W środę Gazprom i Ukraina zrobiły krok naprzód w celu rozwiązania konfliktu gazowego zagrażającego dostawom do Europu, po tym jak kontrolowany przez państwo gigant gazowy zgodził się w pełni przywróc zobacz więcej »
Kolejny pokaźny wzrost płac w "megapłacowym roku" w Niemczech stał się bardziej prawdopodobny, gdy tysiące pracowników publicznego sektora wymusiło odwołanie więcej niż 330 lotów i uzyskało zobacz więcej »
Organ podatkowy nie może umorzyć sprawy bezwezwania podatnika do usunięcia braków we wniosku. ORZECZENIE Podatnik za pośrednictwem pełnomocnikapodniósł zarzuty przeciwko postępowaniu egzekucyjnemu.Za zobacz więcej »
Otrzymałem z urzędu pracy jednorazowedofinansowanie na podjęcie działalności, które jest zwolnione zopodatkowania. Za te środki przed dniem rozpoczęciadziałalności zakupiłem towary i środek trwały (w zobacz więcej »
Najbogatszym człowiekiem świata jest Warren Buffett - twierdzi magazyn "Forbes". Po 13 latach zdetronizował na szczycie listy najbogatszych ludzi świata Billa Gatesa. zobacz więcej »
Podatnicy bardzo często popełniają błędy przyokreślaniu wysokości podatku od nieruchomości. Przyczynami sąalbo błędne określenie powierzchni podlegającej opodatkowaniualbo zastosowanie nieodpowiednie zobacz więcej »
PIOTR STYCZEŃ wiceminister infrastrukturyodpowiedzialny za prawo mieszkaniowe Ministerstwo Infrastrukturyzapowiadało, że mieszkańcy TBS-ów będą mogli wykupić swojemieszkania na własność. Czy takie zobacz więcej »
Właściciele TBS-ów zdecydują o sprzedaży mieszkań ze swoichzasobów Wykup będzie możliwy tylko po zwrocie pomocy udzielonej przezpaństwo Nabytego lokalu nie można będzie sprzedać przed upływem pięciul zobacz więcej »
Wkrótce zamierzam zakończyć prowadzenie swojejdziałalności. W zawiązku z tym zaprzestanę też używania kasfiskalnych. Jakich formalności dotyczących kas muszędopełnić? Obowiązki związane ze stosowanie zobacz więcej »
Po tym, jak profesor Zbigniew Religa (70 l.) wyznał, że ma nawrót nowotworu i że omal nie zabiła go chemioterapia, słowa otuchy postanowił przekazać mu znany dziennikarz Andrzej Turski (65 l.). On ró zobacz więcej »
Wspólnikowi występującemu ze spółki cywilnejzwraca się w naturze rzeczy, które wniósł do spółki doużywania. Nie może on jednak żądać zwrotu rzeczy wniesionych dospółki na własność tytułem wkładu. Każ zobacz więcej »
Do momentu publikacji tzw. Beżowej Księgi, cyklicznego raportu Fed o stanie amerykańskiej gospodarki i komunikatu Ambac, na parkietach za oceanem dominowały relatywnie dobre nastroje. Indeksy spokojn zobacz więcej »
Każdy zatrudniony Polak wydaje co miesiąc średnio 210 złotych na utrzymanie "przedterminowych emerytów". Rocznie wcześniejsze emerytury kosztują nas 27,5 miliarda złotych - wyliczono w raporcie omawi zobacz więcej »
Z funduszy polskich akcji wycofano w styczniu ponad 5 mld zł – wynika z szacunków Analiz Online. W tym samym czasie podaż walorów ze strony tej grupy funduszy wyniosła ok. 4 mld zł, czyli 80% w zobacz więcej »
Wskaźnik ISM sektora usług, które wytwarzają 80 proc. amerykańskiego PKB, wzrósł do 49,3 pkt i choć nadal znajduje się w recesyjnym obszarze, to wlał optymizm w serca inwestorów. zobacz więcej »