W ramach rynku regulowanego prowadzonego przez GPW, zarząd giełdy postanowił utworzyć nowy segment klasyfikacyjny, zwany "Listą Alertów". zobacz więcej »
TEZA Samo tylko wystawienie bankowego tytułuwykonawczego nie wywołuje skutku w postaci przerwania bieguprzedawnienia, o którym mowa w art. 123 par. 1 kodeksucywilnego. Omawiany skutek wywołuje dopier zobacz więcej »
Amerykański minister skarbu (finansów) Henry Paulson oskarżył w środę irańskie banki o nieuczciwe działania. Dodał, że jego resort wywrze presję na banki zagraniczne, by przestrzegały sankcji nałożon zobacz więcej »
Odwołane loty, kolejki na lotniskach, sparaliżowana komunikacja w Berlinie i wielu regionach Niemiec - to skutki strajku, który przeprowadziło w środę około 100 tysięcy pracowników niemieckiego sekto zobacz więcej »
Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie od jesieni o 21 pensów za godzinę. Szef brytyjskiego rządu Gordon Brown zapowiedzial też zaostrzenie kar dla pracodawców, którzy płacą swoim pracownikom m zobacz więcej »
W zamian za wyrugowanie pośredników w handlu gazem rząd Ukrainy mógłby pozwolić rosyjskiemu Gazpromowi na sprzedaż na ukraińskim terytorium 25 proc. paliwa sprowadzanego przez niego na Ukrainę - oświ zobacz więcej »
Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie od jesieni o 21 pensów za godzinę. Ustawowa stawka wyniesie w październiku 5,73 funta (obecnie równowartość około 26 złotych) za godzinę. Dochód najsłabie zobacz więcej »
NWZA Atlantisu zwołane na 12 marca podejmie decyzje w sprawie podwyższenia kapitału w drodze emisji do 1,83 mld akcji serii F bez prawa poboru, po cenie emisyjnej 1 grosz. zobacz więcej »
Akcjonariusze Banku Millennium zdecydują 28 marca o wypłacie dywidendy z ubiegłorocznego zysku. Dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być 6 maja, a wypłata ma nastąpić 20 maja. zobacz więcej »
Zakończyła się fatalna seria warszawskiego parkietu, który po sześciu kolejnych spadkach zanotował wzrosty. zobacz więcej »
TEZA Za bezpodstawny należy uznać wymógdysponowania przez kontrolowanego przedsiębiorcę zaświadczeniemo wykonywaniu przewozu na potrzeby własne, o którym mowa art.33 ustawy z 6 września 2001 r. o tra zobacz więcej »
Kurs EUR/USD, po jednodniowej przerwie w ustanawianiu nowych rekordów, w środę ponownie wspiął się do nigdy nieobserwowanych w historii poziomów. Aktualny rekord wszech czasów tej pary to 1,5301 dola zobacz więcej »
Strajki przeciwko planowanej reformie systemu emerytalnego spowodowały w środę w Grecji przerwy w dostawach energii, wstrzymanie przeładunku w portach i zamknięcie przez drugi dzień z rzędu giełdy pa zobacz więcej »
Ceny ropy w Nowym Jorku wzrosły do rekordowego poziomu 103,98 dolarów za baryłkę, po decyzji OPEC o utrzymaniu produkcji na niezmienionym poziomie. zobacz więcej »
Warszawska giełda coraz bardziej ostatnio przypomina omijany przez klientów sklep z mało atrakcyjnym towarem. Dni, gdy dzienne obroty sięgały kilku miliardów złotych odeszły w niepamięć. zobacz więcej »