Spotkałam się z sytuacją, że jednostka w swoimplanie kont nie wyróżnia zysków i strat nadzwyczajnych.Natomiast koszty związane z tymi zdarzeniami ujmuje w pozostałekoszty i przychody operacyjne. Chci zobacz więcej »
Osoba fizyczna - emeryt - prowadzi jednoosobowądziałalność gospodarczą. Jest płatnikiem VAT, rozlicza się napodstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Ma zamiarprzekazać firmę synowi. - W ja zobacz więcej »
UOKiK analizuje skargi na nieuczciwe reklamybankowe. Jeśli zarzuty się potwierdzą, będą wszczynanepostępowania. Nieuczciwe informowanie klientów może kosztowaćbank nawet do 10 proc. przychodu ubiegło zobacz więcej »
UmowasprzedaŻy towarów na odlegŁość, której autorem jestfirma Motohelp Konrad Płachta w Pionkach, zawiera przepisyniekorzystne dla klientów. Niezgodny z prawem jest zapisskracający do 12 miesięcy od zobacz więcej »
Za utrzymanie i konserwację wewnętrznej częścibalkonu będzie płacić właściciel mieszkania. Natomiast kosztynaprawy jego konstrukcji ponosi wspólnota mieszkaniowa. ORZECZENIE Właściciel lokalu mieszka zobacz więcej »
Przyznawane hasło i identyfikator dointernetowego systemu aukcyjnego powinny podlegać takiej samejochronie jak np. numer PIN do rachunku bankowego. Posłużenie się przez osobę trzecią naszymkontem wyw zobacz więcej »
Postępowanie legalizujące samowolę budowlanąmoże zakończyć się dopiero po uiszczeniu ostatniej ratypłatności. Trzeba pamiętać, że przy rozłożeniu na ratynależności należy uiścić opłatę prolongacyjną. zobacz więcej »
W poniedziałek rusza strajk włoski w urzędach skarbowych. Skrupulatna i drobiazgowa obsługa petentów może sprawić, że część podatników nie zdąży do końca marca złożyć swojego PITu. W "Dzienniku" Janu zobacz więcej »
To się nazywa oderwanie od rzeczywistości! Według Nelli Rokity (51 l.) emeryci nie mają dzisiaj większych problemów na głowie niż zastanawianie się nad prawami mniejszości seksualnych... zobacz więcej »
To nasz człowiek w Londynie! Daniel Kawczyński (35 l.) jest pierwszym Polakiem, który zasiada w angielskim parlamencie. zobacz więcej »
- To był czas zły, haniebny, czas, który Polsce bardzo zaszkodził - mówił w sobotę prezydent Lech Kaczyński (59 l.), podczas uroczystości na Dworcu Gdańskim w Warszawie. zobacz więcej »
Kobiety w ciąży i osoby w wieku przedemerytalnym mogą być spokojne o swoje miejsca pracy. Żaden szef nie będzie mógł ich zwalniać. Minister Jolanta Fedak (48 l.) po naszych publikacjach wycofała się zobacz więcej »
Według wstępnych, częściowych wyników niedzielnego referendum na Węgrzech około 85 proc. głosujących opowiedziało się za zniesieniem opłat za wizyty u lekarza i pobyty w szpitalu oraz czesnego za stu zobacz więcej »
Petrolinvest sprzedał wszystkie akcje serii D i pozyskał ok. 80 mln zł, poinformowała spółka. zobacz więcej »
Informator, który przekazał niemieckiemu wywiadowi (BND) informacje o oszustwach podatkowych, dokonywanych przy pomocy instytucji finansowych w Liechtensteinie, obawia się o swoje życie - informują w zobacz więcej »