Oferta przejęcia, którą złożył BHP Billiton, wciąż jest zbyt niska, poinformował anonimowy członek władz koncernu surowcowego Rio Tinto. zobacz więcej »
Fred Kindle, prezes ABB, rezygnuje ze stanowiska. Jako przyczynę podał brak możliwości dogadania się z pozostałymi członkami władz koncernu w sprawie jego przyszłości. zobacz więcej »
Ropa naftowa tanieje w środę na giełdach paliw, bo Międzynarodowa Agencja Energii (MAE) zapowiedziała, że obniży swoje prognozy popytu na surowiec w tym roku z powodu słabnącej gospodarki USA - podaj zobacz więcej »
ArcelorMittal poprawił zysk w ostatnim kwartale ubiegłego roku o 2,7 proc. do 2,44 mld USD. Analitycy prognozowali, że wyniesie on 2,39 mld USD. zobacz więcej »
Banco Comercial Portugues (BCP) ogłosi w tym tygodniu plan podwyższenia kapitału o 1 mld EUR, poinformował portugalski dziennik Diario Economico. zobacz więcej »
Minister do spraw ropy naftowej Wenezueli Rafael Ramirez ogłosił we wtorek późnym wieczorem w stolicy kraju Caracas, że w zaostrzającym się sporze z amerykańskim gigantem naftowym Exxon Mobil jego kr zobacz więcej »
Za 40 000 tysięcy euro wszyscy chętnie będą mogli w letniej przerwie w rozgrywkach ligowych zorganizować mecz na słynnym stadionie Camp Nou w Barcelonie. Za tą cenę hiszpański klub gotów jest wynająć zobacz więcej »
Znany amerykański reżyser, laureat Oscara Steven Spielbrg zrezygnował we wtorek z funkcji doradcy ds. artystycznych letniej Olimpiady w Pekinie na znak protestu przeciwko wydarzeniom w sudańskim Darf zobacz więcej »
Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Szanghaju w pierwszym dniu handlu, po tygodniowej przerwie związanej ze świętem Nowego Roku chińskiego. Zapasy tego metalu spadły do najniższego poziomu od ponad trz zobacz więcej »
Skupiająca 27 najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata Międzynarodowa Agencja Energetyki (MAE) wyraziła we wtorek zaniepokojenie decyzją Wenezueli w sprawie zerwania stosunków handlowych z zobacz więcej »
Na giełdach Azji panowały w środę mieszane nastroje. Popytem cieszyły się akcje morskich przewoźników i spółek surowcowych. zobacz więcej »
Wczorajsze notowania zakończyły się dla amerykańskich inwestorów mniej optymistycznie, niż można było oczekiwać obserwując początkową szarżę popytu. zobacz więcej »
Tak dobrej sesji dla posiadaczy akcji nie było na parkiecie od kilkunastu dobrych tygodni. Indeks największych spółek WIG20 we wtorek wzrósł aż o 3,8 proc., zaś barometr nastrojów na całym rynku WIG zobacz więcej »
Miliony Polaków nie wykorzystują urlopu w całości. Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada masowe naloty na firmy. Efektem mogą być wysokie kary - donosi "Polska". zobacz więcej »
1 kwietnia możemy spodziewać się podwyżki cen gazu. I to wyższej od planowanych wcześniej 10 proc. Urząd Regulacji Energetyki dostał od PGNiG wniosek z nowymi taryfami - dowiaduje się TVN CNBC Biznes zobacz więcej »