Górnicy z "Budryka" nawet na Święta nie przerwą strajku. Związkowcy zdecydowali, że Boże Narodzenie spędzą w kopalni. Zapowiadają, że nie przerwą protestu, dopóki nie dostaną gwarancji podwyżek. Budy zobacz więcej »
Jeżeli dzieci będą w tym roku narzekały na zbyt małą ilość prezentów, będzie to być może wynikało z tego, że ich rodzice poważnie naruszyli rodzinny budżet przygotowując świąteczną wieczerzę. zobacz więcej »
Według prezesa EBC Jeana-Claude’a Tricheta, pęd w kierunku kontrolowania inflacji oznacza, że Bankowi nie będą przeszkadzały następujące po sobie obniżki stóp procentowych dokonywane przez amer zobacz więcej »
UMOWA ZAKUPU TOWARÓW NA RATY. W umowie zakupu na raty wsklepie Saturn znajduje się zapis, że odsetki z tytułuudzielonego kredytu wynoszą 0 zł. W rzeczywistości stopaoprocentowania wynosi aż 11,35 pr zobacz więcej »
Nawet 100 tys. euro zapłaci firma za brakwykonania poleceń generalnego inspektora ochrony danychosobowych. Firmom i jej pracownikom mogą grozić karyfinansowe, gdy nie będą realizować zaleceń i uwag g zobacz więcej »
NOWE PRAWO - Dowód rejestracyjny lub eksportowy będą podstawąrejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy Urzędnicy czekają na oficjalną interpretację przepisówMinisterstwa Infrastuktury Wydziały zobacz więcej »
PYTANIE PODATNIKA Spółka sprzedała prawo użytkowania wieczystegodziałki wraz z budynkiem podatnikowi. Sprzedaż dotyczyłabudynku na terenie jednej z dzielnic Warszawy. W czasiesprzedaży podobne transa zobacz więcej »
Jeśli sąd uzna prawa byłych właścicieli gruntu, na którym ma być wybudowany Stadion Narodowy w Warszawie, to trzeba będzie zapłacić odszkodowanie - powiedział minister sportu i turystyki Mirosław Drz zobacz więcej »
Na rynku złotego już od kilku dni utrzymuje się świąteczna atmosfera. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN ulegają jedynie niewielkim wahaniom pozostając w zakresach odpowiednio 2,50-2,5250 i 3,6050-3,63. Dzis zobacz więcej »
Do końca roku publikować będziemy propozycje składu portfela inwestycyjnego na 2008 rok, przygotowane przez polskich analityków. Dzisiaj swoją sugestię zaprezentuje Emil Szweda, analityk Open Fi zobacz więcej »
Zarządy spółek łączą split z tanią emisją. To działa, ale na krótko. zobacz więcej »
Za 5-6 lat FBI będzie dysponowała gigantycznym bankiem danych biometrycznych zbudowanym kosztem miliarda dolarów, który przynajmniej w założeniu potrafi w ciągu kilku sekund zidentyfikować każdego te zobacz więcej »
Władze irańskie potwierdziły w niedzielę doniesienia, że Teheran ogłosi "wkrótce" międzynarodowy przetarg na budowę 19 elektrowni atomowych - podała agencja IRNA. zobacz więcej »
Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło na lata 2008-09 budżet organizacji w wysokości 4,17 mld dolarów. Jedynym państwem głosującym przeciwko były Stany Zjednoczone, które postrzegają jedną z planowanych p zobacz więcej »
Izrael przeznaczył ponad 200 mln dol. na wspólny z USA projekt, którego celem jest stworzenie systemu zestrzeliwania pocisków rakietowych, takich jak te, które wystrzeliwane są w stronę jego terytori zobacz więcej »