Porozumienie o zakończeniu konfliktu gazowego między Rosją i Ukrainą jest pierwszą porażką rosyjskiego Gazpromu na arenie międzynarodowej - ocenił w czwartek dziennik "Kommiersant-Ukraina". zobacz więcej »
Brazylijska spółka JBS, największy na świecie producent wołowiny, zwiększy udział w globalnym rynku do 10 proc. po sfinalizowaniu przejęć w USA i Australii, które kosztowały łącznie 1,27 mld USD. zobacz więcej »
Zamówienia w niemieckim przemyśle spadły w styczniu o 1,5 proc. miesiąc do miesiąca, a rocznie wzrosły o 9,5 proc. - podało w czwartek niemieckie Ministerstwo Gospodarki w komunikacie. zobacz więcej »
W rekordowym tempie wysycha strumień pieniędzy, jaki napływa do Meksyku od mieszkańców tego kraju pracujących poza jego granicami, głównie w USA. zobacz więcej »
Ograniczenie narzucone na kopalnie w Południowej Afryce zostanie złagodzone z 90% do 95% maksymalnej zużywanej energii w stosunku do normalnych poziomów. zobacz więcej »
Niemal punktualnie o godz. 12.00 inwestorzy zabrali się do windowania kursu akcji obu dawnych NFI. Po trzydziestu minutach przewagę (mierzoną skalą zwyżki) utrzymuje Midas. zobacz więcej »
Kontrakty na DJIA i S&P500 spadają. Kontrakt na Nasdaq nie zmienia się. Przed sesją pojawią się jeszcze dane z rynku pracy. zobacz więcej »
Walory właściciela sieci restauracji trafią zapewne na tworzoną przez GPW „Listę Alertów”. Sądząc po tym, jak dziś wygląda handel akcjami spółki – chyba słusznie. zobacz więcej »
Centralne Biuro Antykorupcyjne bada sprawę sprzedaży majątku kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. To pierwsza czynna kopalnia węgla, która ma trafić w prywatne ręce. zobacz więcej »
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych utworzyła zapowiadany przez prezesa Ludwika Sobolewskiego specjalny system klasyfikacji dla giełdowych spółek o podwyższonym ryzyku. Ma on informować o spółka zobacz więcej »
Dziś w południe cena ropy w Nowym Jorku przekroczyła 105 dolarów za baryłkę i wciąż rośnie. zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt dewelopera Marvipol, w związku z ofertą publiczną 8.302.218 akcji serii D oraz 800.000 akcji serii C. zobacz więcej »
KGHM Polska Miedź SA musi wypłacić co najmniej 5,5 zł na akcję jako dywidendę z zysku za ubiegły rok jak twierdzi wiceminister skarbu. zobacz więcej »
Kurs EUR/USD wzrósł w czwartek do 1,5343 dolara z poziomu 1,5274 wczoraj pod koniec dnia. To najwyższy poziom tej pary w jej  krótkiej historii (euro w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od zobacz więcej »
Cena miedzi w Londynie zbliża się do 9 tys. USD za tonę. W czwartek metal zdrożał przed południem o 120 USD do rekordowych 8.820 USD za tonę - podają maklerzy. zobacz więcej »