Bezrobocie w listopadzie spadło do 11,2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. W ciągu roku ubyło ponad pół miliona bezrobotnych. zobacz więcej »
Sprzedaż detaliczna w listopadzie 2007 roku wzrosła o 19,2 proc. w porównaniu z podobnym okresem 2006 roku - podał GUS. To tylko niewiele mniejszy wzrost niż w październiku - wtedy było to 19,4 proce zobacz więcej »
Podczas ostatniej sesji przed świętami na warszawskim parkiecie zadebiutowały trzy spółki - dwie na NewConnect i jedna na GPW. zobacz więcej »
Często się zdarza, że Armindo Teixeira, portugalski restaurator z Luksemburga ma nietypowe poranki. Mają w nich udział aż trzy kraje. - Kawę biorę z Niemiec, criossanty z Francji, a jem w Luksemburgu zobacz więcej »
Finansowe skandale nie przeszkodziły Lee Myung-bak'owi w znokautowaniu swoich konkurentów i wygraniu wyborów prezydenckich w Korei Południowej. zobacz więcej »
Tuż po drugiej stronie nowego czerwono-niebieskiego słupka granicznego w miejscowości Vysne Nemecke, znaczącego granicę pomiędzy Słowacją a Ukrainą, wzdłuż Karpat i jednych z największych i najstarsz zobacz więcej »
Nieprawidłowe naliczenie VAT, powstałe przezniewłaściwą interpretację przepisów przez fiskusa, dajemożliwość odzyskania podatku. Zwrotowi powinna podlegać całakwota omyłkowo zapłaconego VAT. OPINIA R zobacz więcej »
Podatnik rozpoczął prowadzenie działalności iprowadzi podatkową księgę. Zawarł też umowę o współpracy zespółką cywilną, dla której wykonuje różne usługi w miejscuprowadzenia działalności zamawiająceg zobacz więcej »
Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w piątek spółka Europejski Fundusz Hipoteczny. Na otwarciu za prawa do akcji inwestorzy płacili 7,95 zł. W publicznej subskrypcji cena akcji wynosiła 7,50 zł. zobacz więcej »
Na NewConnect zadebiutowała w piątek spółka e-Muzyka. Za prawa do akcji inwestorzy płacili na otwarciu sesji 7,80 zł. Kurs odniesienia wynosił 4 zł. zobacz więcej »
Na NewConnect zadebiutowała w piątek spółka Makolab. Za prawa do akcji na otwarciu notowań inwestorzy płacili 2,50 zł. Kurs odniesienia wynosił 1,75 zł. zobacz więcej »
Godziwych stóp zwrotu trzeba teraz szukać za wschodnią granicą lub w egzotycznych krajach. Czas dużych zysków w Warszawie na razie się skończył. Kapitał szukać będzie nowych, perspektywicznych rynków zobacz więcej »
Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku w piątek lekko rosną i są w okolicach 91 USD po czwartkowej zniżce wywołanej łagodną pogodą w USA i spodziewanym spadkiem popytu na surowiec - podają makl zobacz więcej »
Prezydent Rosji Władimir Putin po odejściu z urzędu szefa państwa mógłby zostać następnym przewodniczącym rady nadzorczej koncernu Gazprom - pisze w piątek dziennik "Wiedomosti". zobacz więcej »
Wydatki francuskich konsumentów niespodziewanie spadły w listopadzie o 0,1 proc. licząc miesiąc do miesiąca, po spadku miesiąc wcześniej o 1 proc. - podał w piątek francuski urząd statystyczny Insee zobacz więcej »