Załamały się rozmowy ostatniej szansy związkowców niemieckiego sektora publicznego z przedstawicielami pracodawców - poinformował w piątek w Poczdamie minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble. zobacz więcej »
Rok 2008 zapowiada się rekordowo pod względem wysokości inwestycji w norweski przemysł wydobycia gazu i ropy - przewidują analitycy. Spółki działające w tej branży planują nakłady sięgające około 16, zobacz więcej »
Produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła w styczniu o 1,8 proc. miesiąc do miesiąca, po wzroście miesiąc wcześniej o 1,5 proc. po korekcie - podało w piątek niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Prac zobacz więcej »
Rosnące zainteresowanie biopaliwami dla uzupełnienia malejących zasobów kopalnianych surowców energetycznych powoduje zmniejszenie areału pod uprawę zbóż, a tym samym groźbę niedoboru żywności w obli zobacz więcej »
Wódka Sobieski będzie promowana w Madison Square Garden i Radio City Music Hall. zobacz więcej »
Nie należy oczekiwać zahamowania cen surowców w najbliższym czasie, powiedział John Lipsky, pierwszy zastępca dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). zobacz więcej »
Globalizacja nie pomaga już w utrzymaniu niskiego poziomu cen, uwaga Christian Noyer, gubernator Banku Francki, członek władz Europejskiego Banku Centralnego. zobacz więcej »
Dresdner Bank i Pacific Investment Management Co. (Pimco) są własnością Allianza. Ich strategie jednak znacznie się różniły w ostatnim czasie, za co słono zapłacili akcjonariusze niemieckiego ubezpie zobacz więcej »
Produkt krajowy brutto (PKB) Łotwy wzrośnie w 2008 r. o 7 proc. - wynika z opublikowanej w piątek najnowszej prognozy Ministerstwa Gospodarki Łotwy. zobacz więcej »
Wczorajsze sesje na rynkach akcyjnych upłynęły pod znakiem oczekiwania na decyzje ECB, a w szczególności na konferencję Jean-Coaude Trichet’a. zobacz więcej »
Tytuł czwartkowej analizy brzmiał: Słabe odbicie od wsparcia w USA. Wyprowadzaliśmy wnioski, że skoro rynek nie ma siły mocniej oddalić się od silnej bariery, jaką jest styczniowy dołek, to trzeba li zobacz więcej »
- Stopa bezrobocia w lutym spadła do 11,5 proc. z 11,7 proc. w styczniu - poinformowało ministerstwo finansów. Resort oczekuje, że bezrobocie będzie teraz spadać, zgodnie z sezonowymi trendami. zobacz więcej »
- Z dużą satysfakcją przyjmiemy zapowiadane przez rząd zmiany w Ordynacji podatkowej - zapowiadają przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan. Chodzi głównie o plan wstrzymania wykonania decyzji organó zobacz więcej »
Coraz większe spready pomiędzy obligacjami niemieckimi, włoskimi, greckimi oraz innych krajów strefy euro są "sygnałem ostrzegawczym" dla decydentów, ostrzegł wczoraj prezes Europejskiego B zobacz więcej »
Wyobraźcie sobie następującą sytuację: zbiór długów pożyczkobiorcy pod naciskiem rynku o złej reputacji kredytowej magicznie zmienia się w sprzedawalne papiery wartościowe kategorii AAA. Jak doszło d zobacz więcej »