Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży w czwartek w Sejmie projekt dotyczący zniesienia tzw. podatku Belki - zapowiada "Puls Biznesu". Wiceszefowa partii Aleksandra Natalli-Świat tłumaczy gazecie, że rzą zobacz więcej »
W rozliczeniu podatku PIT za 2007 rok każdy, który będzie chciał przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego, powinien ją tylko wskazać w deklaracji. Pozostałymi formalnościami zajm zobacz więcej »
Jak zarobić duże pieniądze? Trzeba założyć bank. Niebawem w Polsce pojawią się cztery nowe banki. Dowodzi to tego, że na rynku bankowym wciąż jest miejsce dla nowych graczy i wciąż są zyski d zobacz więcej »
Spółka Asseco Slovakia miała 83,89 mln SKK skonsolidowanego zysku netto w IV kwartale 2007 roku wobec 28,37 mln SKK zysku rok wcześniej. zobacz więcej »
Spółka Budimex miała 17,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kwartale 2007 roku wobec 0,94 mln zł zysku rok wcześniej. zobacz więcej »
W Stanach handel na rynkach finansowych był znowu bardzo nerwowy. Reagowano przede wszystkim na publikację danych makroekonomicznych, co może trochę dziwić, skoro dzień wcześniej zostały one całkowic zobacz więcej »
Czwartkowa sesja na rynkach giełdowych Starego Kontynentu była dość udana. Panaeuropejski indeks DJ Stoxx 600 zyskał na wartości 0,66 proc., a pomogły mu w tym po pierwsze rosnące ceny towarów. zobacz więcej »
Warunki do wzrostów na wczorajszej sesji na pewno były. Można mówić o niewykorzystaniu okazji do wzrostów i marazmie. Inwestorzy nie ruszyli na zakupy stąd w trakcie sesji u nas wzrosty były dużo mni zobacz więcej »
Czwartkowa sesja tylko tym była podobna do dwóch poprzednich, że indeksy znów nie zmieniły zbytnio swojej wartości. zobacz więcej »
Ceny akcji na rynku amerykańskim spadły w czwartek średnio o ponad 1 procent, w związku z opublikowaniem nowych danych wskazujących na realną groźbę recesji. zobacz więcej »
Premier już w niedzielę ma ogłosić od kiedy funkcjonować będzie jedna stawka PIT. zobacz więcej »
Podatnik, który zapłacił już PIT od sprzedażynieruchomości, a miał prawo do ulgi meldunkowej, możeskorygować zeznanie roczne i wnioskować o zwrot nadpłaty. ANALIZA Jak już informowaliśmy wczoraj w GP zobacz więcej »
Maksymalnie 750 tys. zł unijnej dotacji będą mogli dostaćprzedsiębiorcy To najsłabszy poziom wsparcia w skali wszystkichwojewództw W czerwcu ruszy nabór wniosków w konkursie dlamikroprzedsiębiorców zobacz więcej »
Ministerstwo Rolnictwa przesłało do konsultacji społecznych nowy projekt ustawy o funduszach promocji artykułów rolno-spożywczych - czytamy w "Rzeczpospolitej". Resort chce, aby to rolnicy mieli decy zobacz więcej »
Amerykańska i europejska gospodarka to długoletnia i kłótliwa para. Każda z nich może utrzymywać, że idzie własną drogą, ale ich powiązane życia z powrotem je ze sobą łączą. Europa może nie przechodz zobacz więcej »