Zamiast konsoli do gier, torebki czy kina domowego, warto podarować bliskim program finansowy, inwestycyjny lub emerytalny. Zabezpieczy obdarowanych na lata. zobacz więcej »
Przepisy ustawy o rachunkowości w zakresieujmowania i wyceny transakcji wyrażonych w walucie obcej byływielokrotnie zmieniane. Kolejne zmiany proponuje rozpatrywananowelizacja ustawy. Na czym polegaj zobacz więcej »
Perspektywa wspólnej interwencji bankówcentralnych na rynku walutowym wydaje się wprawdzie mniejodległa niż parę miesięcy temu, nadal jednak jest wysocenieprawdopodobna. Banki wprawdzie podjęły współ zobacz więcej »
Słaby początek tygodnia na europejskich giełdach. Indeksy największych rynków akcji spadły wyraźnie w związku z rosnącymi obawami mocnego wyhamowania amerykańskiej gospodarki. zobacz więcej »
Prezydent USA George W.Bush powiedział w poniedziałek, że popiera rosyjskie dostawy wzbogaconego uranu dla irańskiej elektrowni nuklearnej, bo to oznacza, że Teheran nie będzie musiał sam wzbogacać u zobacz więcej »
W Rosji nie ma historycznego precedensu dla "dwóch carów", nie można więc wykluczyć, że w przyszłości dojdzie do napięć, jeśli prezydentem zostanie Dmitrij Miedwiediew, a premierem Władimir Putin - u zobacz więcej »
Ropa staniała na NYMEX trzecią sesję z rzędu. Rynek liczy na zwiększenie produkcji przez OPEC. zobacz więcej »
- Gospodarka USA jest w dobrym stanie, mimo "pewnych chmur burzowych" - powiedział George Bush na spotkaniu z przedstawicielami biznesu w Fredericksburgu w stanie Wirginia. Prezydent zapowiedział, że zobacz więcej »
- Zwiększenie obrotów, m. in. z dzięki rosnącemu eksportowi, zatrudnienie nowych pracowników i inwestycje - tak wyglądają plany większości firm - wynika z badań Krajowej Izby Gospodarczej przeprowadz zobacz więcej »
Wypełniając zeznanie podatkowe, rodzice będąmogli odliczyć od podatku ulgę na dzieci. Za 2007 rok na każdedziecko przysługuje ulga w wysokości 1145,08 zł. ORZECZENIE Izba Skarbowa w Białymstoku wyjaś zobacz więcej »
Kredyty hipoteczne nieco zdrożały, ale wzrosłytylko raty kredytów w złotych. Spadły ceny nieruchomości wTrójmieście. W ostatnim tygodniu wzrosło oprocentowaniezarówno kredytów w złotych, jak i we fra zobacz więcej »
Amerykańska branża budowlana wciąż w fatalnych nastrojach. Listopadowy indeks utrzymał się na najniższym poziomie od 22 lat. zobacz więcej »
Gospodarka USA jest w dobrym stanie, mimo "pewnych chmur burzowych" - powiedział w poniedziałek prezydent George Bush na spotkaniu z przedstawicielami biznesu w Fredericksburgu w stanie Wirginia. zobacz więcej »
Ministrowie rolnictwa państw UE przyjęli w poniedziałek nowe rozporządzenie o napojach spirytusowych, potwierdzając niekorzystną dla Polski, państw bałtyckich i skandynawskich szeroką definicję wódki zobacz więcej »
Eksperci Komisji Europejskiej wraz z polskimi sprawdzają pod kątem zgodności z prawem UE tekst polsko-rosyjskiego memorandum, które ma być podpisane w środę w Kaliningradzie. Dokument ma umożliwić wz zobacz więcej »