W ciągu 10 lat Chińczycy kupią 150 polskich śmigłowców. Zakład PZL Świdnik podpisał umowę z chińskim odbiorcą. zobacz więcej »
- Rośnie ryzyko osłabienia wzrostu gospodarczego w strefie euro - stwierdził członek rady Europejskiego Banku Centralnego, Lorenzo Bini Smaghi. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu EBC prawdopodobnie zobacz więcej »
Tworzą, przecierają nowe szlaki w mediach, wychodzą na przeciw odbiorcom - to kandydaci do nagrody im. Dariusza Fikusa przyznawanej przez "Rzeczpospolitą". W tym roku znalazł się wśród nich szef port zobacz więcej »
Rada Polityki Pieniężnej podniosła podstawową stopę procentową o 25 punktów bazowych do poziomu 5,5 proc.. To już druga podwyżka w tym roku. Powód? Ryzyko presji inflacyjnej. zobacz więcej »
Środowa podwyżka stóp procentowych raczej nie spowoduje szoku dla kredytobiorców. Jednak, gdy zsumujemy skutki wszystkich podwyżek z ostatnich 12 miesięcy, okaże się, że kredytobiorcy płacą dziś ratę zobacz więcej »
- Nie mamy żadnych długów wobec Gazpromu - zapewniał wicepremier Ukrainy i na dowód przedstawił na posiedzeniu rządu raport, którego domagał się prezydent Juszczenko. Gazprom utrzymuje, że Kijów jest zobacz więcej »
899 mln euro - tyle musi zapłacić Microsoft za to, że zwlekał z ujawnieniem informacji o swoim oprogramowaniu i żądał wygórowanych stawek od konkurencji, utrudniając współpracę ich produktów z ofertą zobacz więcej »
- Żądamy podwyżek za naszą ciężką pracę. Nie wykluczamy nawet strajku głodowego. Nie mamy wyjścia, musimy walczyć o swoje - zapowiadają pielęgniarki ze szpitala w Koninie. Podobna sytuacja panuje w w zobacz więcej »
Zmiana prawa - Jest jużgotowy ministerialny projekt zmian w ustawie o VAT Powrót do zwolnienia VATbędzie możliwy po roku, a nie jak dziś po trzech latach Zostanie także zniesionakaucja gwarancyjna zobacz więcej »
Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowała w czwartek spółka ZM Herman. Kurs praw do akcji wzrósł na otwarciu o 23,3 proc. do 2,22 zł. Cena emisyjna wynosiła 1,80 zł. zobacz więcej »
Kupili masarnię. I od razu ją zburzyli, by wybudować nową. Stawiają na jakość. Dziś debiutują na giełdzie. zobacz więcej »
Produkcja przemysłowa Japonii spadła w styczniu ponad dwa razy więcej niż oczekiwali analitycy. Przedsiębiorcy przewidują, że spowolnienie gospodarcze w USA wywoła spadek popytu na auta i elektronikę zobacz więcej »
  zobacz więcej »
Zysk netto Polimeksu Mostostalu, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w czwartym kwartale 2007 r. wzrósł do 28,7 mln zł z 10,3 mln zł w czwartym kwartale 2006 r. - podała spółka w komunik zobacz więcej »
Opadające pod własnym ciężarem - a raczej pod ciężarem niewielkich zleceń sprzedaży przy całkowitej bierności popytu - ceny akcji to obrazek, który obserwujemy na parkiecie od ponad tygodnia. W środę zobacz więcej »