Zakłady Azotowe Tarnów potrzebują blisko 1 mld zł na inwestycje, a część tej kwoty spółka ma pozyskać z planowanej na czerwiec publicznej emisji akcji, poinformował Wiesław Skwarko, członek zarządu zobacz więcej »
Rynek analizuje decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podwyższeniu głównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych. zobacz więcej »
MW Trade podpisała umowę na restrukturyzację zadłużenia i zasad finansowania zobowiązań ze Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie. zobacz więcej »
NG2, producent i dystrybutor obuwia, liczy, że w tym roku uda się mu znacząco zwiększyć sprzedaż, utrzymując ubiegłoroczny poziom kosztów. Spółka zamierza otworzyć w tym roku około 200 nowych sklepów zobacz więcej »
Fakt, że część powierzchni budynku nie jestwykorzystywana do działalności gospodarczej, nie daje prawa doniższej stawki podatku od nieruchomości. ORZECZENIE W wyniku kontroli organ podatkowy stwierd zobacz więcej »
W ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnejzawodowej jest stosowany trigger act commited, to znaczy, że oistnieniu ochrony decyduje data powstania uchybienia. Przyjednoczesnym braku precyzyjnej defi zobacz więcej »
Dlaczego wśród Brytyjczyków lepiej nie chwalić się urlopem spędzonym w tropikach czy nowym samochodem z napędem na cztery koła? Na to pytanie odpowiedzi szukał eko-reporter z The Times. zobacz więcej »
BMW zapowiedział zwolnienie do końca roku kolejnych 5,6 tys. pracowników, zarówno tymczasowych, jak i etatowych. zobacz więcej »
W Wołokołamsku, położonym około 80 kilometrów od Moskwy, ma powstać nowoczesny tor wyścigowy, spełniający wymogi techniczne obiektów, na których można będzie rozgrywać wyścigi Formuły 1. Przedsięwzię zobacz więcej »
Kurs ropy pokonał poziom 102 USD. Oznacza to, że surowiec może być wkrótce najdroższy w historii uwzględniając inflację. zobacz więcej »
Rośnie ryzyko kryzysu podobnego jak w latach 30., twierdzi Roger Bootle, dyrektor zarządzający Capital Economics i doradca komisji skarbu brytyjskiej Izby Gmin. zobacz więcej »
Napięcia w stosunkach gazowych między Ukrainą i Rosją zostały zlikwidowane - oświadczył w środę prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. zobacz więcej »
Kondycja amerykańskiej waluty była dużo lepsza przed tym jak Rezerwa Federalna zaczęła ratować amerykańską gospodarkę. zobacz więcej »
Analitycy Millennium DM, w raporcie z 21 lutego, podnieśli cenę docelową dla akcji TVN do 22,5 zł, podtrzymując rekomendację "neutralnie". zobacz więcej »
Na giełdach w USA możliwa jest dziś korekta po trzech dniach wzrostów. Czy tak będzie zależy jednak od tego, jak rynek odbierze wystąpienie szefa Fed.    zobacz więcej »