Około 5 tysięcy emerytów wyszło na ulice francuskich miast na znak protestu przeciwko obniżaniu się ich poziomu życia. zobacz więcej »
Wal-Mart Stores poinformował, że w lutym sprzedaż w sklepach działających co najmniej od roku wzrosła o 2,6 proc. Analitycy spodziewali się 1,1 proc. wzrostu. zobacz więcej »
Unia Europejska zagroziła w czwartek Chorwacji po raz kolejny opóźnieniem negocjacji akcesyjnych, o ile Zagrzeb nie znajdzie "szybko" rozwiązania sporu z Włochami i Słowenią o strefę połowów na Adria zobacz więcej »
Bank Anglii oraz Europejski Bank Centralny nie zmieniły stóp procentowych i główne stopy to nadal 5,25% w Wielkiej Brytanii i 4% w strefie euro. zobacz więcej »
Wczesnym popołudniem, przed publikacją danych w USA popyt na GPW poczynał sobie nadspodziewanie śmiało. Popyt szybko windował indeksy, aż w końcu Wig20 wyszedł nawet na niewielki plus. Ruchowi w górę zobacz więcej »
- Proponowane przez rząd przepisy dotyczące nowelizacji kodeksu pracy mogą być niezgodne z konstytucją - uważa Marek Borowski z LiD. Dodaje, że przypominają one kapitalizm rodem z XIX wieku. Swój spr zobacz więcej »
Premier Donald Tusk poparł kandydaturę Piotra Wiesiołka na wiceszefa Narodowego Banku Polskiego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. To jedna z dwóch osób wskazanych przez prezesa NBP Sławomir zobacz więcej »
MCI BioVentures, pierwszy fundusz biotechnologiczny w Polsce, planuje przeprowadzenie pre-IPO w IV kwartale tego roku o wartości 5-10 mln zł, a w połowie przyszłego roku debiut na GPW z nową emisją a zobacz więcej »
Katowicki Holding Węglowy rozpoczął przygotowania do wejścia na giełdę. Prawdopodobnie inwestorzy będą mogli objąć nie więcej niż 35 proc. akcji spółki. Daty debiutu nie ustalono, ale raczej nie nast zobacz więcej »
Przedsiębiorca prowadzący mały biznesnajtańszy kredyt lub pożyczkę na działalność uzyska podhipotekę nieruchomości. Może to być zarówno nieruchomośćwykorzystywana do działalności gospodarczej, jak i zobacz więcej »
Katowicki Holding Węglowy (KHW) rozpoczął przygotowania do wejścia na giełdę. Prawdopodobnie inwestorzy będą mogli objąć nie więcej niż 35 proc. akcji spółki. Daty debiutu nie ustalono, ale raczej ni zobacz więcej »
Francuski urząd statystyczny INSEE podał, że w IV kw. ub.r. stopa bezrobocia wyniosła we Francji metropolitalnej 7,5 proc. Jest to najniższy wskaźnik od ćwierćwiecza. Gdy weźmie się pod uwa zobacz więcej »
Koszt pożyczenia euro na trzy miesiące wzrósł w czwartek do największego poziomu od siedmiu tygodni. zobacz więcej »
Ceny energii elektrycznej na Litwie mogą wzrosnąć ponad dwukrotnie, gdy Litwa zamknie swój jedyny reaktor nuklearny pod koniec 2009 roku - ocenił w czwartek premier Litwy Gediminas Kirkilas w wywiadz zobacz więcej »
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zachęcał w czwartek prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa do zaangażowania w realizację projektu ropociągu Odessa-Brody-Gdańsk. zobacz więcej »