Oburzenie niemieckiej opinii publicznej w związku z podejrzeniami wobec setek obywateli tego kraju o unikanie podatków poprzez trusty w Liechtensteinie stawia w niekomfortowej sytuacji to księstwo or zobacz więcej »
Wyścig do prezydentury wśród Demokratów zszedł w środę do poziomu niesmacznych przepychanek, gdy zwolennicy Hillary Clinton i Baracka Obamy wymieniali zarzuty, iż ich kandydaci ukrywali zeznania poda zobacz więcej »
Wielkimi wygranymi Oscarowej gali były filmy "To nie jest kraj dla starych ludzi" i "Aż poleje się krew", których tytuły zdają się wieszczyć wydarzenia wtorkowej nocy prawyborczej zobacz więcej »
W środę Rosja i Ukraina jeszcze raz odsunęły się od krawędzi przepaści we wzajemnych stosunkach i uzgodniły wznowienie dostaw gazu na dotychczasowym poziomie. zobacz więcej »
Od 2010 roku nastąpią zasadnicze zmiany w VAT w ramach UniiEuropejskiej Nowe propozycje mają ujednolicić opodatkowanie VAT weWspólnocie Polska już dziś powinna przygotować zmiany w przepisach, abyzdą zobacz więcej »
Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie mogła bez zgody zatrudnionego składać powództw do sądu o ustalenie czy jego pracodawca nie powinien zawrzeć z nim umowy o pracę, zapowiada "Gazeta Prawna". zobacz więcej »
Imagis, producent map cyfrowych i systemów informacji przestrzennej, planuje w II połowie br. złożyć prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i jeszcze w tym roku zadebiutować na giełdzi zobacz więcej »
Lepszy od spodziewanego odczyt indeksu ISM z amerykańskiego sektora usług nie pomógł dolarowi. Nieznaczne umocnienie dolara wobec euro zaraz po publikacji zostało powstrzymane na poziomie 1,5210. zobacz więcej »
Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie od jesieni br. o 21 pensów za godzinę. Szef brytyjskiego rządu Gordon Brown zapowiedzial też zaostrzenie kar dla pracodawców, którzy płacą swoim pracownik zobacz więcej »
Złoto jest w czwartek rekordowo drogie, bo rekordowo słaby jest dolar - podają dealerzy. zobacz więcej »
Były premier Włoch Silvio Berlusconi nie jest już najbogatszym człowiekiem w kraju - odnotowuje czwartkowa włoska prasa powołując się na ranking amerykańskiego magazynu "Forbes". zobacz więcej »
Dolar osłabił się w czwartek rano na rynku międzybankowym w Londynie do rekordowych 1,5307 za euro - podają maklerzy. zobacz więcej »
  zobacz więcej »
Spadająca aktywność w sektorze usług, malejące zatrudnienie i spadek produkcji w dwóch trzecich regionów amerykańskiej gospodarki. Jeszcze rok temu taki scenariusz brzmiałby jak zły sen, jednak wczor zobacz więcej »
Miało być dużo emocji i było. Środowa sesja należała do tych nielicznych momentów na giełdzie, kiedy mogło się zdarzyć wszystko, łącznie z kolejnym minikrachem. Ale koniec notowań był zgoła inny, nie zobacz więcej »