Dolar osłabił się w piątek do rekordowo niskiego poziomu po danych z rynku pracy - podają dealerzy. zobacz więcej »
Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Jean-Claude Trichet, zgodnie z własnym apelem podwyższył w ubiegłym roku swoje wynagrodzenie poniżej stopy inflacji.  zobacz więcej »
Rezerwa Federalna ogłosiła w piątek dwa kolejne kroki, które mają zwiększyć płynność systemu bankowego. Poinformowała także, że jest w kontakcie z innymi bankami centralnymi aby monitorować sytuację zobacz więcej »
Dane z rynku pracy mocno rozczarowały. Wartość kontraktów na indeksy amerykańskich giełd zaczęła ostro spadać. zobacz więcej »
…jest ponoć ziarno prawdy. Agora Holding zdecydowanie jednak zaprzecza, by chciała oddać konkurencji władzę nad swoim imperium. Z kolei jeden z potencjalnych zainteresowanych, Axel Springer Pols zobacz więcej »
- 59,5 proc. polskich rodzin ocenia swoje warunki mieszkaniowe jako dobre, 33,3 proc. jako przeciętne, a 1,9 proc. - bardzo złe - wynika z badań CBOS. Średnia powierzchnia mieszkania zajmowanego prze zobacz więcej »
Piąta i ostatnia runda rozmów między związkami zawodowymi i pracodawcami w Niemczech zakończyła się fiaskiem. Związek zawodowy Verdi domagał się ośmioprocentowej podwyżki płac dla 1,3 mln pracowników zobacz więcej »
Rosnące zainteresowanie biopaliwami dla uzupełnienia malejących zasobów kopalnianych surowców energetycznych powoduje zmniejszenie areału pod uprawę zbóż - pisze brytyjski dziennik. Niesie to groźbę zobacz więcej »
Analitycy największych firm inwestycyjnych i banków często w ostatnich dniach szacują straty i odpisy innych instytucji. Warto zwrócić uwagę na to, kto wygłasza takie prognozy. zobacz więcej »
Dopóki dolar będzie tani, dopóty trudno spodziewać się jakiegoś większego spadku cen ropy na świecie. W Polsce podwyżki paliw trwają, ale ich skutki zdecydowanie łagodzi mocna złotówka. zobacz więcej »
Zmianaprawa - Celnika, który zostanie zwolniony po rokuzawieszenia w związku z prowadzonym postępowaniem karnym,będzie można przywrócić do służby. Senat przyjął wczoraj uchwałę w sprawie pilnejrządo zobacz więcej »
Okres zimy i lata to najlepszyczas działania przedsiębiorstw sezonowych Prowadząc biznes tylko przezczęść roku, trzeba go zarejestrować i rozliczać Konieczne jest opłacanieskładek ubezpieczeniowych zobacz więcej »
Narodowy Bank Polski ustalił w piątek kurs złotego do dolara na 2,3189 wobec 2,3075 w czwartek, a kurs złotego do euro na 3,5702 wobec 3,5379 w czwartek - poinformował NBP.(PAP) zobacz więcej »
Kurs złotego, który tracił w czwartek na wartości, może w piątek kontynuować ten ruch, zwłaszcza wtedy, jeśli dane z amerykańskiego rynku pracy publikowane po południu okażą się słabsze od oczekiwań, zobacz więcej »
JP Morgan obniżył prognozy wzrostu gospodarczego w Japonii w 2008r do 1,1 proc., z 1,7 proc. zobacz więcej »