Inwestorzy, którzy liczyli na to, że środowy wystrzał optymizmu jest jakimś przełomem, w czwartek musieli swe nadzieje porzucić. Rynek powrócił do spadków. zobacz więcej »
Węgierska spółka paliwowa MOL miała 540,4 mln dolarów skonsolidowanego zysku netto w IV kwartale 2007 roku wobec 111,9 mln dolarów zysku rok wcześniej. zobacz więcej »
Jeśli patrzyło się przed rozpoczęciem sesji w USA na kalendarium to można było założyć, że czeka nas spokojna sesja. Nic z tych rzeczy. O spokoju nie było mowy, mimo że raporty makro nie były tak złe zobacz więcej »
Agencja ratingowa Fitch Ratings obniżyła długoterminowy rating krajowy Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF) do- BB (pol) z BB+(pol). zobacz więcej »
Ona jest trzeźwo myślącą córką luterańskiego pastora, a on impulsywnym efekciarzem, wywodzącym się z drobnej węgierskiej arystokracji. zobacz więcej »
Szczyt Unii Europejskiej, który odbędzie się w przyszłym tygodniu, ma za zadanie zdecydować, że główne założenia tak krytykowanej strategii polityki lizbońskiej, która ma na celu uczynienie Europy na zobacz więcej »
Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nadwprowadzeniem abolicji podatkowej dla osób pracujących zagranicą. Niestety, każde tego typu rozwiązanie jestniesprawiedliwe. ROZMOWA Jak pan ocenia propozy zobacz więcej »
Drobni przedsiębiorcy mają czas na rozliczeniesię z fiskusem do końca kwietnia. Jak najszybciej zeznaniazłożą ci, którym z wyliczeń wynika nadpłata podatku. Co zrobić,gdy musimy dopłacić, a brakuje p zobacz więcej »
Na dniach akcjonariusze Sanwilu, przemyskiego producenta materiałów powlekanych, mogą się spodziewać dopuszczenia do obrotu giełdowego ponad 900 mln akcji ostatniej emisji. To dziewięć razy więcej, n zobacz więcej »
Dolar osłabił się już do 1,5430 za euro przed piątkowymi danymi z rynku pracy w USA - podają dealerzy. zobacz więcej »
Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku są w piątek rano na poziomie z zamknięcia w czwartek - podają maklerzy. zobacz więcej »
Duża przecena na azjatyckich rynkach akcji. Spowodowały ją rosnące obawy dalszego pogorszenia koniunktury gospodarczej w USA.   zobacz więcej »
Różnica w zarobkach między kobietami a mężczyznami w Polsce wynosi aż 23 proc. – najwięcej w Europie - wynika z raportu ITUC. I nie jest to jedyna forma dyskryminacji. Ale to się zmieni. Resort zobacz więcej »
Nie będzie likwidacji zakładów budżetowych, gospodarstw i rządowych agencji. PO rezygnuje ze zmian planowanych przez Zytę Gilowską. Ciężar oszczędności ma spocząć na ministerstwach, które będą musiał zobacz więcej »
Kobiety płacą wyższe rachunki za telefon niż mężczyźni - wynika z ostatniego raportu Fundacji "Partners Polska". Dla operatorów telefonii komórkowej to sygnał, żeby budować dla nich specjalną ofertę zobacz więcej »