Dwa lata po tym, gdy zamieszki objęły niektóre z najbiedniejszych osiedli mieszkaniowych we Francji, jedno z paryskich przedmieść znów w tym tygodniu stanęło w płomieniach. zobacz więcej »
Jeśli będziecie w Abu Dhabi, tak jak ja kilka dni temu, warto pojechać drogą nadbrzeżną na zachod aż do hotelu Emirates Palace. To wart 3 mld dolarów budynek pełen marmurów i złoceń, gdzie w porze po zobacz więcej »
Zwolnione z PIT są alimenty dla innych osób niżdzieci, zasądzone przez sąd, do wysokości nieprzekraczającejmiesięcznie 700 zł. Ostatnio coraz wiecej czytelników pyta, czy zpieniędzy tych będzie trzeb zobacz więcej »
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał do OFE 817,1 mln zł w gotówce - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe ZUS. zobacz więcej »
Ceny ropy naftowej wzrosły w Nowym Jorku pierwszy raz w tym tygodniu na fali spekulacji, że Fed obniży stopy procentowe - podają maklerzy. zobacz więcej »
Ceny miedzi rosną w Azji na fali spekulacji, że jej zapasy w Chinach spadły oraz w oczekiwaniu na decyzję Fed o obniżeniu stóp procentowych - podają maklerzy. zobacz więcej »
Cena baryłki ropy skoczyła w górę o ponad 4 USD po wiadomości o wybuchu rurociągu, którym surowiec płynie z Kanady do USA. zobacz więcej »
Chiński Ping An Insurance kupił 4,2 proc. akcji Fortis, największej belgijskiej grupy finansowej. Zapłacilł za nie 1,81 mld EUR. To największa jak dotąd zagraniczna inwestycja chińskiej spółki ubezpi zobacz więcej »
ProSiebenSat.1 Media, największy niemiecki prywatny nadawca telewizyjny zakończył kwartał stratą 77,9 mln EUR. To skutek grzywny wysokości 120 mln EUR, jaką spółka została ukarana przez urząd antymon zobacz więcej »
Wartość i zmiana indeksów na otwarciu czwartkowej sesji na GPW. zobacz więcej »
Środę giełdy europejskie rozpoczęły małym wzrostem indeksów. Bardzo nieśmiało reagowano na duży wzrost indeksów w USA, bo gracze nie mieli najmniejszej pewności, że duża zmienność nie doprowadzi w śr zobacz więcej »
Wczorajsza diagnoza miała trafny charakter mniej więcej do połowy środowych notowań. Rzeczywiście nasza giełda pozostawała w defensywie i inwestorzy z dużą ostrożnością podchodzili do wyraźnej zwyżki zobacz więcej »
Popyt nie zawiódł na otwarciu notowań i zafundował indeksom solidną podwyżkę. WIG20 zyskał 50 pkt., a jeszcze lepiej wypadł mWig40,  rosnąc o 2 proc. Idąc za ciosem byki podciągnęły indeks najwi zobacz więcej »
Analitycy Open Finance zalecają w czwartkowym raporcie obserwowanie akcji Agory i Biotonu.   zobacz więcej »
W pierwszej połowie 2008 roku inflacja może przekroczyć górną granicę celu, ale już w drugiej połowie powinna wracać w okolice celu, czyli 2,5 proc. - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes prezes NBP zobacz więcej »