Kolejna próba porozumienia się strajkujących związkowców z kopalni "Budryk" z przedstawicielami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Trwa spotkanie przedstawicieli obu stron. Protest w kopalni trwa już 40 zobacz więcej »
Stereotyp kontynentalnej Europy ze swoją wbudowaną strukturalną i społeczną sztywnością, z trudem usiłującą konkurować na coraz bardziej globalnym rynku staje się coraz wyraźniej anachroniczny. Gospo zobacz więcej »
Wartość wskaźnika Wigometr osiągnęła wartość 18 pkt w skali od minus 100 do plus 100 pkt, co oznacza spadek wskaźnika o 9 pkt w stosunku do ubiegłego tygodnia. zobacz więcej »
Przy zmianie lokatorskiego prawa do mieszkania na własnościowe nie trzeba płacić podatku dochodowego. zobacz więcej »
Jeżeli przeniesienie własności lokalu odbywasię zgodnie z określonymi w ustawach zasadami, to nie powstajeprzychód podlegający opodatkowaniu PIT z tytułu realizacjitakiej umowy. INTERPRETACJA Ministe zobacz więcej »
Jestem przedsiębiorcą rozliczającym się wformie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W ubiegłymroku moja firma nie przekroczyła obowiązującego wówczaslimitu dla ryczałtu. Sądzę, że w tym roku z zobacz więcej »
Wiadomość o 7,1 mld USD straty, jaką poniósł Societe Generale na transakcjach jednego z maklerów, ożywiła spekulacje o możliwej ofercie przejęcia drugiego francuskiego banku. zobacz więcej »
Rosja i Serbia zawarły w piątek w Moskwie pakiet porozumień, na mocy których rosyjski Gazprom przejmie 51 proc. akcji serbskiego, państwowego koncernu naftowego NIS (Naftna Industrija Serbije). zobacz więcej »
Dzianinę z przędzy wytworzonej z mleka produkować będzie firma z okolic Florencji. Produkcja przędzy o nazwie Lanital to powrót do lat 30. ubiegłego wieku, gdy była ona symbolem samowystarczalności W zobacz więcej »
Czeski minister przemysłu i handlu Martin Riman chce sprzedać mniej należących do czeskiego rządu akcji CEZ niż wcześniej planowano - poinformowała gazeta "Hospodarskie Noviny". zobacz więcej »
Kryzys na rynku nieruchomości, który napędza obawy inwestorów, co do możliwości wystąpienia recesji w Stanach Zjednoczonych, może wkrótce minąć - powiedział w czwartek wieczorem w Vancouver Alan Gree zobacz więcej »
Wskaźnik zaufania niemieckich konsumentów dla lutego nie zmienił się w porównaniu ze styczniowym i wynosił 4,5 pkt., poinformowała firma badawcza GfK. zobacz więcej »
Amerykańskie giełdy rosną trzecią sesję z rzędu. Dobre nastroje utrzymują się głównie dzięki dobrym wynikom spółek. zobacz więcej »
Tydzień po tym, jak Bułgaria przyłączyła się do rosyjskiego gazociągu South Stream, rząd w Sofii deklaruje, że popiera również konkurencyjny projekt Unii Europejskiej - Nabucco. Bułgarzy twierdzą, że zobacz więcej »
Miliony złotych była już warta przyjaźń z internautą z Naszej-Klasy.pl. Pewnie uczestnicy aukcji Allegro nadal podbijaliby cenę, gdyby nie to, że właściciele znanego portalu zażądali zablokowania ofe zobacz więcej »