Przynajmniej usprawnił koleje. Tak mówiono o Benito Mussolinim – włoskim faszystowskim dyktatorze rządzącym w latach 1922–1943. Podobnie można powiedzieć teraz o Władimirze Putinie – zobacz więcej »
Dziś pojawią się na GPW nowe produkty. Mogą się okazać ciekawą alternatywą na ciężkie czasy. zobacz więcej »
Czy VAT od rat leasingowych (w leasinguoperacyjnym) przy zakupie samochodu osobowego odliczam wcałości czy tylko do limitu 6 tys. zł? URSZULA ZARĘBSKA radca prawny Mazars & GuérardAudyt Tak Możl zobacz więcej »
Szwecja nie wdraża zmienionych unijnychprzepisów o zamówieniach publicznych. Przez zaniechanie wdrożenia na czas do swegoporządku prawnego Dyrektywy 2005/51 w sprawie zamówieńpublicznych Szwecja nar zobacz więcej »
Jeśli koniunktura znów nie spłata figla, to jeszcze przed wakacjami spółki ruszą ławą na parkiet. Przydałaby się duża prywatyzacja. zobacz więcej »
Wenezuela, czołowy producent ropy w OPEC i na świecie, zerwała stosunki handlowe z gigantem Exxon Mobil, największym koncernem naftowym w USA i na świecie i zarazem największą obecnie na świecie firm zobacz więcej »
100 tys. euro wystarczy wydać na dubajskim rynku nieruchomości, by dostać od dewelopera auto. W prezencie. zobacz więcej »
- Niewiele pomogły wprowadzone ponad 1,5 roku temu utrudnienia w uzyskaniu kredytu hipotecznego w walucie obcej i szeroko zakrojona akcja promująca pożyczanie w złotych - pisze "Dziennik". Palmę pier zobacz więcej »
Wczorajsza sesja skończyła się wyraźnym wzrostem głównych indeksów przy czym najbardziej na tym skorzystały największe spółki. zobacz więcej »
Sprzedaję samochód osobowy. Na początku pojazdbył w leasingu (od 16 kwietnia 2004 r.) i posiadał kratkę.Umowę zarejestrowałam w urzędzie skarbowym i odliczono cały VATz rat leasingowych. Samochód wyk zobacz więcej »
Największy polski ubezpieczyciel wycofuje się z obietnicy danej klientom i wkrótce podwyższy ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC. zobacz więcej »
Praca w urzędzie miejskim czy gminnym zacznie się wreszcie opłacać. W myśl nowego rozporządzenia Ministerstwa Pracy, do którego dotarła "Polska", pensje w administracji samorządowej wzrosną od kilkus zobacz więcej »
Spółka prowadząca pełną księgowość wynajmujesalę. Pobiera zaliczkę dużo wcześniej. Czy zaliczka podlegaopodatkowaniu? Czy trzeba wystawiać fakturę na tęzaliczkę? ANDRZEJ NIKOŃCZYK doradca podatkowy w zobacz więcej »
Powstanie Fundusz udzielającypomocy ofiarom klęsk żywiołowych Środki będą przekazywaneniezależnie od ogłoszenia stanu klęski Organem udzielającym pomocy ma byćszef Kancelarii Prezydenta Prezyden zobacz więcej »
Operatorzy telekomunikacyjni naruszają prawo,ograniczając swoją odpowiedzialność za nienależyte wykonanieprzez siebie usługi. Z raportu rzeczników konsumentów wynika, żeprzybywa skarg na wadliwie wyk zobacz więcej »