Ministrowie rolnictwa państw UE przyjęli w poniedziałek nowe rozporządzenie o napojach spirytusowych, potwierdzając niekorzystną dla Polski, państw bałtyckich i skandynawskich szeroką definicję wódki zobacz więcej »
Eksperci Komisji Europejskiej wraz z polskimi sprawdzają pod kątem zgodności z prawem UE tekst polsko-rosyjskiego memorandum, które ma być podpisane w środę w Kaliningradzie. Dokument ma umożliwić wz zobacz więcej »
Klienci banków mogą od tego roku zaciągać kredyty hipoteczne nawet na 50 lat, a ich wartość może stanowić do 130 proc. ceny mieszkania, co w 2006 r. nie było możliwe - wynika z analizy eHipoteka.com. zobacz więcej »
W miejscowości Głodówko w gminie Miłakowo (warmińsko-mazurskie) u kolejnych ptaków stwierdzono ptasią grypę. - W kilku gospodarstwach zarażonych było w sumie osiem kur. Od pięciu, które padły, pobral zobacz więcej »
Firmy, których sprawozdania finansowe będąbadane, muszą zacząć klasyfikować dla celów księgowych umowyleasingu według ustawy o rachunkowości. Firmy, których sprawozdania finansowe za 2007rok będą bad zobacz więcej »
W czwartek rada nadzorcza PGNiG ma wybraćczłonków zarządu. Możliwe, że tym razem stanowisko prezesaspółki nie zostanie obsadzone. Jutro rada nadzorcza Polskiego GórnictwaNaftowego i Gazownictwa zaczn zobacz więcej »
Zgodnie z nasza poranną prognozą dzisiejsza sesja przyniosła dalsze spadki kursu EUR/USD. Kurs zatrzymał się na wsparciu 1,4350, które powinno chwilowo powstrzymać aprecjacje amerykańskiej waluty. Je zobacz więcej »
Kilkadziesiąt krajów, które spotkały się w poniedziałek na jednodniowej konferencji w Paryżu, przekazało Autonomii Palestyńskiej wielomiliardową pomoc. zobacz więcej »
Ceny prawie wszystkich akcji z indeksu WIG20 spadły w poniedziałek na giełdzie warszawskiej. Analitycy przewidują raczej niedźwiedzie nastroje w następne dni, choć we wtorek skala spadków powinna być zobacz więcej »
- Przyszłość kart kredytowych to programy lojalnościowe z udziałem wielu sieci sklepów i usługodawców, którzy za posłużenie się kartą naliczają punkty - uważają polscy bankowcy. Odwołują się do Turcj zobacz więcej »
Jeśli urodziłeś się po 31 grudnia 1968 roku, zacząłeś pracę na etacie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i nie wybrałeś funduszu emerytalnego - zrób to. Najbliższe losowanie przydziału do OFE dla osó zobacz więcej »
Śląskie, dolnośląskie i mazowieckie - to najbardziej atrakcyjne regiony dla inwestorów - wynika z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Dane, podobnie jak w ubiegłych latach, nie zaskakują, zobacz więcej »
- Stoimy w obliczu narastającej fali protestów społecznych kolejnych grup zawodowych. Jest to wynik braku dialogu społecznego w okresie sprawowania władzy przez rządy Prawa i Sprawiedliwości - pisze zobacz więcej »
Ponad sto dodatkowych dalekobieżnych pociągów pospiesznych uruchomią na święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok PKP Przewozy Regionalne. Dodatkowe pociągi połączą miejsca najczęściej odwiedzane podcza zobacz więcej »
Jeszcze w poniedziałek ma zostać ustalony skład "okrągłego stołu" w sprawie budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy - poinformował minister środowiska Maciej Nowicki. Nowicki powiedział, że w zobacz więcej »