Do końca przyszłego roku w polskich miastach przybędzie 210 nowych Biedronek. To efekt transakcji przejęcia przez jej właściciela sieci dyskontów Plus, należących dotąd do niemieckiego Tengelmanna. zobacz więcej »
Kazimierz Marcinkiewicz może zająć się mediacjami w sporze między Eureko a polskim Skarbem Państwa - podał TVN CNBC Biznes. Były premier uzyskał już na to zgodę EBOiR, gdzie sprawuje funkcję dyrekto zobacz więcej »
Dlaczego ropa tak znacznie zdrożała? zobacz więcej »
11 grudnia 2007 r. Trybunał Konstytucyjny wydałwyrok dotyczący zgodności z konstytucją par. 16 ust. 4rozporządzenia ministra finansów w sprawie fakturowaniadotyczącego obowiązku posiadania potwierdze zobacz więcej »
Europejski Fundusz Hipoteczny, który zadebiutował w piątek na GPW, planuje nową emisję akcji w przyszłym roku - poinformował dziennikarzy prezes EFH Mirosław Wierzbowski. zobacz więcej »
Spółka Premier Telcom, która wchodzi w skład notowanej na GPW grupy MNI, rozważa przejęcia spółek o komplementarnym charakterze w Europie Zachodniej, poinformowała firma w komunikacie w piątek. zobacz więcej »
Ostatnia sesja tygodnia na europejskich parkietach upływa w dobrych nastrojach. Po udanym poranku w Azji, gdzie wszystkie liczące się parkiety odnotowały pierwsze od siedmiu sesji wzrosty na zamknięc zobacz więcej »
Niemiecki koncern samochodowy BMW rozpoczyna program oszczędnościowy. Jak informuje tygodnik Der Spiegel, firma zamierza w przyszłym roku zlikwidować osiem tysięcy miejsc pracy. Zwolnienia maja popra zobacz więcej »
Dla Tony'ego Blaira był to dojmujący, wręcz bolesny zbieg okoliczności. Były brytyjski premier uczestniczył w tym tygodniu w międzynarodowej konferencji donatorów w Paryżu puszczając w obieg kapelusz zobacz więcej »
Posiadanie przez spółkę niemiecką biura wPolsce oznacza, że prowadzi ona zakład w rozumieniupolsko-niemieckiej umowy o unikaniu podwójnegoopodatkowania. ORZECZENIE Spółka posiadająca siedzibę w Niemc zobacz więcej »
Od 1 stycznia 2008 r. przedsiębiorcy będąmogli ubiegać się o certyfikat tzw. upoważnionego podmiotugospodarczego. Dotyczy on firm handlujących z zagranicą,które chcą skorzystać z uproszczonych proced zobacz więcej »
Xelion. Doradcy Finansowi prezentuje raport, w którym omówione zostały wydarzenia na głównych rynkach finansowych w 2007 roku i podjęto próbę prognozy, co może mieć wpływ na rynki w roku 20 zobacz więcej »
Perspektywy dla globalnego wzrostu gospodarczego pogorszyły się od października z powodu kontynuacji zamieszania na rynkach finansowych - ocenił członek rady EBC Victor Constancio. zobacz więcej »
Central European Distribution Corporation (CEDC), spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na giełdzie Nasdaq w Stanach Zjednoczonych podpisała w lipcu 2007 r wiążący list zobacz więcej »
Prezes J.W.Construction odpowiada na Wasze pytania o akcje dewelopera i perspektywy rynku mieszkaniowego. zobacz więcej »