Mocna wyprzedaż akcji w Azji spowodowała, że indeksy na GPW tracą. Przed południem WIG20 zniżkował ponad 2 procent. zobacz więcej »
W środę decyzja RPP i FOMC o stopach procentowych w Polsce i w USA. Podwyżka stóp w NBP wydaje się przesądzona, rynek liczy też na kolejną obniżkę stóp Fed. zobacz więcej »
Szansa na pokonanie oporu WIG20 przy 3050 pkt. jest niewielka ze względu na przebieg sesji w Azji. Wg raportu banku inwestycyjnego Goldman Sachs Japonia może się już znajdować w recesji, prawdopodo zobacz więcej »
Ceny marcowych kontraktów na ropę WTI zdołały zakończyć ubiegły tydzień 0,80 dolarowym wzrostem. O ile w najbliższych kilku dniach możliwy jest powrót cen na poziomy ponad 96 dol., tyle w średnim i d zobacz więcej »
Analitycy Ipopema Securities w raporcie z 18 stycznia utrzymali rekomendację "kupuj" dla GTC obniżając cenę docelową jednej akcji spółki do 46 zł z 55,4 złotych. zobacz więcej »
Akcje spółki informatycznej Rodan Systems wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 4,73 proc. do 5,76 złotych. zobacz więcej »
Pomysł, że Chiny, nawet wówczas kiedy ich międzynarodowa wymiana handlowa rosła ,mogły być w pewien sposób "eliminowane" przez amerykańskich konsumentów lub gospodarkę światową nigdy nie mi zobacz więcej »
Ted Kennedy, wpływowy demokratyczny senator podtrzymujący tradycje dynastii Kennedych, poprze w poniedziałek kandydaturę Baracka Obamy na prezydenta USA. Posunięcie to może mieć dla 46-letniego Obamy zobacz więcej »
Organizacje pożytku publicznego zobowiązanesą określić w zeznaniu rocznym kwotę otrzymanych darowiznoraz opisać cel jej przeznaczenia. Dane należy wykazać naformularzu CIT/D. Organizacje pożytku publ zobacz więcej »
Urząd Zamówień Publicznychprzygotował projekt nowelizacji prawa zamówień publicznych.Które z proponowanych zmian mają istotne znaczenie dlafirm? - Dla wykonawców istotne jest wydłużenieterminów skła zobacz więcej »
W minionym tygodniu czynnikiem dominującym na wszystkich rynkach była duża zmienność. Giełdy pozostawały nerwowe. Zagraniczne indeksy akcji silnie spadały i dopiero nieoczekiwania obniżka głównej sto zobacz więcej »
Zdaniem francuskiej minister finansów Christine Lagarde, makler Jerome Kerviel, posądzany o nielegalne operowanie funduszami banku Societe Generale (SocGen), nie miał wspólników i działał sam. zobacz więcej »
Nie ma oznak, że amerykańska gospodarka jest w recesji - stwierdził były szef Fed Alan Greenspan w wywiadzie dla "The Sunday Times". zobacz więcej »
  zobacz więcej »
Broker podniósł rekomendację dla walorów firmy IT do „kupuj” z „trzymaj” – poinformowała agencja Bloomberg. zobacz więcej »