Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian. Czwartkowa decyzja banku centralnego Eurolandu jest zgodna z prognozami analityków. zobacz więcej »
Już niedługo emeryci i renciści mogą być zwolnieni z płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. W przyszłym tygodniu Platforma Obywatelska chce złożyć w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Od 1 styc zobacz więcej »
Czwartkowa sesja skończyła się spadkiem wszystkich głównych indeksów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. zobacz więcej »
Ministerstwo skarbu nie planuje połączenia dwóch polskich spółek paliwowych PKN Orlen i Grupy Lotos, podtrzymał wcześniejsze informacje podsekretarz stanu w tym resorcie, Krzysztof Żuk. zobacz więcej »
Seweryn Blumsztajn, jeden z udziałowców Agory Holding, ocenia jako- bzdury nieoficjalne informacje mediów, jakoby Agora Holding szukała nabywcy na swój pakiet akcji Agory, wydawcy- Gazety Wyborczej . zobacz więcej »
Inwestorzy przestraszyli się rekordowej liczby domów w IV kw. zagrożonych zlicytowaniem przez komornika. Cały czas jednak indeksy znajdują się nad technicznymi wsparciami. zobacz więcej »
Po silnym wzroście podczas środowej sesji, można było się spodziewać, iż rynek wyhamuje w oczekiwaniu na rozwój sytuacji zewnętrznej. zobacz więcej »
Złe nastroje na światowych parkietach nie pozwoliły kupującym na przejęcie inicjatywy. zobacz więcej »
Nordea Bank Polska miał po audycie 70,53 mln zł jednostkowego zysku netto w 2007 roku wobec 50,07 mln zł zysku rok wcześniej. zobacz więcej »
Mimo że większość usług finansowych jest wolnaod VAT, od niektórych podatek płacić trzeba. Dotyczy to m.in.lombardów, brokerów ubezpieczeniowych czy firmwindykacyjnych. Usługi pośrednictwa finansoweg zobacz więcej »
MCI BioVentures, pierwszy fundusz biotechnologiczny w Polsce, planuje przeprowadzenie pre-IPO w IV kw. tego roku o wartości 5-10 mln zł, a w połowie przyszłego roku debiut na GPW z nową emisją akcji, zobacz więcej »
Spółka deweloperska Marvipol, której Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła w czwartek prospekt emisyjny, przeprowadzi ofertę publiczną akcji serii C i D w najbliższych tygodniach, poinformow zobacz więcej »
Działający pod egidą ONZ Światowy Program Żywieniowy (WFP) jest zdania, że rekordowo wysokie ceny żywności prawdopodobnie będą nadal rosnąć co najmniej do 2010 r. - oświadczyła w czwartek dyrektor wy zobacz więcej »
Ropa osiągnęła w czwartek rekordowy kurs 105,10 USD. Zdecydowały o tym dane o zapasach i decyzja OPEC o utrzymaniu dotychczasowego wydobycia.  zobacz więcej »
Dolar osłabił się w czwartek na rynku międzybankowym w Nowym Jorku do 1,5358 za euro z 1,5266 w środę po południu - podają analitycy. zobacz więcej »