu trudno przewidzi zobacz więcej »
  zobacz więcej »
75 milionów zł wyniesie kara, którą dziś prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałoży na Telekomunikację Polską - powiedziała TVN CNBC Biznes Małgorzata Cieloch z UOKiK. zobacz więcej »
Rosja, Kazachstan i Turkmenistan podpisały umowę o nowym gazociągu dookoła Morza Kaspijskiego. Przejmując dostawy z Azji, Moskwa umocni dominację energetyczną nad Europą. zobacz więcej »
Sejm powołał komisję nadzwyczajną „Przyjazne Państwo” i do spraw związanych z ograniczeniem biurokracji, która zajmie się przeglądem i analizą prawa. Sprawozdawca projektu Janusz Palikot (PO) zadekla zobacz więcej »
Sytuacja w Bear Stearns pogorszyła się, kiedy bank inwestycyjny poinformował w czwartek o pierwszej w swojej historii stracie za kwartał, która okazała się niemal cztery razy wyższa niż przewidywali zobacz więcej »
UBS, jedna z najpoważniejszych ofiar kryzysu na amerykańskim rynku kredytów subprime, staje w obliczu buntu akcjonariuszy, którzy nie zgadzają się z planami ogromnego zastrzyku finansowego od inwesto zobacz więcej »
Zmianaprawa - Pięcioletni okres przechowywania paragonówfiskalnych skrócony do roku, a docelowo przechowywanie danych wformie elektronicznej, to pomysł na uproszczenie obowiązkówpodatkowych. Jednym zobacz więcej »
Urząd skarbowy przeprowadził u podatnikaczynności sprawdzające. Podatnik otrzymał od organu podatkowegopowiadomienie o dokonaniu korekty deklaracji. Czy podatnik maprawo zakwestionować korektę dokona zobacz więcej »
Zarobki ponad 65 proc. Polaków nie przekraczają średniej płacy - wynika z najnowszej publikacji GUS. Połowa pracujących zarabia mniej niż 2,2 tys. zł brutto, a co dziesiąty zatrudniony - kwotę zbliżo zobacz więcej »