Słabnące wyniki funduszy zahamowały szybki napływ inwestorów. W czwartym kwartale 2007 roku przybyło ponad 100 tys. klientów TFI. zobacz więcej »
Co do zasady, odpisy amortyzacyjne powinny byćdokonywane według stawek zawartych w ustawie. W niektórychjednak sytuacjach dopuszczalne jest ich podwyższenie lubzastosowanie wartości indywidualnych. B zobacz więcej »
Przy braku perspektyw na duże zyski nagiełdzie nawet większe wydatki na reklamę nie pomogąfunduszom inwestycyjnym w zdobyciu nowych klientów. W związku z zawirowaniami na rynkukapitałowym przynajmnie zobacz więcej »
Słowacka korona umocniła się w poniedziałek na rynku międzybankowym w Bratysławie do rekordowego poziomu wobec euro - podają dilerzy. zobacz więcej »
Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 14 lutego podnieśli do "kupuj" z "neutralnie" rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź i ustalili cenę docelową akcji spółki na 125 zł obniżając ją ze zobacz więcej »
Przystąpienie Polski i Litwy do strefy Schengen wzmogło ruch przygraniczny - pisze dziennik "Lietuvos Rytas". Coraz częściej Polacy jeżdżą po zakupy na Litwę, a Litwini - do Polski. zobacz więcej »
Jeszcze w tym tygodniu premier chce rozmawiać o zniesieniu tzw. podatku Belki z Jackiem Rostowskim i Zbigniewem Chlebowskim. - Usiądę w środku i będziemy, jak będzie trzeba godzinami, wymieniać się a zobacz więcej »
Największym problemem polskiej gospodarki jest obecnie brak pracowników o odpowiednich kwalifikacjach -- twierdzi Jeremi Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan. Bez zwiększenia stopy zatrudnienia zobacz więcej »
Premier z ministrem finansów i szefem klubu PO, będą rozmawiać o przyszłości podatku Belki. zobacz więcej »
Analitycy KBC Securities, w raporcie z 18 lutego, obniżyli cenę docelową dla akcji PKO BP o 0,9 proc. do 58 zł, utrzymując rekomendację na poziomie "kupuj". zobacz więcej »
Wielka Brytania odrzuciła dwa lata temu szansę rozprawienia się z osobami uchylającymi się od płacenia podatków w kraju i deponującymi swoje środki w Lichtensteinie. zobacz więcej »
W toku prowadzonej działalności gospodarczejpodmioty narażone są na ryzyko związane z koniecznościądochodzenia bądź obrony swoich praw w procesach sądowych. ŁUKASZ JANOWSKI konsultant podatkowy wPri zobacz więcej »
Spółka IT InteliWISE (IW) chce pozyskać kilka milionów złotych od obecnych inwestorów lub z emisji prywatnej, poinformował agencję ISB prezes spółki Marcin Strzałkowski. Na przełomie marca i kwietnia zobacz więcej »
Piątkowa sesja była kolejną, która przyniosła umocnienie się polskiej waluty. Już na początku ubiegłego tygodnia sugerowaliśmy, że możliwe są spadki kursów USD/PLN oraz EUR/PLN poniżej ostatnich mini zobacz więcej »
Nowy rynek warszawskiej rozpoczął działalność 30 sierpnia ubiegłego roku i do tej pory rozwijał się bardzo dynamicznie – pod względem liczby debiutujących na nim spółek. Czy w 2008 r. są szanse na ki zobacz więcej »