Akcje na Wall Street spadły w czwartek po wiadomościach o tym, że ceny towarów ponownie zwyżkowały, dolar zjechał do najniższego od dawna poziomu, a wysyp złych wiadomości na rynkach kredytowych wstr zobacz więcej »
Europejski Bank Centralny pozostawił stopy procentowe w strefie euro bez zmian, tymczasem euro ponownie wzmocniło się wobec dolara do rekordowo wysokiego poziomu. zobacz więcej »
Według Reutersa zainteresowane kupnem akcji Agory są Mecom, Axel Springer i Passau. zobacz więcej »
Nie lekceważcie Johna McCaina. On jeszcze może wygrać w listopadzie. A Hillary Clinton pokazuje mu, jak ma to zrobić. Świat jest zahipnotyzowany walką o nominację w obozie Demokratów, pomiędzy Clinto zobacz więcej »
W Austrii rodzice mogą uzyskać zasiłkigotówkowe z tytułu wychowywania dzieci. Mogą także pewne kwotyodliczać od podatku. Wysokość odliczeń zależy od liczbyposiadanych dzieci. RAPORT W Austrii obowiąz zobacz więcej »
Pozarolniczą działalnością gospodarczą jestdziałalność zarobkowa wykonywana w sposób zorganizowany iciągły, prowadzona we własnym imieniu i na własny rachunek. Przedsiębiorca działający sezonowo, któ zobacz więcej »
Pierwsza połowa sesji zamykającej giełdowy tydzień będzie zależała od nacisku podaży jako następstwa wczorajszych spadków na Wall Street. zobacz więcej »
Zgubienie faktury za internet nie uniemożliwiaodliczenia ulgi internetowej. Wystarczy wystąpić z wnioskiem owystawienie jej duplikatu. PORADA W przypadku ulgi internetowej do odliczeniakonieczna jest zobacz więcej »
Nie podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowymwyrób akcyzowy, który nie został wymieniony w załącznikachnumer 1 i 2 do ustawy o podatku akcyzowym. ORZECZENIE Z wyroku WSA w Warszawie wynika, że olejeo zobacz więcej »
ZMIANAPRAWA - Do końca tego roku sądy będą uwzględniaćzwolnienia od innych lekarzy. Dopiero od stycznia 2009 r.niestawiennictwo usprawiedliwi tylko lekarz sądowy. Wczoraj Senat w trybie pilnym przyj zobacz więcej »
Nie wiadomo dokładnie, czyremont balkonu ma finansować wspólnota czy też jejczłonkowie Przepisy nie wskazująprecyzyjnie, czy balkon stanowi część składową mieszkania Uchwała Sądu Najwyższegobędzie zobacz więcej »
O 100 proc. wzrosło zainteresowanie polskich firm legalnym zatrudnieniem Ukraińców - podaje "Gazeta Prawna". W ubiegłym roku miesięcznie składały Ukraińcom 3,5 tys. oświadczeń o zamiarze zatrudnienia zobacz więcej »
Rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska (64 l.) już dawno powinna odejść, bo ośmiesza nie tylko siebie i swój urząd, ale też wszystkich Polaków. Dotąd kurczowo trzymała się jednak swojego stołka. Ale być zobacz więcej »
To byłaby prawdziwa sensacja. Jak dowiedział się "Super Express", Platforma chce ściągnąć do MON Janusza Zemkego (59 l.). Polityk LiD miałby dostać tekę wiceministra i wspierać słabego merytorycznie zobacz więcej »
Na mieszkańców Śmiłowa (woj. wielkopolskie) padł blady strach. Ludzie boją się o swoje życie... Pod drzwi domów członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy krytykowali zobacz więcej »