Nie doszło do zaplanowanych na czwartek rozmów pomiędzy zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) a protestującymi związkowcami z "Budryka". Nie wiadomo też, czy dojdzie do kolejnych prób ich podj zobacz więcej »
Odliczenie VAT z faktury dokumentującejotrzymaną premię pieniężną możliwe jest tylko wtedy, gdyudzielenie premii zostaje uznane za czynność opodatkowaną tympodatkiem. INTERPELACJA Ministerstwo Finans zobacz więcej »
Czy mogę wykorzystać leasing przy inwestycji,na którą chciałbym wziąć dotacje? W przypadku leasingu przy zakupie urządzeń czymaszyn na potrzeby inwestycji, koszty rat leasingowych będąpodlegały refun zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta sprzętu medycznego do diagnostyki okulistycznej, spółki Optopol Technology - poinformowała Komisja w czwartkowym komunikacie. zobacz więcej »
Zapasy ropy wzrosły o 2,3 mln baryłek i wynosiły w tygodniu kończącym się 18 stycznia 289,4 mln baryłek, poinformował amerykański Energy Information Administration. zobacz więcej »
Uczestnicy Forum Państw Eksporterów Gazu (Gas Exporting Countries Forum - GECF), do którego należy również Rosja, dyskutują o utworzeniu na jego bazie międzynarodowej organizacji na kształt OPEC (Org zobacz więcej »
Warszawskiej giełdzie udało się dzisiaj wzrosnąć trzeci raz z rzędu, co jeszcze niedawno wydawało się rzeczą trudną do wyobrażenia. zobacz więcej »
Zdecydowane wzrosty indeksów giełd europejskich oraz lepszy od spodziewanego odczyt indeksu instytutu IFO przełożyły się na aprecjację wartości euro wobec dolara. zobacz więcej »
Na europejskich giełdach zapanowała euforia. Inwestorzy zaczęli wierzyć, że rynki znalazły dno i się od niego odbiły. Indeksy rekordowo wzrosły. zobacz więcej »
Lwowska dyrekcja ukraińskich kolei państwowych zaapelowała do podróżnych, aby wstrzymali się z wyjazdami do Polski. Apel ma związek z akcją protestacyjną polskich celników. zobacz więcej »
Udana końcówka wczorajszych notowań na Wall Street spowodowała, że dzisiejsze notowania w Azji oraz Europie były dla inwestorów bardzo udane zobacz więcej »
Elektrotim kupił wszystkie udziały w Przedsiębiorstwie Organizacji i Wykonawstwa Inwestycji Elektromont- Beta za 8 mln zł zobacz więcej »
Główne indeksy GPW zakończyły dzień silnymi wzrostami. Mamy długo oczekiwaną korektę wzrostową. zobacz więcej »
Na rynku akcji nastąpiła wyraźna poprawa nastrojów. Indeksy poszybowały w górę. zobacz więcej »
Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos uznali Szwajcarię za najbardziej dbające o środowisko państwo świata. Polska zajęła 42 miejsce, o trzy wyprzedzają nas Stany Zjednoczone. zobacz więcej »