Aż siedmiu obywateli Ukrainy trafiło do rankingu światowych miliarderów amerykańskiego magazynu "Forbes" - informują w czwartek ukraińskie media. zobacz więcej »
Rząd Ukrainy zgodził się, żeby Gazprom sprzedawał bezpośrednio gaz na krajowym rynku, poinformowała premier Julia Tymoszenko. zobacz więcej »
Premier Litwy Giediminas Kirkilas zwrócił się do byłego wiceministra gospodarki Nerijusa Eidukevicziusa, by stanął na czele spółki joint-venture, mającej wybudować polsko- litewski most energetyczny zobacz więcej »
Zhou Xiaochuan, szef banku centralnego Chin chce dalej podwyższać stopy procentowe aby zahamować najwyższą od 11 lat inflację. zobacz więcej »
Wielka firma z Izraela chce zająć się śmieciami z Neapolu, by produkować z nich energię - poinformował w czwartek dziennik "La Stampa". zobacz więcej »
Wczorajsza sesja w Stanach zjednoczonych skończyła się dość optymistycznie. Rosły wszystkie indeksy – oczywiście, choć po dobnym początku nastąpiła korekta – to końcówka notowań była już pozytywna – zobacz więcej »
Amerykański Urząd Żywności i Leków wykrył w leku Heparin produkowanym przez firmę Baxter International niebezpieczne zanieczyszczenia i nakazał jego wycofanie ze sprzedaży. Firma zapewnia, że nie spr zobacz więcej »
- Zapomnieliśmy o unijnym obowiązku konsultowania przebiegu budowanych dróg i grozi nam paraliż inwestycji - alarmuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Aby do tego nie doszło trzeba dopasować polski zobacz więcej »
Srebro i złoto rekordowo drogie, zaś dolar rekordowo słaby. Rano na rynku międzybankowym amerykańska waluta spadła do rekordowych 1,5307 za euro. zobacz więcej »
Wobec braku zagrożeń zewnętrznych jest szansa, że inwestorzy poczują się pewniej i będą kontynuować wczorajsze odbicie. zobacz więcej »
Ministerstwo Skarbu Państwa umieści PKN Orlen, Grupę Lotos i KGHM Polską Miedź na liście spółek strategicznych, nie przeznaczonych do dalszej prywatyzacji, wynika z wypowiedzi ministra skarbu Aleksan zobacz więcej »
Ostatnie kilkanaście minut wczorajszej sesji na indeksie blue chipów pokazało jak bardzo rynek czeka na dane pokazujące poprawę sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. zobacz więcej »
W Europie w czwartek spadki na giełdach. Inwestorzy obawiają się dalszych odpisów przez spółki i możliwego niepowodzenia planu pomocy dla ubezpieczyciela Ambac Financial Group Inc. zobacz więcej »
Getin Holding zawarł warunkowe umowy nabycia 2.224.450 akcji, stanowiących 63,4% kapitału zakładowego, spółki Dom Maklerski Polonia Net z siedzibą w Krakowie i uprawniających do 8.216.042 głosów na w zobacz więcej »
Ekonomiści spodziewają się, że zarówno Bank Anglii jak i Europejski Bank Centralny utrzymają stopy procentowe na niezmienionych poziomach (odpowiednio 5,25 i 4,0 proc.). zobacz więcej »