SLD wycofuje się z pomysłu podwyższenia podatków od osób fizycznych. Podczas prac sejmowej komisji finansów publicznych, posłanka SLD powiedziała, że Sojusz nie zaproponuje znaczących zmian w podatku zobacz więcej »
Biura rachunkowe i biegli rewidenci będą na podstawie ustawy o doradztwie podatkowym prowadzić wszystkie księgi podatkowe i ewidencje podatkowe, sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe. Taką propo zobacz więcej »
Ustalenie okoliczności, od których zależy przyznanie świadczenia (na przykład czy praca nie była fikcyjna) jest także obowiązkiem ubezpieczonego. W konsekwencji opóźnienie w wypłacie świadczenia nie zobacz więcej »
Od 2008 roku wejdzie w życie unijne plastikowe prawo jazdy. Ma ono ułatwić kierowcom swobodne podróżowanie po krajach UE i dzięki specjalnym zabezpieczeniom utrudnić podrabianie dokumentu.(...)Zgodni zobacz więcej »
Aby odliczyć darowiznę od dochodu, musimy sprawdzić, czy obdarowany prowadzi działalność społecznie użyteczną. Nie musi mieć formalnego statusu organizacji pożytku publicznego. Organy podatkowe nie s zobacz więcej »
Konstrukcja tzw. winy anonimowej, przyjmowana przy odpowiedzialności zakładów leczniczych wobec pacjentów za zakażenia szpitalne, nie może mieć odniesienia do zakażeń personelu fachowego, który z rac zobacz więcej »
Międzynarodowe zrzeszenie branży fonograficznej IFPI złożyło 459 pozwów cywilnych i karnych przeciwko osobom, które oferowały dużą liczbę plików muzycznych chronionych prawami autorskimi. (...) zobacz więcej »
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych nie poparła wczoraj poselskich propozycji objęcia w przyszłym roku 50-proc. stawką podatkową osób zarabiających od 12 tys. zł miesięcznie.Zyskał natomiast aprobat zobacz więcej »
Każdego roku kilka tysięcy Polaków skarżących decyzje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest pozbawionych środków do życia z powodu ciągnących się latami spraw sądowych.(...)Sytuację ma poprawić ustawa zobacz więcej »
Nie wszyscy otrzymają dodatek wyrównawczy po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego za okres od maja do grudnia. Za mniej niż osiem miesięcy dostaną go ci z dochodami poniżej 504 zł, którym przyznano za zobacz więcej »
Pracodawcy niepłacący wynagrodzeń mogą być wykluczani z kręgu podmiotów realizujących inwestycje publiczne. Taką możliwość rozważa rząd. Brane jest też pod uwagę podwojenie odsetek ustawowych za każd zobacz więcej »
Inwestorzy indywidualni będą mogli kupić akcje PKO BP zarówno w biurach maklerskich, jak i bezpośrednio w banku, korzystając z tzw. lokat prywatyzacyjnych.Zapisy w pierwszym terminie rozpoczną się 11 zobacz więcej »
Jeśli wkład jednego z małżonków w spółce cywilnej został finansowany środkami pochodzącymi z majątku wspólnego (dorobkowego) małżonków, to po rozwodzie jest on rozliczany w sposób analogiczny do rozl zobacz więcej »
Samorządy terytorialne oraz organizacje społeczne powinny połączyć siły i stworzyć wspólne centra pomocy prawnej. Tak uważają ich przedstawiciele. Odmiennego zdania jest Ministerstwo Sprawiedliwości. zobacz więcej »
Coraz bardziej popularne zakupy przez Internet niosą ze sobą jednak dość duże ryzyko. Z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że liczba naruszeń praw konsumenta jest wręcz szokując zobacz więcej »