Trzeba utworzyć sieć konsulatów honorowych,które będą opiekować się polskimi emigrantami. Rzecznik praw obywatelskich zwrócił uwagęministra sprawiedliwości na zmniejszenie się liczby konsulówhonorowy zobacz więcej »
W latach 2007-2013 Polska będzie największymbeneficjentem unijnej polityki spójności. Spośród 347 mld euro,jakie UE przeznacza na ten cel, na dostosowanie aktów prawnychi funduszy zostanie nam przyzn zobacz więcej »
Pięć miesięcy temu rozpocząłem działalnośćgospodarczą oraz zostałem zarejestrowany jako podatnik VAT UE.Do urzędu skarbowego nie wpłaciłem jednak wymaganej kaucji, wzwiązku z czym rozumiem, że obowią zobacz więcej »
Czy zakładając konto e-mail w serwisiedziałającym za granicą, moje dane chronione są tak samo jakw Polsce? Nie. Jeśli ktoś zakłada konto pocztyelektronicznej w serwisie zarejestrowanym w jednym z kra zobacz więcej »
Specjaliści wiedzą prawie wszystko o Agorze i Telekomunikacji Polskiej. Najmniej o Woli Info i Variancie. Przez zmianę nazwy i prezesa pogubili się w Sygnity. Ale przecież większa wiedza nie oznacza zobacz więcej »
Czy tak kończy mężczyzna? Nie dość, że Leszek Miller (62 l.) stracił całą władzę i wylądował na politycznym bruku, to pogrąża się coraz bardziej. Musi być z nim już bardzo źle, skoro do swojej nowej zobacz więcej »
Po tym, jak "Super Express" ujawnił skandalicznie wysokie zarobki w Akademickim Centrum Klinicznym, rozpętała się prawdziwa burza. Sprawą zajmie się niedługo Sejmowa Komisja Zdrowia. Akademia Medyczn zobacz więcej »
Ciemne chmury zebrały się nad związkiem Julii (55 l.) i Pawła (56 l.) Piterów. Od kiedy żelazna Julia została ministrem u boku premiera Donalda Tuska (51 l.), prawie nie pojawia się w domu. Jej mąż c zobacz więcej »
Były minister obrony Aleksander Szczygło przeprosił za nazwanie żołnierzy podejrzanych o zbrodnię wojenną w Afganistanie "bandą durniów strzelającą do cywilów". zobacz więcej »
Na zewnątrz szaro i buro, a gmach na Wiejskiej dosłownie kwitnie. Widać posłowie bardzo tęsknią za wiosną. Kancelaria Sejmu właśnie rozpisała przetarg na kwiaty za... niebagatelną sumę 82,5 tys. zł. zobacz więcej »
Polak, który wyjechał do pracy na Malcie iuzyskał certyfikat rezydencji na wyspie, może swoje zarobkiopodatkowywać 15-proc. preferencyjną stawką podatkudochodowego od osób fizycznych. Po przybyciu na zobacz więcej »
Dzień bezpiecznego internetu. Sprawdź, czystrona, na której wpisujesz swoje hasła i dane, jestprawdziwa. Uważaj, jakie mejle otwierasz! Uważaj, jakieserwisy odwiedzasz! Uważaj, jakie darmowe programy zobacz więcej »
To mógł być naprawdę bardzo udany dzień na amerykańskich giełdach. Tym razem jednak końcówka notowań nieco rozczarowała. Szczególnie na Nasdaq, który to rynek na finiszu odnotował symboliczny spadek zobacz więcej »
Polak, który wyjechał do pracy na Malcie iuzyskał tam certyfikat rezydencji, może korzystać z pewnychpreferencji podatkowych. Jak uzyskać taki dokument? JOANNA NARKIEWICZ-TARŁOWSKA doradca podatkowy, zobacz więcej »
Obchodzimy Dzień BezpiecznegoInternetu. Czy czuje się pan bezpiecznie w sieci? - Tak, zasadniczo czuję się bezpiecznie. Mamoczywiście świadomość zagrożeń ze strony internetu i staram sięużywać go ro zobacz więcej »