Czwartą sesją wzrostową z rzędu zakończył warszawski parkiet tydzień, który przejdzie do historii globalnego rynku finansowego. zobacz więcej »
Gdyby zapomnieć o całości gospodarki a skupić się na niektórych jej elementach, sytuacja w USA mogłaby wyglądać nawet zachęcająco. Takie podejście zastosowali dziś inwestorzy za Oceanem. zobacz więcej »
Początek tygodnia mógł po raz kolejny przyprawić inwestorów o niejeden zawał serca. zobacz więcej »
Pytanie na jakie obecnie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy brzmi, czy Fed, który przed tygodniem niespodziewanie obniżył stopy procentowe aż o 75 punktów bazowych, na kończącym się w najbliższą śro zobacz więcej »
Poniedziałkowe święto w USA i brak notowań na tym rynku zapowiadały nudny i spokojny dzień sesyjny na pozostałych parkietach świata. Tak zazwyczaj było, ale nie tym razem. zobacz więcej »
To był bardzo burzliwy tydzień. Na początku zaczęliśmy od gwałtownych spadków na giełdach. zobacz więcej »
Dyskusja Komisji Przyjazne Państwo na temat tak zwanej cienkiej kapitalizacji, czyli obniżenia progów kapitałowych dla spółek prawa handlowego, odbiła się dziś pewnym echem. Zmniejszenie tej bariery zobacz więcej »
Od 2007 roku opodatkowanie dywidend dla spółekbędących polskimi rezydentami podatkowymi (dalej spółki RP)oraz spółek będących rezydentami podatkowymi w państwieczłonkowskim Unii Europejskiej lub w in zobacz więcej »
Po spędzeniu pewnego okresu na chorobowymprzyznano mi świadczenie rehabilitacyjne. Czy przyznanietakiego świadczenia przez ZUS uprawnia do zgłoszenia przerwyw działalności gospodarczej i skorzystania zobacz więcej »
Nowe terminy emisji akcji serii J spółki to: zobacz więcej »
Wydarzenia ostatniego tygodnia przysporzyły inwestorom wielu emocji i przyniosły rozchwianie rynku. Dominowała duża zmienność kursów i nieprzewidywalność zdarzeń. Rynki rozpoczęły ten tydzień w negat zobacz więcej »
Problemy w dostawach prądu w RPA osłabiły znacząco walutę południowoafrykańską. Wstrzymanie wydobycia w kopalniach złota i platyny w kraju będącym głównym centrum światowej podaży tych kruszców na ry zobacz więcej »
Rosja i Serbia zawarły w piątek w Moskwie pakiet porozumień, na mocy których rosyjski Gazprom przejmie 51 proc. akcji serbskiego, państwowego koncernu naftowego NIS (Naftna Industrija Serbije). zobacz więcej »
Piątek na warszawskiej giełdzie przebiegał pod znakiem oczekiwania na napływ informacji z rynków światowych. Główne indeksy nieznacznie zyskały na wartości podczas zamknięcia, ale najbliższe dni mogą zobacz więcej »
- Jeśli nie dojdzie do szybkiego rozładowania kolejek TiR-ów, to 28 stycznia punktualnie o godz. 12:00 kierowcy zablokują drogi dojazdowe do wschodniej granicy - ostrzega Zrzeszenie Międzynarodowych zobacz więcej »