Zgrzyt podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Bogdan Czajkowski, jeden z uczestników Marca '68, odmówił przyjęcia medalu z rąk Lecha Kaczyńskiego (59 l.). zobacz więcej »
Choć przepisy kodeksu karnego wyraźnie mówią o tym, że za publiczne znieważenie prezydenta można trafić za kraty nawet na trzy lata, to - jak się okazuje - można bezkarnie nazwać szefa państwa durnie zobacz więcej »
Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalnośćgospodarczą. Kupiłem komputer za 2,5 tys. zł. Czy wydatek tenmogę od razu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów czypowinienem dokonywać odpisów amortyza zobacz więcej »
Dramatyczna wyprzedaż akcji na Wall Street. Główne indeksy nowojorskiej giełdy straciły po około 2 proc. zobacz więcej »
Platforma Obywatelska zaproponuje pięć zasadniczych zmian w ustawie o VAT. zobacz więcej »
Decyzje banków centralnych Europy i Anglii nie zaskoczyły. Pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomach było przez rynek oczekiwane. Dziwić może po dzisiejszej sesji zachowanie złotówk zobacz więcej »
Organizacja państw-producentów ropy naftowej OPEC po raz drugi w tym roku odpowiedziała odmownie na prośbę USA o zwiększenie wydobycia ropy, co mogłoby powstrzymać zwyżkę ceny tego strategicznego sur zobacz więcej »
435 mieszkań przypada średnio na tysiąc osób w dwunastu środkowoeuropejskich stolicach. To o 55 lokali mniej niż w krajach dawnej unijnej piętnastki - wynika z danych zaprezentowanych w czwartek prze zobacz więcej »
Trzy czołowe europejskie giełdy znów kończyły dzień na czerwono. Najmocniej tracił parkiet w Paryżu, gdzie indeks CAC40 opadł o 1,64 proc. zobacz więcej »
Sektor finansowy ponownie negatywnie wpłynął na koniunkturę na amerykańskich parkietach. zobacz więcej »
- Słusznie mówi się, że Polska może być drugą Irlandią. Irlandia stała się cudem gospodarczym końca lat 80. głównie dlatego, że zredukowała państwo fiskalne, ograniczyła wydatki i obniżyła podatki - zobacz więcej »
Ministerstwo Skarbu Państwa kończy prace nad programem prywatyzacji na lata 2008-2011. Chcemy, by po czterech latach prywatyzacja w Polsce zmierzała ku końcowi - powiedział minister skarbu Aleksander zobacz więcej »
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko odrzuca część porozumienia gazowego, jakie prezydenci Władimir Putin i Wiktor Juszczenko zawarli w połowie lutego. Jej zdaniem, jest ono "sprzeczne z interesem narodo zobacz więcej »
Platforma Obywatelska szykuje zmiany podatkowe. Propozycje zaprezentowane przez PO, mają uprościć zasady rozliczania się z podatku VAT i ograniczyć biurokrację. zobacz więcej »
Wbrew doniesieniom agencji Reuters, Agora nie sprzedaje swoich akcji. Jest to nie do pomyślenia - oświadczył pełnomocnik spółki Marek Szydłowski. zobacz więcej »