Giełdy europejskie zaczęły dzień na plusach, a dobry odczyt indeksu Ifo z Niemiec wpłynął pozytywnie i wyniósł indeksy na wyższe poziomy. Przed nami jeszcze inflacja W Stanach Zjednoczonych oraz inde zobacz więcej »
Firma Oponiarska Dębica prognozuje, że w 2008 roku jej zysk netto wyniesie 90 mln zł przy 1.616 mln zł przychodów ze sprzedaży. W 2007 roku spółka miała 57,07 mln zł zysku netto. zobacz więcej »
Goodyear wezwał do sprzedaży 844.728 akcji Dębicy, stanowiących 6,12 proc. głosów na WZA spółki, oferując za jedną akcję 120 złotych. zobacz więcej »
Podatnik wynajmuje lokal z przeznaczeniem nabiuro. Kiedy najem lokalu podlega podatkowi od towarów i usługi jakie są w takiej sytuacji obowiązki podatnika? KRZYSZTOF BRAMORSKI radca prawny, partner z zobacz więcej »
Nie trzeba płacić abonamentu, a rozmowy sąbezpłatne lub kosztują mniej niż przy korzystaniu z telefoniitradycyjnej - to główne zalety telefonii internetowej. VoIP mawiele zalet i z łatwością zdobywa zobacz więcej »
Polski rynek kapitałowy jest dostępny dla coraz mniejszych przedsiębiorstw, także dla tych dopiero rozwijających się i startujących ze swymi projektami. zobacz więcej »
Koncern Siemens zapowiedział we wtorek likwidację tysięcy miejsc pracy w ramach sprzedaży swej przeżywającej trudności branży telekomunikacyjnej SEN (Siemens Enterprise Communications). zobacz więcej »
Niemieckie Federalne Biuro Statystyczne poinformowało, że w 2007 r. budżet państwa osiągnął pierwszy raz od 1989 r. wskaźnik deficytu względem PKB na poziomie zerowym. W 2006 r. deficyt wyniósł 1,6 p zobacz więcej »
Cena miedzi spadła na giełdzie w Szanghaju z najniższego poziomu od dziewięciu miesięcy, ponieważ światowe zapasy tego metalu wzrosły najbardziej od sześciu miesięcy. zobacz więcej »
Warszawscy inwestorzy giełdowi mogli wczoraj z zazdrością spoglądać na rynek walutowy, gdzie złoty bił rekordy, umacniając się wyraźnie w stosunku do dolara i euro. Niestety, umocnienie środkowoeurop zobacz więcej »
Już niedługo bogaci rolnicy mogą być traktowani jak inni przedsiębiorcy. – Jest przyzwolenie członków partii i samych rolników na to, aby najbogatszych objąć wyższymi stawkami ubezpieczenia  zobacz więcej »
Kadrowa miotła w spółkach Skarbu Państwa poszła w ruch, choć rozkręca się nieco wolniej niż w poprzednich latach - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Spośród 25 największych firm wymieniono dotąd pr zobacz więcej »
Pierwszy gwałtowny odpływ kapitału – z bogatych krajów do biednych – doprowadził na początku lat 80. do kryzysu zadłużenia w Ameryce Łacińskiej. W latach 90. podobna sytuacja wywołała kra zobacz więcej »
Zachowanie naszego rynku, gdzie znowu wczoraj panował marazm, może niejednego aktywnego gracza zniechęcić, ale przypominam stare powiedzenie Wall Street - nie skraca się (nie gra się na spadki) nudne zobacz więcej »
Analitycy ING obniżyli o 16 proc. cenę docelową dla BZ WBK do 179,6 złotych. zobacz więcej »