ZMIANA PRAWA - Rządowe zmiany w ustawie orachunkowości mogą wejść w życie od 2009 roku. Sejmowa podkomisja rozpatrzyła wczorajrządowy projekt zmian w ustawie o rachunkowości. Wątpliwościposłów budził zobacz więcej »
Podatnik prowadzi pozarolniczą działalnośćopodatkowaną na zasadach ogólnych, rozliczając się z napodstawie księgi podatkowej. Jest też czynnym podatnikiem VAT.Ponadto posiada gospodarstwo rolne, w kt zobacz więcej »
Do końca maja zostanie przyjęta lista przedsięwzięć i zostanie rozpatrzony projekt planu wieloletniego przygotowań do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - poinformował w Sejmie sek zobacz więcej »
Polska jest już spóźniona trzy lata ze zmianami prawa dotyczącymi funduszy inwestycyjnych. Żeby konkurować polski rynek potrzebuje tych zmian jak najszybciej - powiedział w czwartek dziennikarzom pre zobacz więcej »
Pioneer Pekao Investment Management (PPIM), spodziewa się, że jego aktywa wzrosną w tym roku w tempie podobnym do wzrostu rynku, tj. o ok. 15% w porównaniu z 2007 roku, i wyniosą ok. 32 mld zł na kon zobacz więcej »
W środę indeksy na Wall Street zakończyły sesję na plusach, choć głównie dzięki ostatnim godzinom handlu. Niektórzy obserwatorzy zwracają uwagę, iż gracze przystąpili do tzw. polowania na okazje. zobacz więcej »
Bank Anglii (Bank of England) pozostawił stopy procentowe bez zmian - podał bank w czwartek, po zakończeniu dwudniowego posiedzenia. zobacz więcej »
Koszty budowy Gazociągu Północnego (Nord Stream), który przez Morze Bałtyckie ma bezpośrednio połączyć Rosję i Niemcy, będą znacznie wyższe niż zakładano - przyznał dyrektor techniczny tego rosyjsko- zobacz więcej »
Średni wzrost cen konsumpcyjnych na Łotwie w 2007 r. wyniósł 10,1 proc. w porównaniu z 2006 r. - podał w czwartek łotewski urząd statystyczny. zobacz więcej »
Szykuje się kolejna ujemna sesja na amerykańskich parkietach. Tak przynajmniej sugerowałyby spadające wyceny kontraktów na indeksy tamtejszych giełd. Powody do obaw dał Capital One Financial, jedna z zobacz więcej »
Niezła wiadomość zadłużonych w europejskie walucie: Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian. zobacz więcej »
Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej został pilnie wezwany na konsultacje do ministerstwa gospodarki. W związku z tym kolejne negocjacje z protestującymi górnikami, którzy od południa pikietują przed zobacz więcej »
Spółka zależna od CP Energia, ZAO Kriogaz, podpisała umowę na eksploatację i obsługę największego w Rosji systemu przyjmowania, magazynowania i regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego zobacz więcej »
Minister finansów 17 grudnia 2007 r. wydałinterpretację (nr DD7/033/135/ ZDA/07/MB7-8639), w którejprzedstawił stanowisko co do zakresu czynności, którychwykonywanie w świetle art. 5 polsko-francuski zobacz więcej »
Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalnośćgospodarczą. Do tej pory rozliczałem się na zasadach ogólnych.W jaki sposób można dokonywać zapłaty zaliczek w formieuproszczonej? Wcelu skorzystania z upr zobacz więcej »