Związek zawodowy niemieckich GDL odwołał zapowiedziany na poniedziałek strajk. W niedzielę doszło do porozumienia w sporze płacowym związkowców i Niemieckich Kolei (Deutsche Bahn). zobacz więcej »
Trzytysięczna społeczność Falklandów na południowym Atlantyku już wkrótce pod względem poziomu zamożności może przebić obywateli emiratów znad Zatoki Perskiej - pisze brytyjski tygodnik "The Sunday T zobacz więcej »
Dobre czasy są za nami. Globalizacja niewątpliwie pomagała bankom centralnym w minionej dekadzie. Dziś nie jest to takie oczywiste – utyskiwał na konferencji w Paryżu Christian Noyer, gubernato zobacz więcej »
Niemiecki polityk zaproponował zastąpienie strajkujących w Berlinie kierowców autobusów 1300 Polakami, co uchroniłoby stolicę Niemiec przed paraliżem komunikacyjnym. zobacz więcej »
Od 400 do dwóch tysięcy wędkarzy dryfuje po Morzu Ochockim na krze, która oderwała się w niedzielę od wybrzeży Sachalinu, wyspy na rosyjskim Dalekim Wschodzie - poinformowały media w Rosji. Trwa akcj zobacz więcej »
O godz. 6:00 w niedzielę rozpoczęło się na Węgrzech referendum w sprawie zniesienia opłat za wizyty u lekarza i pobyty w szpitalu oraz czesnego na wyższych uczelniach. zobacz więcej »
Czy obywatele polscy, którzy odbudowywali powyzwoleniu budynki na terenach dawnego Wolnego Miasta Gdańska,nabyli do nich prawo? Zarząd Miejski w Gdańsku w 1945 r. podpisywałumowy dzierżawy z osobami, zobacz więcej »
Ograniczenie uprawnień do emisji CO2 oznacza,że oprócz energii elektrycznej zdrożeje też energia cieplna,jednak termin podwyżki i skala zależy od Urzędu RegulacjiEnergetyki. W ostatnich latach koszt zobacz więcej »
Premier nie zatwierdził Witolda Kozińskiego nawiceprezesa NBP. Bank centralny nie zaproponuje innegokandydata. Premier kontrasygnował wczoraj wniosek prezesaNBP z rekomendacją kandydatury Piotra Wies zobacz więcej »
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział w Dniu Kobiet stosowanie od 2009 roku sankcji finansowych wobec przedsiębiorstw, które nie będą stosować zasady równości płac dla kobiet i mężczyzn. zobacz więcej »
Nadawcy zainteresowani mobilną telewizjąodpowiedzieli na stanowisko UKE w sprawie wdrażania tejusługi. Zarzucają urzędowi brak spójnej wizji rozwojutelewizji DVB-H. Nadawcy zarzucają Urzędowi Komunik zobacz więcej »
Klienci Pekao, przeniesieni z Banku BPH,powinni sprawdzić, czy aktywowali swoje nowe karty kredytowe. Wnocy z 9 na 10 marca ich stare karty, wydane jeszcze przez BankBPH, zostaną zablokowane. Według zobacz więcej »
Dochodzenie w sprawie działalności spółkiFinroyal prowadzi Komenda Rejonowa Policji pod nadzoremProkuratury Rejonowej Warszawa-Wola. W przyszłym tygodniu Komisja NadzoruFinansowego przekaże ostatnie zobacz więcej »
Ustępujący prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w sobotę, że jego kraj "twardo zamierza" kontynuować budowę magistrali gazowej Nord Stream (Gazociąg Północny) po dnie Morza Bałtyckiego. zobacz więcej »
Ustępujący prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł w sobotę zagranicznych partnerów, że z jego następcą Dmitrijem Miedwiediewem "nie będzie im łatwiej pracować". zobacz więcej »