- Wzrost inflacji w listopadzie do 3,6 proc. to efekt przede wszystkim rosnących cen żywności - uważa minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że RPP powinna się uporać z problemem rosnących cen. zobacz więcej »
Gospodarka UE może w przyszłym roku rozwijać się w wolniejszym tempie niż zakładają prognozy. Powód? Zamieszanie na rynkach finansowych, wysokie ceny ropy i umocnienie euro do dolara - podaje Komisja zobacz więcej »
Jestem przekonany, że zniesienie rosyjskiego embarga na polskie mięso nastąpi w środę wieczorem - powiedział we wtorek w Brukseli minister rolnictwa Marek Sawicki. zobacz więcej »
Konkursy i nabór publiczny mają być podstawą zmian kadrowych w spółkach Skarbu Państwa. W pierwszej kolejności minister skarbu Aleksander Grad chce zmienić zasiadające w radach nadzorczych i zarządac zobacz więcej »
62 mln złotych zainwestuje w fabrykę silników elektrycznych międzynarodowa grupa ABB. Zakład stanie w Aleksandrowie Łódzkim na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a pracę znajdzie w nim zobacz więcej »
W poniedziałek 17 grudnia ceny pszenicy w USA przełamały kolejną „barierę bólu”. Kurs w marcowych kontraktach notowanych na Chicago Board of Trade (CBOT) sięgnął rekordowego poziomu 10,09 zobacz więcej »
Ubiegły tydzień okazał się zabójczy dla optymizmu inwestorów, a wszystko za sprawą sytuacji w USA. Pierwszym ciosem dla światowych giełd okazała się sama decyzja FOMC, która zdecydowała się na cięcie zobacz więcej »
Niektórzy przedsiębiorcy używają środkówtrwałych jedynie w pewnych okresach roku. Jak powinniprawidłowo amortyzować takie wykorzystywane sezonowo środkitrwałe? Ustawodawca nie zdefiniował w prawiepod zobacz więcej »
Audyt legalności jest z pewnością firmompotrzebny. Wykonanie audytu przez zewnętrzną firmę pomagaadministratorom i informatykom uporządkować zasobyinformatyczne firmy. Konsultant z zewnątrz jest bard zobacz więcej »
Brytyjski kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton został ukarany mandatem i cofnięciem na miesiąc prawa jazdy za przekroczenie prędkości na autostradzie - podała we wtorek francuska policja. zobacz więcej »
Nie będzie prywatyzacji TVP i Polskiego Radia - zapewnia minister skarbu Aleksander Grad. W sprawie prywatyzacji Polskiej Agencji Prasowej nie ma jeszcze "sprecyzowanych planów". zobacz więcej »
Bank PEKAO SA bezprawnie pobierał od konsumentów opłaty za wpłaty gotówki w bilonie na rachunki bankowe – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i zapewnił, że kwestionowane praktyki są zobacz więcej »
Tegoroczne święta będą droższe niż w roku ubiegłym. Wzrosły ceny podstawowych produktów spożywczych, które znajdą się na bożonarodzeniowych stołach - wynika z danych GUS. zobacz więcej »
Poczta Polska zostanie objęta przepisami prawa upadłościowego i naprawczego. Tak zakłada projekt nowelizacji ustawy o państwowym przedsiębiorstwie Poczta Polska, przyjęty we wtorek przez rząd. zobacz więcej »
Są wydarzenia, które zmieniają świat w jednej chwili: upadek Muru Berlińskiego, wjazd czołgów na plac Tienanmen, atak samolotów na World Trade Center. Jak na razie w roku 2007 nic tej rangi się nie z zobacz więcej »