Krajowe sieci są bardziej efektywne od hipermarketów - czytamy w "Pulsie Biznesu". Wyniki najnowszych badań dowodzą, że to nie polskie sieci powinny się uczyć handlu od zachodnich, lecz odwrotnie. zobacz więcej »
Zamieszanie na rynku kredytowych instrumentów pochodnych wywiera coraz brutalniejszy wpływ na system finansowy, gdy wrogi cykl wymuszonych sprzedaży niebotycznie winduje składki na ubezpieczenie prze zobacz więcej »
Od początku globalnego kryzysu finansowego w sierpniu ubiegłego roku, polityka monetarna była niezwykle nieskuteczna. Od tego czasu Rezerwy Federalne Stanów Zjednoczonych obcięły stopy procentowe od zobacz więcej »
Miniony tydzień na parkiecie zdołował nastroje inwestorów. Dosłownie i w przenośni, bo indeksy giełdowe niemal dotknęły dna bessy z 21 stycznia. zobacz więcej »
Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 2 marca, obniżyli 12-miesięczną cenę docelową dla akcji Agory do 41,5 zł z 45,9 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj". zobacz więcej »
Na rynku ropy naftowej sytuacja bez zmian - bańka spekulacyjna z tygodnia na tydzień coraz większa - miejmy nadzieje, że pęknie w rejonie 108-110 dolarów. zobacz więcej »
Bank PKO BP ogłosił w poniedziałkowej prasie konkurs na prezesa i siedmiu wiceprezesów banku w związku z kończącą się 19 maja kadencją obecnego zarządu. zobacz więcej »
Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 2 marca, podnieśli cenę docelową dla akcji Farmacolu z 41,4 zł do 42,5 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj". zobacz więcej »
Rządząca hiszpańska partia socjalistyczna wygrała w niedzielę wybory, zwiększając swój stan posiadania w parlamencie. Kampania upłynęła w cieniu odrodzenia baskijskiego terroryzmu i spowolnienia gosp zobacz więcej »
W Sylwestra zaledwie 70 dni temu kierunek kampanii prezydenckiej 2008 wydawał się dość jasny. Hillary Clinton, pomimo wyraźnej konkurencji ze strony Baracka Obamy i Johna Edwardsa, wygrałaby nominacj zobacz więcej »
2 miliony osób odlicza od dochodu wydatki na internet. Wśród nich ma nabywców mulitpakietu tp. zobacz więcej »
W 2007 roku sprzedaliśmy dwa środki trwałe.Jeden, którego wartość nieumorzona wynosiła 2,5 tys. zł, za 10tys. zł netto, co oznacza, że zysk z tej operacji wyniósł 7,5tys. zł. Drugi środek trwały, któ zobacz więcej »
W 2009 roku zmienią się przepisy o środkachodwoławczych. Niewykluczone, że zlikwidowana zostanieinstytucja protestu. Urzędnicy narzekają, że zbytformalistyczne procedury przetargowe hamują inwestyc zobacz więcej »
Budowa Stadionu Olimpijskiego w Pekinie zostanie zakończona z miesięcznym opóźnieniem - poinformował rzecznik komitetu organizacyjnego igrzysk Jiang Xiaoyu na 150 dni przed ich rozpoczęciem. zobacz więcej »
Pierwsze trzy sesje tygodnia przyniosą ograniczony zakres publikacji makroekonomicznych. zobacz więcej »