Andrzej Kern, były wicemarszałek Sejmu, łódzki adwokat, nie żyje. Zmarł w szpitalu w podłódzkim Zgierzu. Miał 70 lat. zobacz więcej »
zobacz więcej »
Polscy studenci mówią stanowcze "nie" płatnym studiom. Nie przekonują ich też obietnice pani minister nauki i szkolnictwa, że dostaną gwarantowane kredyty na opłacenie edukacji. zobacz więcej »
Pracownicy PGNiG wiedzą, co to dobra zabawa. zobacz więcej »
Znowelizowana ustawa o podatku od towarów iusług wprowadzi od 2008 roku konieczność określania wartościrynkowej w przypadku świadczeń innych niż pieniężne. Nowelizacja ustawy o podatku od towarów ius zobacz więcej »
Od kilkuset do kilku tysięcy złotych możekosztować polisa zapewniająca dodatkowe do uzyskanego z umowyautocasco odszkodowanie w przypadku kradzieży lub całkowitegorozbicia auta. Wypłatę można przezna zobacz więcej »
Indeksy amerykańskich giełd poddały się w czwartek wahaniom. Duży wpływ na zachowanie inwestorów miały opublikowane dane makro oraz drożejąca ponownie ropa. Ostatecznie sesja zakończyła się lekkim wz zobacz więcej »
Ceny akcji w Stanach Zjednoczonych spadają w czwartek, po informacji od analityków Goldman Sachs Group Inc., iż straty banków spowodowane kredytami mieszkaniowymi podwoją się w 2008 roku. zobacz więcej »
Uprawdopodobnienie nie ma tej wagi coudowodnienie. Jeżeli organ podatkowy kwestionuje twierdzeniapodatnika, to musi przedstawić odpowiednie dowody. ORZECZENIE Podatniczka spóźniła się ze złożeniemodw zobacz więcej »
Opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osóbfizycznych podlegają dochody z działalności gospodarczej oraz zdziałalności wykonywanej osobiście. Są to dwa źródłaprzychodów, które mają wpływ na rozliczeni zobacz więcej »
Podwyższenie statusu materialnego przy jednoczesnej degradacji zawodowej - to najczęstsza sytuacja "młodej emigracji". Tak wynika z badania przeprowadzonego wśród emigrantów przez ARC Rynek i Opinia, zobacz więcej »
Cenzus majątkowy dla emigrantów został we Włoszech praktycznie zaakceptowany. Włoski wymiar sprawiedliwości nie zakwestionował legalności decyzji jednego z burmistrzów w tej sprawie. zobacz więcej »
ZmiANAPRAWA Doradcy podatkowi będą mogli prowadzić ewidencje iksięgi podatkowe. Będą też mieli prawo do wykonywania zawoduosobiście lub w spółkach osobowych. Wszystko wskazuje na to, że do 5 grudnia zobacz więcej »
Małe i średnie przedsiębiorstwa koncentrują sięna realizacji krótkookresowych celów. Nie wynika to zestrategii działania, ale z barier, które ograniczają ichrozwój. W I półroczu 2007 r. PKB wzrósł o zobacz więcej »
Aby poprawić swój wizerunek w Szwecji, mająca zbudować Gazociąg Północny spółka Nord Stream przekupuje lokalne władze na Gotlandii - donosi internetowy portal informacyjny mentoronline.se. zobacz więcej »