PTK Centertel i Centernet podpisały listintencyjny w sprawie umowy o współpracy. Jeśli dojdzie dopodpisania umowy, Centernet będzie mógł rozpocząć działalność,korzystając z sieci Orange. Orange, kont zobacz więcej »
Likwidacja akcyzy na luksusowe kosmetyki niedoprowadziła do spadku cen zagranicznych towarów. Ceny perfumnadal straszą, bo koszty importerów są niższe, ale marżewzrosły. Nawet o 250 proc. rosną obrot zobacz więcej »
Komisja Europejska zaakceptowała świętokrzyskiregionalny program operacyjny. Oznacza to, że Polskaostatecznie zakończyła ustalać z Brukselą, jak zostaną wydaneunijne fundusze na lata 2007-2013. Komis zobacz więcej »
Berlińczycy ruszą w niedzielę na ostatnią rundę świątecznych zakupów, głównie w miejskich centrach handlowych. Jednak jeśli niemieccy duchowni postawią na swoim, klienci będą mogli w niedzielę pójść zobacz więcej »
Przewodniczący Komisji Nadzoru FinansowegoStanisław Kluza będzie od 1 stycznia nadzorował pion bankowykomisji. Od początku stycznia 2008 r. pion bankowy wKomisji Nadzoru Finansowego będzie nadzorował zobacz więcej »
Do końca roku publikować będziemy propozycje składu portfela inwestycyjnego na 2008 rok, przygotowane przez polskich analityków. Jako pierwszy przedstawi ją Marek Nienałtowski z Goldenegg. zobacz więcej »
Pomysł powołania przez trzy czołowe amerykańskie banki przy wsparciu Departamentu Skarbu USA ”superfunduszu” o wartości 75 miliardów dolarów, został w piątek definitywnie porzucony. zobacz więcej »
Akcjonariusze LOT wydali zgodę na uruchomienieprac, które przygotują LOT do wejścia na giełdę w II półroczu2008 r. Ministerstwo Skarbu, główny akcjonariusz liniilotniczych LOT, chce, aby w II połowie zobacz więcej »
W listopadzie konsumenci zadali kłam prognozom i kupowali więcej, pomimo informacji napływających z sektora finansowego i nieruchomości. zobacz więcej »
Pomysł powołania przez trzy czołowe amerykańskie banki przy wsparciu Departamentu Skarbu USA ”superfunduszu” o wartości 75 miliardów dolarów, został w piątek definitywnie porzucony. zobacz więcej »
URE uważa, że RWE Stoen nie ma prawa zmieniaćcen dla gospodarstw domowych na 2008 rok bez jego zgody. JednakRWE Stoen podnosi ceny, nie oglądając się na URE, i twierdzi,że jest to zgodne z prawem. RW zobacz więcej »
Pierwszy samolot pasażerski chińskiej konstrukcji ARJ-21 zjechał w piątek z linii montażowej w zakładach produkcyjnych firmy AVIC w Szanghaju. Podczas uroczystej prezentacji maszynie nadano wyłonioną zobacz więcej »
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez podczas piątkowego szczytu powołanej w 2005 r. organizacji Petrocaribe, zaproponował państwom Ameryki Środkowej oraz Karaibów możliwość kupowania wenezuelskiej ropy na zobacz więcej »
Chociaż to przypomina podjęcie dodatkowej pracy już po tym, jak nas wyeksmitowano z domu, to zgłoszone przez Zarząd Rezerwy Federalnej propozycje nowych przepisów obejmujących udzielanie i reklamę po zobacz więcej »
Jakkby nie dość kłopotów spadało na Bliski Wschód, to jeszcze stał się ostatnio ośrodkiem zainteresowania tych, którzy mają niewyczerpany apetyt na sztukę współczesną. Turyści podróżują do Bazyliki N zobacz więcej »