Pewien ekonomista, nazwany kiedyś przez dziennik The Guardian "mistrzem wyboru", chciałby, żeby wasz pracodawca organizował wam godzinne ćwiczenia gimnastyczne. Profesor Julian Le Grand był zobacz więcej »
Jeśli idzie się jakąkolwiek ulicą w Indiach, jest prawie pewne, że minie się przynajmniej jednego mężczyznę w średnim wieku ze wspaniałymi pomarańczowymi włosami. zobacz więcej »
Prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, powiedział wczoraj, że Europejczycy cierpią z powodu "niezwykle głębokiego kryzysu tożsamości" związanego z globalizacją i przesadną komercjalizacją. Eur zobacz więcej »
W mało znanym oświadczeniu wydanym w środku lata, Azjatycki Bank Rozwoju przedstawił oficjalne dane wskazujące na to, że gospodarka Chin jest mniejsza i biedniejsza niż można by się spodziewać po dan zobacz więcej »
Wicekanclerz Niemiec i minister pracy Franz Muentefering nagle ustąpił we wtorek z rządu Angeli Merkel, co prawdopodobnie zwiększy napięcia w wielkiej koalicji. zobacz więcej »
Rezygnacja Franza Muenteferinga z funkcji wicekanclerza i ministra pracy w rządzie koalicyjnym Angeli Merkel znacznie zwiększa niepewność i nieprzewidywalność polityki niemieckiej. zobacz więcej »
Ministrowie spraw wewnętrznych Unii Europejskiej dali w czwartek zielone światło planom poszerzenia europejskiej strefy bezpaszportowej o dziewięć państw członkowskich. zobacz więcej »
Michaił Saakashvili, prezydent Gruzji, w czwartek w nocy zdecydował o przeprowadzeniu wcześniejszych wyborów, mimo sprzeciwów na świecie i fal krytyki wobec jego zachowań tłumiących pokojowe demonstr zobacz więcej »
25 września Financial Times opublikował list Aleksandra Medvedeva, zastępcy szefa rady nadzorczej Gazpromu, obwieszczający, że firmie zależy na zwiększeniu "bezpieczeństwa energetycznego" E zobacz więcej »
Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Gruzji stawia pod znakiem zapytania kwestię stabilności politycznej tego kraju, mającego strategiczną pozycję geopolityczną na szlaku tranzytowym ropy naftowej i gazu zobacz więcej »
Polityka uwiera dziś swą nieuchronnością. Bezsporna przyszłość kłóci się z ideą, że prężna demokracja zależy od emocji, upadków oraz często także i krwi. Co gorsza, rzuca ona wyzwanie zjawisku natręt zobacz więcej »
Eric Breteau, 37-letni niekonwencjonalny filantrop już nie miał cierpliwości patrzeć na bezczynność Zachodu wobec przemocy w Darfurze, wziął więc sprawy w swoje ręce. Jego francuska organizacja human zobacz więcej »
Opóźnienia z wydawaniem wiz mogą zmusić Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie do zastanowienia się nad odwołaniem zaplanowanej misji monitorowania przebiegu wyborów parlamentarnych w Rosj zobacz więcej »
W czasie wystawnego obiadu zorganizowanego przez Biały Dom na cześć prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozego wszystko było symboliczne. Gościom oszczędzono co prawda frytek, nazywanych przez Amerykanów zobacz więcej »
Jak wynika z raportu "2007 R&D Scoreboard”, opublikowanego w poniedziałek przez rząd Wielkiej Brytanii, w 2006 roku nastąpiło przyspieszenie wzrostu nakładów na badania i rozwój ponosz zobacz więcej »