Unia Europejska i Rosja w rozmowach na temat niepodległości Kosowa za punkt wyjścia powinny przyjąć rzeczywistość i wspólną odpowiedzialność za stabilizację w Europie, a nie obowiązujące prawo czy ob zobacz więcej »
Wygrana Baracka Obamy dziesięć dni temu w Iowa była uznawana wszem i wobec za historyczny moment w polityce USA. Fakt, że czarny Amerykanin mógł wygrać w stanie, w którym przeważają biali, był postrz zobacz więcej »
Do 15 dnia po zakończeniu roku obrotowego firmymuszą zakończyć inwentaryzację aktywów i pasywów. W jej tokumoże zostać ujawniony niedobór materiałów. Czasami może się onmieścić w granicach ubytków na zobacz więcej »
Poddawanie w wątpliwość członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej w okresie globalnych zawirowań gospodarczych byłoby poważnym błędem - przestrzega szef brytyjskiego rządu Gordon Brown, uważa zobacz więcej »
Posłowie nie dostaną podwyżek. Senatorowie Platformy Obywatelskiej zgłoszą w tym tygodniu poprawkę, która wycofa zapisane w budżecie dodatkowe 2,5 tys. zł na prowadzenie biur poselskich - pisze "Dzie zobacz więcej »
Wyniki tegorocznych wyborów w USA mogą  być w dużej mierze werdyktem dotyczącym trwającego od 30 lat amerykańskiego eksperymentu z radykalną deregulacją gospodarki. Nierówność dochodów wzrosła do poz zobacz więcej »
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wzięław leasing operacyjny sprzęt komputerowy. Musiała jakozabezpieczenie podpisać weksel własny in blanco. Wyraziłazgodę, że weksel będzie mógł opiewać maksym zobacz więcej »
Czy sprawdzi się cykl prezydencki w USA? Wybory prezydenckie pompują z reguły tamtejsze indeksy o 8 proc. zobacz więcej »
MSWiA przygotowuje nowelizację prawa bankowego - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Zgodnie ze zmianami, śledczy będą łatwiej mogli zaglądać do kont bankowych osób, których będą dotyczyć dochodzenia. zobacz więcej »
W przyszłości należy rozważyć utworzenie dwóchizb, dwóch senatów w Trybunale Konstytucyjnym. Organizacja wramach poszczególnych izb byłaby wtedy bardziej efektywna niżobecnie. Panie profesorze, nar zobacz więcej »
Pomimo ustawy antyroszczeniowej niemieccy emigranci mogądomagać się wpisania ich do ksiąg wieczystych Sądy powinny się kierować prawem i nie mogą ponad prawoprzedkładać racji stanu, twierdzą sędziowi zobacz więcej »
Firma działa w Polsce w formie spółki z o.o. Odkwietnia 2007 r. wykonuje dla rumuńskiej spółki akcyjnej,której jest akcjonariuszem większościowym, prace budowlane imontażowe. Rumuński urząd skarbowy zobacz więcej »
REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG ORAZ REJESTRACJI IUTRZYMYWANIA NAZW DOMEN INTERNETOWYCH - Firma Domeny.pl wregulaminie świadczenia usług oraz rejestracji i utrzymywanianazw domen internetowych zawarła pr zobacz więcej »
Mariusz Swora RWE Stoen i Vattenfall SalesPoland podniosły ceny energii dla gospodarstw domowych na 2008rok, nie czekając na ich zatwierdzenie przez URE, ale nacenzurowanym znalazł się tylko RWE St zobacz więcej »
Od dzisiaj akcyza na papierosy jest wyższa o 23,3 proc. Oznacza to, że paczka papierosów może zdrożeć nawet o 1,60 zł. Producenci uspokajają - wzrost cen rozłożono w czasie. zobacz więcej »