Rosja zabiega o utworzenie w ramach poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) międzynarodowej organizacji, która troszczyłaby się o interesy tamtejszych producentów gazu ziemnego i operatoró zobacz więcej »
Początek handlu na Wall Street przyniósł niewielki wzrost indeksu Dow Jones. Jednak szybko wskaźnik największych blue chipów zszedł pod kreskę jak ma to też miejsce w przypadku indeksu rynku technolo zobacz więcej »
GPW traci wraz z europejskimi parkietami. Inwestorzy zaczynają obawiać się już nie tylko recesji w USA, ale także w Japonii. zobacz więcej »
Poprawnością rozliczeń podatkowych każdegopodatnika może zainteresować się urząd kontroli skarbowej.Inspektorzy mają większe uprawnienia niż pracownicy urzędówskarbowych. Współpracują też m.in. z pol zobacz więcej »
Radykalne zmiany w zarządzie jednej znajwiększych spółek notowanych na giełdzie zawsze budzą dużezainteresowanie. Jeśli spółka lakonicznie informuje o ichprzyczynach - rośnie niepokój i pojawiają się zobacz więcej »
Spadające wyceny kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd nie wróżą niestety udanego początku handlu na Wall Street. Sytuacje mogłby zmienić dane z rynku nieruchomości, ale chyba nie ma zobacz więcej »
- Oceny sytuacji w przedsiębiorstwach w IV kwartale 2007 roku i prognozy na I kwartał br. sugerują utrzymanie bardzo dobrej koniunktury gospodarczej - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego "Inf zobacz więcej »
Opolscy kolejarze, którzy domagają się 500 zł podwyżki, rozpoczęli włoski strajk - wszystkie obowiązki wykonują bardzo skrupulatnie, zgodnie z regulaminem technicznym, ale powoli. Jeśli nie dojdzie d zobacz więcej »
Brytyjski McDonald's wprowadza jednolity system szkoleń kończących się powszechnie uznawanym egzaminem. Na "podstawowym kursie dla kierownika zmiany" firma uczy słuchaczy zasad obsługi klienta, marke zobacz więcej »
Kilka minut po tym, jak w zeszłym tygodniu amerykańska Rezerwa Federalna obcięła stopy procentowe, analitycy prognozowali, że Europejski Bank Centralny zrobi to samo. Kiedy Ameryka kicha, to… & zobacz więcej »
Mocna wyprzedaż akcji w Azji spowodowała, że indeksy na GPW tracą. W południe WIG20 zniżkował ponad 2 procent. zobacz więcej »
Armatura Kraków prognozuje, że w 2008 roku przychody spółki wyniosą 202,7 mln zł, a zysk netto 7,4 mln zł . zobacz więcej »
Spółka zależna Mispolu, białoruski Quinfood, podpisała umowę z Maspex Wostok na dostawę swoich produktów na terenie Federacji Rosyjskiej. zobacz więcej »
Uczestnicy giełdowych rynków akcyjnych nie mają powodów do zadowolenia. Tydzień rozpoczął się bowiem od spadku indeksów - i to wyraźnego. Podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej japoński Nikkei 225 zobacz więcej »
Rodan Systems, który w poniedziałek zadebiutował na NewConnect, rozaaża kolejną emisję akcji. Tym razem spółka myśli o emisji w formie oferty publicznej, która mogłaby się odbyć w połowie 2008 r. zobacz więcej »