Dzięki przejęciom giełdowym spółkatelekomunikacyjna Mediatel przekształciła się w grupękapitałową i planuje w tym roku ponadtrzykrotny wzrostprzychodów do 175 mln zł. Podpisaliśmy umowę przejęcia od zobacz więcej »
Szefowie instytucji kształtujących politykę monetarną usłyszeli w piątek, że życie bankierów centralnych stanie się trudniejsze w miarę jak globalizacja zaczyna przynosić złe efekty, prowadzące do wz zobacz więcej »
Pogłębiające się przekonanie o nadchodzącym kryzysie finansowym zmotywowało Bank Rezerw Federalnych do decyzji mających na celu zmniejszenie napięcia na rynku kredytowym – co zdaniem inwestorów zobacz więcej »
Po piątkowej sesji indeksy giełdowe w USA są najniżej od 19 miesięcy. zobacz więcej »
Watykan ogłosił, że zrehabilituje Marcina Lutra, augustianina, którego spór z Kościołem katolickim doprowadził do jego ekskomuniki i dał początek protestanckiej reformacji. Zmiana nastawienia wobec L zobacz więcej »
Rządowi w Berlinie zaoferowano przekazanie kolejnej partii danych o rachunkach bankowych założonych w Lichtensteinie. To najnowsza informacja w trwającej w Niemczech kampanii tropienia osób unikający zobacz więcej »
Deweloperzy mogą ucierpieć na niższej sprzedażyi wyższych kosztach finansowania, ale kursy niektórych spółeksą dużo niższe niż ceny docelowe. Spadek sprzedaży mieszkań, wzrastające kosztyfinansowania zobacz więcej »
Amerykańscy pracodawcy zwolnili w ubiegłym miesiącu najwięcej pracowników od pięciu lat, co zwiększa prawdopodobieństwo, że gospodarka osuwa się w recesję. zobacz więcej »
Młody chłopiec patrzy na swojego dziadka objaśniającego największe zalety nowego samochodu, który zaprojektował. Fotografia mogła być zrobiona blisko 60 lat temu, ale obrazek Ferdinanda Piëcha wpatrz zobacz więcej »
Kiedy cofamy się w głąb historii, by spojrzeć na dziwne zjawisko epoki ”schyłku wieku” znane jako ”strój niezobowiązujący”, (business casual – popularny styl ubierania s zobacz więcej »
Miłość i jej konsekwencje – wspomnienia dziewczyny, pół amerykanki indiańskiego pochodzenia zaadoptowanej przez troskliwą ale nieszczęśliwą czarnoskórą rodzinę w opanowanym przez gangi Los Ange zobacz więcej »
W piątek terroryści baskijscy przerwali hiszpańską kampanię wyborczą zabijając byłego socjalistycznego radnego w kraju Basków, na dwa dni przed tym jak Hiszpanie mieli wziąć udział w zażartych wybora zobacz więcej »
Zmianaprawa - Osoby fizyczne prowadzące działalność o małychrozmiarach będą mogły rozliczać się z kontrahentami, fiskusem iZUS gotówkowo lub przez zwykły rachunekoszczędnościowo-rozliczeniowy. Proje zobacz więcej »
Nie można opatentować rozwiązania technicznego,które nie jest chronione tajemnicą handlową czy tajemnicąprzedsiębiorstwa. ORZECZENIE W październiku 1995 r. Urząd Patentowyudzielił patentu na sposób w zobacz więcej »
Wprowadzenie do ustawy o zwalczaniunieuczciwych praktyk rynkowych kolejnej definicjiprzedsiębiorcy powiększa pojęciowy chaos, tym bardziej że jestona znacząco odmienna od dotychczas używanych przezus zobacz więcej »