Podatnik VAT, który w ciągu roku dokonujezakupów związanych ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną,może odliczyć tylko część VAT naliczonego. Po roku musidokonać ostatecznej korekty tak odliczonego po zobacz więcej »
Czy gdy ktoś ściąga ode mnie film za pomocąsieci P2P, mogę trafić do więzienia? Tak. W Polsce ściąganie filmów lub plikówmuzycznych nie jest przestępstwem. Ale ich udostępnianie tak,aby mogli je ścią zobacz więcej »
Wrocławska spółka E-financial chce zadebiutować na rynku New Connect na przełomie I i II kwartału – podała firma w komunikacie. Najpierw spółka musi się przekształcić w akcyjną. zobacz więcej »
Słabsze dane o bilansie płatniczym w grudniu nie wpłynęły negatywnie na złotego, ale perspektywy nie są najlepsze - uważają dilerzy. Na rynku obligacji było spokojnie, inwestorzy czekają na środową a zobacz więcej »
Takiej sesji jak dzisiejsza byki pragnęły od dawna. Potrzebowały mocnego argumentu, aby skutecznie zniechęcić podaż do kolejnych prób zepchnięcia rynku w kierunku styczniowego minimum. W końcu to pra zobacz więcej »
Sprawa mostu energetycznego, łączącego systemy energetyczne Polski i Litwy, ma wiele wymiarów. Zarówno wymiar współpracy między Polską a Litwą, współpracy krajów nadbałtyckich, jak i współpracy w ram zobacz więcej »
Szwecja ma nie tylko prawo, ale także możliwość przeciwstawienia się rosyjsko-niemieckiemu Gazociągowi Północnemu po dnie Bałtyku i powinna to zrobić, bo leży to w jej interesie - napisał liberalny d zobacz więcej »
Euforycznie podeszli inwestorzy do dzisiejszej sesji. Na dodatek bezpośredniego powodu do wzrostów brak. Czyżby dno było już za nami? zobacz więcej »
Wtorkowa sesja europejska przyniosła wyraźną poprawę nastrojów na giełdowych rynkach akcyjnych. zobacz więcej »
Zarząd Leasco złożył we wtorek w Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. zobacz więcej »
Po roku od zakupu środka trwałego dokonałemkorekty podatku naliczonego zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy oVAT. Czy likwidując działalność gospodarczą po dwóch latach,muszę dokonać jednorazowej korekty zobacz więcej »
„Gwiezdne Wojny” wracają na ekrany kin. Tym razem w wersji animowanej. zobacz więcej »
General Motors poinformował we wtorek, że w ubiegłym roku poniósł straty wysokości 38,7 miliarda USD - największe, jakie kiedykolwiek zanotowała któraś z amerykańskich firm motoryzacyjnych. zobacz więcej »
Szwecja ma nie tylko prawo, ale także możliwość przeciwstawienia się rosyjsko-niemieckiemu Gazociągowi Północnemu po dnie Bałtyku i powinna to zrobić, bo leży to w jej interesie - napisał we wtorek d zobacz więcej »
Prezydent Litwy Valdas Adamkus podpisał we wtorek nowelizację ustawy o elektrowni atomowej. zobacz więcej »