Na razie ceny gazu się nie zmienią. Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdził nowych stawek taryfowych dla firm gazowych. zobacz więcej »
Minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki ogłosił w poniedziałek, że Stadion Narodowy powstanie w niecce warszawskiego Stadionu X-lecia. Na obiekcie tym ma zostać rozegrany mecz otwarcia piłkar zobacz więcej »
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwalającykontynuować korzystanie ze zwolnień podatkowych zakładom pracychronionej dotyczył tylko tych, które uzyskały status takiegozakładu na czas określony. ORZECZ zobacz więcej »
Wrocławski Dom Maklerski zakończył prywatną emisję spółki oferującej usługi doradztwa finansowo-podatkowego Blue Tax Group i szacuje, że debiut spółki na rynku NewConnect nastąpi w styczniu 2008 roku zobacz więcej »
Centralny Bank Węgier (NBH) zdecydował w poniedziałek pozostawić stopy procentowe bez zmian - podał bank w komunikacie po zakończeniu posiedzenia. zobacz więcej »
Internetowy Times radzi Brytyjczykom, gdzie wybrać się na bożonarodzeniowy jarmark. W dwudziestce najciekawszych targowisk znalazło się pięć z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Kraków. zobacz więcej »
Analitycy KBC Securities w raporcie z 10 grudnia utrzymali rekomendację dla spółki Gino Rossi na poziomie "kupuj", choć obniżyli cenę docelową do 15,50 zł z 22,60 zł z sierpniowej rekomendacji, wynik zobacz więcej »
Zgodnie z oczekiwaniami, giełdy w Stanach Zjednoczonych kontynuują ubiegłotygodniową przecenę wymuszoną obawami o wysoki poziom inflacji, spowolnienie gospodarcze i spadek prawdopodobieństwa dalszej zobacz więcej »
Wzrost cen żywności nie powinien być trwałym zjawiskiem - uważa wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska. zobacz więcej »
Przeciętna płaca brutto w listopadzie wyniosła 3.092,01 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosła o 12,0 proc., a miesiąc do miesiąca zwiększyło się o 4,8 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Staty zobacz więcej »
"Solidarność" handlowców zaapelowała do pracodawców, by w Wigilię Bożego Narodzenia zamknęli swoje sklepy najpóźniej o godz. 15, umożliwiając pracownikom handlu spędzenie tego wieczoru z rodziną. "S" zobacz więcej »
Mimo korzystnych dla podatników orzeczeńsądowych Izba Skarbowa w Katowicach uważa, że przy uldzemeldunkowej ważny jest moment nabycia nieruchomości, a niezameldowania. Stanowisko katowickiej izby jes zobacz więcej »
Wspólne inwestycje podmiotów publicznych iprzedsiębiorców będą możliwe dzięki wprowadzeniu koncesji nausługi i roboty budowlane. Resort infrastruktury pracuje nad nową ustawą,która ma stanowić altern zobacz więcej »
Największa organizacja brytyjskich pracodawców (CBI - Confederation of British Industry) po raz trzeci w br. obniżyła prognozę średniorocznego wzrostu dla brytyjskiej gospodarki na 2008 r. do 2 proc. zobacz więcej »
Bezrobocie na Słowacji w listopadzie spadło do najniższego poziomu w historii i wyniosło 7,76 proc. - podało w poniedziałek Centrum Pracy, Spraw Socjalnych i Rodziny w Bratysławie. zobacz więcej »